23-10-2022

]]>Юридичний порадник для ВПО]]>: Батьки новонароджених дітей за однією заявою, поданою онлайн через портал Дія, можуть отримати одразу до 10 адміністративних послуг, а саме:

- зареєструвати народження дитини;

- оформити дитині ідентифікаційний код (РНОКПП);

- отримати допомогу при народженні дитини та допомогу на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях;

- зареєструвати місце проживання дитини (за умови, якщо батько або мати зареєстровані на території України і відповідна громада підключена до реєстру);

- внести інформацію про дитину до Реєстру пацієнтів та Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому (за умови, якщо батьки або один з них мають такий запис);

- визначити походження дитини (визнання батьківства);

- визначити належність новонародженої дитини до громадянства України;

- внести інформацію про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому (за умови, що батько або мати мають такий номер).

Щоб скористатися відповідною комплексною послугою «єМалятко», батькові або матері дитини необхідно:

1. Перейти за посиланням ]]>https://cutt.ly/nnEMEdR]]> та натиснути кнопку «Подати заяву».

2. Авторизуватися на порталі Дія за допомогою електронного підпису (отримати такий підпис можна безкоштовно через Приват24 та у застосунку «Дія»).

3. Заповнити заяву, в якій зазначити реквізити медичного свідоцтва про народження (форма № 103/о) або судового рішення про встановлення факту народження дитини (наприклад, якщо дитина народилася поза медичним закладом або в районі бойових дій, на тимчасово окупованій території, де не було змоги отримати медичну довідку про народження).

4. Дочекатися рішення на електронну пошту.

Якщо воно буде позитивним, отримати готове свідоцтво про народження дитини можна буде або у відділі ДРАЦС, обраному під час заповнення заяви на порталі Дія, або з доставкою Укрпоштою (у межах підконтрольної уряду України території).

Джерело: ]]>https://www.facebook.com/IDP.legal.aid/posts/pfbid02jr7SMRqg9e4bigiK673o...]]>