Ви тут:

Батальйону «Луганськ-1 імені Героя України Сергія Губанова» - 9 років

08-05-2023
Категорія: 

Сьогодні, 8 травня, батальйону патрульної служби поліції особливого призначення «Луганськ-1 імені Героя України Сергія Губанова» виповнюється 9 років. 

У 2014 році, з початком російської агресії, на Луганщині був створений добровольчий батальйон «Луганськ-1», бійці якого стали на захист рідної землі. До складу підрозділу увійшли справжні патріоти різних професій - вчителі, медики, інженери, підприємці та колишні працівники міліції.

Бойовий шлях батальйону почався 8 травня 2014 року. Бійці брали активну участь у звільненні м. Рубіжне, Сєвєродонецьк, Лисичанськ, Гірське та Попасна. З 2020 року батальйон має ім’я свого легендарного комбата - Героя України Сергія Губанова, який героїчно загинув, виконуючи бойове завдання вздовж лінії розмежування.

24 лютого 2022 року, згуртовані та вмотивовані, готові до розвитку будь-яких подій, бійці підрозділу в місті Щастя прийняли перший бій з окупантами, полонивши трьох росіян. Підрозділ брав активну учать в оборонних та наступальних операціях, як на рідній Луганщині, так і на Харківщині.

За час повномасштабного вторгнення армії рф на територію України у підрозділ були і втрати.

Старший лейтенант поліції Ірина Гордієвич - загинула на початку повномасштабної війни, перебуваючи на службі у м. Щастя.

Капрал поліції Денис Сліпцов – загинув у вересні 2022 року під час виконання бойового завдання, внаслідок ворожого авіаційного удару по звільненому населеному пункту у Харківській області.

Наразі батальйон є частиною штурмової бригади Національної поліції України «Лють», яка готується до звільнення українських земель від ворога.

 

За матеріалом: Національна поліція України - ]]>https://www.npu.gov.ua/news/batalionu-luhansk-1-imeni-heroia-ukrainy-ser...]]>

Рейтинг: 
Голосов пока нет