Ви тут:

Балансова комісія продовжує свою роботу

22-05-2019
Категорія: 

20 травня в приміщенні Сєвєродонецької міської ради відбулося чергове засідання балансової комісії з аналізу фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств, установ та організацій територіальної громади м. Сєвєродонецька за 2018 рік під головуванням заступника міського голови, начальника Фонду комунального майна Сєвєродонецької міської ради Олександра Ольшанського.

Комісією розглянута фінансово-господарська діяльність за 2018 рік:

  • Управління охорони здоров´я Сєвєродонецької міської  ради;
  • Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської  ради;
  • Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Сєвєродонецької міської  ради (наразі - Центр комплексної реабілітації для дітей та осіб з інвалідністю Сєвєродонецької міської ради);
  • Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сєвєродонецької міської  ради.

На засіданні балансової комісії було заслухано начальника Управління охорони здоров´я Сєвєродонецької міської ради Світлану Шведову, яка звітував про стан проведення в м. Сєвєродонецьку медичної реформи та про здійснені заходи за рахунок капітальних інвестицій у розмірі 18,6 млн. грн., зокрема:

  • придбання медичного обладнання та устаткування (ультразвукові системи, апарати штучної вентиляції легенів, наркозну станцію, аквадисцилятори, стерилізатори, монітори пацієнта, гастроскоп, бронхоскоп, рентгенографічну систему, мікроскопи, аналізатори, пульсоксиметри, компресорну станцію, кондиціонери, комп’ютерна техніка, автомобіль санітарний, холодильники, пральні машини, шафи медичні);
  • здійснення капітальних ремонтів електричних мереж, приміщень, систем водопостачання та водовідведення будівель КУ СЦПМСД (амбулаторії №1); КУ СМБЛ (відділення планової хірургії, відділення інтенсивної терапії, головного та адміністративного корпусу), проектних робіт на будівництво пандусів до будівель лікарні.

Член комісії, перший заступник міського голови Олег Кузьмінов відзначив високий рівень та якість проведення Управлінням охорони здоров’я Сєвєродонецької міської ради медичної реформи в нашому місті.

Начальник Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради Наталія Василенко доповіла, що основними завданнями управління в першу чергу є: призначення і виплата всіх видів державної допомоги, компенсацій та інших соціальних виплат, встановлених законодавством України, надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого палива; забезпечення реалізації державної політики у сфері соціальної підтримки населення, в тому числі ветеранів війни та праці, громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та інших громадян, які згідно чинного законодавства України мають право на пільги; облік та надання допомоги у вирішенні соціальних проблем бездомним громадянам, особам, які звільнилися з місць позбавлення волі.

Управлінням праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради у 2018 році були виконані наступні соціально важливі програми: «Комплексна міська програма соціального захисту осіб пільгової категорії на 2018 рік», «Комплексна міська цільова програма Турбота на 2018 рік» та «Програма зайнятості населення м.Сєвєродонецька на 2018 рік».

Також була відмічена соціальна значущість Центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів Сєвєродонецької міської  ради, який очолює Ольга Степова.

Одне з головних завдань, що постійно стоїть перед Центром – формування цілісної системи доступних соціальних послуг в м.Сєвєродонецьку та залучення до реабілітації якнайбільшої кількості дітей з інвалідністю та дітей «групи ризику». Для цього фахівці Центру активно співпрацюють з педіатричною службою міста, дитячими закладами відділу освіти, відділом з питань обслуговування інвалідів Управління праці та соціального захисту населення.

Загальна кількість дітей з інвалідністю в місті, які потребують реабілітаційних послуг станом на 01.01.2019 року становить 404 дитини. За звітний 2018 рік послуги центру отримали 278 дітей, із них: 236 дітей з інвалідністю та 42 дитини, із ризиком отримати інвалідність. Статус ВПО із загального числа мають 32 дитини. Послугами Центру охоплено 63,4% дітей з інвалідністю.

Голова балансової комісії Ольшанський Олександр відмітив: «Дуже важливою у м. Сєвєродонецьку є діяльність Територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сєвєродонецької міської  ради під керівництвом Щетнікової Галини Миколаївни. Територіальний центр є бюджетною організацією та надає послуги пенсіонерам, інвалідам та одиноким непрацездатним громадянам, які перебувають у важких життєвих обставинах, та потребують сторонньої допомоги».

У 2018 році в Територіальному центрі функціонувало 3 відділення: відділення соціальної допомоги вдома, відділення денного перебування, відділення організації надання адресної грошової та натуральної допомоги.

Протягом 2018 року територіальним центром були надані послуги 6 899 громадянам.

Соцпрацівники своєчасно забезпечують підопічних доставкою продуктів харчування, випискою рецептів і доставкою медикаментів, оформленням пільг і житлових субсидій, оплатою комунальних послуг; надають допомогу в прибиранні житла і приготуванні їжі; два рази на рік, в теплу пору, миють вікна; в міру необхідності ремонтують одяг і супроводжують в лікарню.

В «Університеті ІІІ покоління» на 11 факультетах (комп'ютерна грамота, психологія, правознавство, ЗСЖ, домогосподарство, українська мова, літературно-художній, хоровий спів, англійська мова, рідний край, духовний розвиток) в 2018 році пройшли навчання 515 студентів похилого віку. Також працює клуб «Надвечір'я», де дозвілля проводять більше 90 громадян елегантного віку. В клубі проводяться лекції, тематичні вечори, концерти, бесіди, екскурсії.

Згідно актів обстеження, з розглядом їх на комісії «З питань призначення соціальної допомоги», рішеннями виконкому міської ради було надано матеріальну допомогу 2888 громадянам на загальну суму 4 219 000,00 грн.

Натуральну допомогу у вигляді продуктових наборів отримали 2420 громадян на загальну суму 175 955,00 грн.

За підсумками роботи у 2018 році діяльність Управління охорони здоров´я Сєвєродонецької міської ради; Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради; Центр соціальної реабілітації дітей-інвалідів Сєвєродонецької міської ради; Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Сєвєродонецької міської  ради визнано задовільною.

 

Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (2 оценок)
361
0