9 послуг за однією заявою: єМалятко в дії

17-02-2021

Центр надання адміністративних послуг у м.Сєвєродонецьку (далі - ЦНАП) для полегшення перших днів батьківства запустив новий державний сервіс ]]>єМалятко]]>, який дозволяє оформити 9 послуг за однією заявою. Після народження дитини у батьків вистачає різних турбот, тож біганина державними установами та бюрократичні процедури тут зайві.

єМалятко – це комплекс, який об’єднує послуги, пов’язані з народженням дитини. Дані послуги є першими у житті будь-якого українця, тому важливо з самого початку забезпечити підтримку нового громадянина зручним, непомітним та людяним сервісом цифрової держави. Серед них:

• реєстрація народження дитини,
  • визначення походження дитини,
  • оформлення допомоги при народженні,
  • допомоги на дітей у багатодітних сім’ях,
  • внесення відомостей про дитину до електронного Реєстру пацієнтів,
  • внесення відомостей про дитину до Єдиного державного демографічного реєстру,
  • оформлення індивідуального номера платника податків,
  • визначення належності дитини до українського громадянства,
  • оформлення посвідчень батьків та дитини багатодітної сім’ї.

Дві з перелічених послуг є базовими (обов’язковими), 7 надаються на вибір батьків.

Базові послуги:

- державна реєстрація народження. Ви отримаєте свідоцтво про народження дитини;

- визначення походження дитини. У свідоцтві про народження буде вказана інформація про матір та батька малюка.

Зверніть увагу! Оскільки державна реєстрація народження є базовою (обов’язковою) послугою, єМалятко можуть замовити лише ті батьки, які ще не отримали свідоцтва про народження дитини.

Заяву єМалятко можна подати через адміністраторів у ЦНАПі, у відділі ДРАЦС або ]]>онлайн на порталі Дія]]>. Орієнтовний час заповнення заяви єМалятко — 15-20 хв, реєстрація народження відбувається протягом 1 робочого дня.

У разі оформлення комплексної послуги єМалятко через ЦНАП після отримання свідоцтва про народження дитини одразу можна зареєструвати місце проживання дитини за місцем реєстрації батьків або одного з батьків (це займе 10-15 хвилин).

Для отримати послуги у ЦНАПі Вам знадобляться:

- оригінали паспортів батьків або цифрові паспорти у застосунку Дія;

- номер медичного висновку або оригінал медичного свідоцтва про народження (форма 103/о, видається у пологовому будинку);

- податкові номери обох батьків — оригінали не потрібні, достатньо усно назвати номер, мати скан-копії або фото;

- інформація про дату, місто та орган, що уклав шлюб (якщо батьки перебувають у шлюбі), — оригінали не потрібні, достатньо усно продиктувати інформацію, мати скан-копії або фото;

- УНЗР одного з батьків для присвоєння УНЗР дитині (за наявності УНЗР у одного з батьків);

- номер банківського рахунку у форматі IBAN для зарахування допомоги на дитину.

Також може знадобитися:

- письмова згода одного з батьків щодо присвоєння дитині прізвища – обов’язково нотаріально посвідчена! (якщо батьки мають різні прізвища і заяву подає один із них);

- письмова згода другого з батьків щодо реєстрації місця проживання народженої дитини з одним із них  – обов’язково нотаріально посвідчена! (якщо батьки зареєстровані за різними адресами і заяву подає один із них).

Також через Центр надання адміністративних послуг у м.Сєвєродонецьку тепер можна отримати адміністративні послуги, а саме:

3 адміністративні послуги Управління праці та соціального захисту населення, пов’язані з народженням дитини, - допомога на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях; установлення статусу, видача посвідчень батькам багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї; призначення державної допомоги при народженні дитини;

3 адміністративні послуги відділу державної реєстрації актів цивільного стану по Лутугинському району та місту Сєвєродонецьку Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м Харків): державна реєстрація народження; державна реєстрація шлюбу; державна реєстрація розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя, яке не має дітей.

Центр надання адміністративнх послуг ВЦА м.Сєвєродонецьк