52 ВПО Луганщини отримали консультації з питань трудового законодавства в Сєвєродонецькому гумхабі у Дніпрі

29-03-2023

В Гуманітарному хабі Сєвєродонецької міської військової адміністрації мешканці Луганщини отримали консультативну допомогу з питань трудового законодавства.

В.о. заступника начальника відділу контролю з питань праці східного напрямку управління інспекційної діяльності у Луганській області надав в Гуманітарному хабі Сєвєродонецької міської військової адміністрації консультативну допомогу громадянам Луганської області зі статусом внутрішньо переміщених осіб щодо особливостей дії законодавства про працю під час воєнного стану.

Під час спілкування з тимчасово переміщеними особами посадовець надав консультації з питань трудового законодавства, а також поінформував громадян на про основні ризики потрапляння у ситуацію торгівлі людьми.

Фахівець повідомив, що не варто погоджуватися на роботу, коли на працівника давлять і вимагають дати згоду негайно, пропонують працювати нелегально, не повідомляють назву або ім’я роботодавця та його реквізити, вимагають віддати паспорт або інші документи. Також треба бути обережним при виборі роботи, якщо вимагають плату за працевлаштування, не надають інформації, про роботу, яку треба виконувати або пропонують явно завищену заробітну плату.

Слід дотримуватися основних правил безпеки при пошуку роботи: триматися по двоє або більше, не сідати до автомобілів поодинці, записувати номерні знаки авто, котрим їдете, в жодному разі не віддавати документи.

Також варто зробити копії важливих документів і надіслати їх на електронну пошту, довіряти свої документи лише працівникам прикордонної служби та поліції, не погоджуватися на неофіційну роботу. Слід повідомляти рідним докладну інформацію про місце перебування та про подробиці роботи, а у підозрілих ситуаціях звертатися до поліції або прикордонників.

Всього в Гуманітарному хабі Сєвєродонецької міської військової адміністрації консультативну допомогу отримали п’ятдесят дві внутрішньо переміщені особи з Луганської області.

Під час бесіди посадовцем були роздані інформаційні матеріали з інформацією, як не потрапити до трудового рабства та буклети з контактною інформацією необхідних установ та організацій для звернення по допомогу у випадку потрапляння у трудове рабство. Фахівець надав контакти організацій, які працюють у напрямку протидії торгівлі людьми, які можна знайти на сайті stoptrafficking.org, а також повідомив про можливість дізнатися більше про правила безпечного працевлаштування за кордоном на сайті 527.org.ua та/або за посиланням: ]]>https://www.527.org.ua/]]>.

Також внутрішньо переміщеним громадянам було повідомлено про можливість отримання безкоштовної професійної консультативної допомоги в сфері повноважень Державної служби України з питань праці в рамках розширення реалізації проєкту щодо консультаційної підтримки в засобах масової інформації, на офіційних веб-сайтах територіальних органів та сторінках у соціальних мережах наявні посилання на інформаційний портал у рубриці «Запитання-відповіді» на сайті Державної служби України з питань праці, а також на інформаційному порталі ]]>https://pratsia.in.ua/]]>.

За матеріалом: ]]>Східне міжрегіональне управлінняДержавної служби України з питань праці]]> - ]]>https://smu.dsp.gov.ua/news/v-humanitarnomu-khabi-sievierodonetskoi-misk...]]>