52-а позачергова сесія Сєвєродонецької міської ради: І пленарне

17-10-2018

Перше пленарне засідання позачергової 52-ї сесії міської ради, яке відбулось 16 жовтня, провела секретар міської ради Ельвіна Марініч.

Участь у роботі сесії взяв народний депутат України Сергій Шахов, який звернувся до депутатів стосовно вирішення проблемної ситуації, яка складалася у місті: з транспортом, зі сміттям і розбурхуванням ситуації з ОСББ. Він закликав депутатів докласти максимум зусиль для прийняття рішення і виділення грошей для ОСББ.

«Шановні колеги! Нас люди вибирали, щоб ми наводили тут порядок, а не безлад. Не грайтесь у політику!», - наголосив Сергій Шахов.

На пропозицію депутата Верховної Ради України Сергія Шахова присутні вшанували хвилиною мовчання трагічно загиблого майже рік тому депутата міської ради Сергія Самарського.

Потім перейшли до розгляду питань порядку денного. Серед іншого затвердили текст звернення депутатів Сєвєродонецької міської ради до народного депутата В.С. Курила. У тексті зокрема зазначається, що у випадку приєднання до Сєвєродонецька територіальної громади Мирної Долини вся об’єднана громада буде територіально безперервною, а мешканці Мирної Долини будуть мати соціальні послуги такої ж якості, як мешканці обласного центру. Сєвєродонецька міська рада зацікавлена, щоб такі зміни були внесені до розпорядження КМУ щодо затвердження перспективного плану формування громад Луганської області якомога швидше, про що й просять посприяти народного депутата. Прийняття змін надасть можливість працювати над створенням Сєвєродонецької об’єднаної громади шляхом приєднання Мирнодолинської селищної громади.

Найдовше тривало обговорення внесення змін до «Міської цільової Програми сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на території міста Сєвєродонецька на 2018- 2019 роки» шляхом викладення її у новій редакції. Висловлювалися різні думки. Найбільше сперечань викликало те, що у новій редакції Програми визначено: «у 2018 році одержувачем коштів для реалізації заходів «Міської цільової Програми сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на території міста Сєвєродонецька на 2018-2019 року» є КП «ЄАДСС» (без співфінансування), яке укладає договори з виконавцями робіт за листами-зверненнями ОСББ. Акти виконаних робіт підписуються КП «ЄАДСС» за погодженням ОСББ. Після виконання робіт міська рада передає їх ОСББ».

Доповідач з цього питання депутат Ігор Бутков довів до відома присутніх: «Для реалізації програми в цьому році передбачаються зміни. В іншому програма залишається такою, як і була. Була зустріч з представниками ОСББ, на якій були розглянуті та погоджені практичні питання. Головне питання, яке обговорювалося, - чи встигнуть виконати щось у цьому році. Тільки заради цього всі ці зміни й пропонуються. Тільки заради того, щоб ОСББ могли отримати гроші. Це знімає перешкоди, які озвучувалися на виконкомі: що без змін до Програми виконком за бюджет не проголосує. Сподіваюся на те, що виконком найближчим часом збереться і вирішить це питання».

Перший заступник міського голови Ігор Слєсарєв наголосив на необхідності внести інші зміни до Програми: «Я підтримував, підтримую і буду підтримувати діяльність ОСББ. Однак, запропонований депутатом Бутковим І.М. проект рішення не спрямований на вирішення проблем ОСББ, а спрямований на незаконну розтрату бюджетних коштів, як це було вже зроблено у 2016 році. За даними фактами посадові особи міської ради та деяких підприємств перебувають під судом і слідством, договори визнаються недійсними у судовому порядку, збитки територіальної громади складають близько 10 млн. грн.  Відповідно до діючого законодавства виключно ОСББ мають право виступати замовником робіт з капремонту, визначати підрядника та укладати з ним відповідні договори. Міська рада має тільки право фінансувати на умовах співфінансування дані роботи, шляхом перерахування на рахунок ОСББ бюджетних коштів. Закони не надають права органам місцевого самоврядування здійснювати самостійно будь-які роботи в ОСББ, це приватна власність. Депутат Бутков незаконно пропонує виділили кошти на КП "ЄАДСС", які в подальшому укладуть договори з підприємствами, які мають відношення до Буткова, а акти виконаних робіт чомусь повинні будуть підписувати голови ОСББ, і тим самим у подальшому нести відповідальність за якість цих робіт. Нагадую, що у 2016 році таким же способом у нашому місті з’явилося підприємство ТОВ "ТАОЛ", з яким за вересень-грудень 2016 року було укладено біля 100 договорів на суму близько 20 млн. грн., і усі покрівлі потекли вже через місяць. На даний час таким же способом здійснюється ремонт десяти покрівель, і кожного дня до мене звертаються мешканці з цих будинків зі скаргами на грубі порушення підрядниками будівельних норм. І ми вже готуємо звернення до правоохоронних органів. Якщо депутати дійсно бажають допомогти ОСББ, то кошти потрібно виділяти лише на рахунки ОСББ, а не на комунальне підприємство, як цього незаконно вимагає Бутков. Змініть лише одне речення у програмі, і вже завтра комісія та виконком зможуть прийняти рішення, та ОСББ отримують кошти, в іншому разі це призведе до незаконної розтрати бюджетних коштів».

Голови ОСББ Л.І. Соболь та В.О. Холодова, звертаючись до депутатів, також просили виділити кошти на рахунок саме ОСББ, щоб вони мали можливість самостійно укладати договори та слідкувати за якістю робіт.

Пропозицію першого заступника міського голови Ігоря Слєсарєва підтримували лише депутати від політичних партій "Наш край", "Самопоміч" та депутат І.О. Сафронова, більшість депутатів підтримали проект рішення, запропонований депутатом І.М. Бутковим.

Відділ внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю