Ви тут:

22 червня - День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні

23-06-2019
Категорія: 
Народ, осяяний історичною пам’яттю, - нездоланий.
Ми мусимо знати і не забувати ціну війни і перемоги.
 

У Сєвєродонецьку 22 червня, в День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні, на Меморіалі Слави відбувся мітинг-реквієм.

Біля Братської могили зібрались жителі міста – ветерани, керівництво міста, депутати та працівники міської ради, а також небайдужі городяни.

До учасників мітингу-реквієму звернувся виконуючий обов’язки міського голови Вячеслав Ткачук: «22 червня 1941 року – найстрашніша дата в історії людства, про яку ми повинні пам’ятати. Мільйони жертв принесла війна. Але ми вистояли, зупинили ворога та перемогли! Перемогли завдяки самопожертві тих людей, які віддали своє життя заради усіх нас. Вічна їм пам’ять та подяка!»

Депутат Сєвєродонецької міської ради, голова депутатської групи «Сєвєродончани» Ігор Бутков також звернувся з промовою до присутніх: «Шановні сєвєродончани, дорогі ветерани, земляки, 78 років тому почалася найстрашніша трагедія людства – почалася війна. Бомбили і Київ, але мабуть в Києві про це забули. Я за те, щоб про це пам’ятали: і про цей страшний трагічний день, і про великий подвиг, і про велику Перемогу. Низький уклін ветеранам бойових дій та трудового фронту».

Депутат Сєвєродонецької міської ради, представник депутатської групи «Сєвєродончани» Андрій Гавриленко зазначив: «Дорогі друзі, ми завжди повинні пам’ятати та передавати нашим дітям просту історичну істину, що не нацизм, не фашизм, введені в ранг державної ідеології ніколи не приводили до розвитку держави. Ми завжди повинні бути вдячними тим людям, багато з яких втратили своє життя, але зупинили та розгромили ворога. Також ми повинні бути вдячними тим, хто потім відбудував наше місто та нашу державу».

Звернулися до присутніх ветеран війни, учасник бойових дій, Почесний громадянин міста Сєвєродонецька Андрій Новохатній та голова міської ради ветеранів Володимир Корженко.

Пам’ять жертв війни учасники  меморіального заходу вшанували хвилиною мовчання. Ніколи не померкне в пам'яті народній великий подвиг солдатів-визволителів, ветеранів війни та праці, які віддали все, щоб наша держава не схилила голови перед поневолювачами.

Невмирущою славою покрили себе солдати, загиблі під час визволення нашого міста. У братській могилі поховані сини різних народів.

Квіти до Вічного Вогню Меморіалу полеглим воїнам-визволителям поклали ветеран війни, учасник бойових дій, Почесний громадянин міста Сєвєродонецька Андрій Новохатній, голова міської ради ветеранів Володимир Корженко, в.о. міського голови Вячеслав Ткачук, депутат Сєвєродонецької міської ради, лідер депутатської більшості Сєвєродонецької міської ради Ігор Бутков, депутат Сєвєродонецької міської ради, представник депутатської групи  «Сєвєродончани» Андрій Гавриленко, заступники міського голови Ірина Степаненко, Олександр Ольшанський та Григорій Пригеба, керуючий справами виконкому Юрій Журба, а також небайдужі городяни.

Після чого делегація рушила на площу Перемоги, де монументальна споруда спрямовується увись, у сине безкрайнє небо, наче закликаючи мир. До підніжжя пам’ятника переможцям у Великій Вітчизняній війні учасники мітингу також поклали квіти, традиційно вшанувавши пам’ять жертв війни в Україні у скорботній тиші.

Крім того, Вячеслав Ткачук та Ігор Бутков разом з місцевими жителями селища Метьолкіне вшанували трагічно загиблих в липні 1943 року біля населеного пункту 25 дітей-сиріт. Як розповідають сторожили, дітей в супроводі двох дорослих посадили на п'ять підвід і вони виїхали до Новоайдару, але налетіли нацистські літаки і в живих не залишилося нікого… На місті загибелі дітлахів встановлено пам’ятний знак та чорний хрест з написом «Вклонися!», а неподалік - шкільна дошка та велика кількість дитячих іграшок, які приносять усі небайдужі…

А в 2014 році буквально в парі метрах від пам’ятного знаку влучив снаряд від «Граду»…

 





Рейтинг: 
5
Средняя: 5 (3 оценок)