16 січня – 80-та річниця початку визволення Луганської області від нацистських загарбників

16-01-2023

Сьогодні Луганщина, як і 80 років тому: залита кров’ю патріотів, спалена та сплюндрована ворогом, але нескорена та упевнена у Перемозі!

Тоді, у люті січневі морози 43-го року, на Міловській землі починалося звільнення України. За час окупації гітлерівці перетворили Мілове на великий укріплений район. У селищі був розташований гарнізон, що налічував до семи тисяч солдатів та офіцерів. Майже всі кам’яні будинки були обладнані під вогневі точки. На перехрестях вулиць вони встановили кулемети, у дворах стояли замасковані танки і самохідні гармати.

Наразі рашисти також ховаються за спинами дітей та жінок, облаштовують військові об’єкти у пологових будинках та створюють живі щити з мобілізованих місцевих мешканців.

Але, як тоді бійці 57-ї гвардійської стрілецької дивізії, їхні онуки та правнуки, демонструючи безпрецедентну відвагу, героїзм та хоробрість, б’ються за кожний клаптик рідної землі.

Спочатку, ще наприкінці 1942-го, звільнили Півнівку. 18 грудня розвідники увійшли в село. Хата Т.С. Данильченко стала першою визволеною домівкою на Луганщині та в Україні загалом.

Першою побачила хлопців із ЗСУ восени 2022-го Н.С. Лях з Греківки. Вдова, дружина ветерана Другої світової В.Є. Ляха. До речі, їхній син наразі в рядах української армії звільняє Луганщину від рашистів.

Шість тисяч життів – такою була ціна вигнання нацистів з Луганщини у 1943-му. У 2023-му ми знову платимо за нашу свободу життями кращих синів та доньок України, але віримо, що він стане Переможним!

Допоки наші Захисники у боях нищать ворога, ми готуємось до відновлення мирного життя у кожному селі та місті Луганської області. І маємо чітке бачення повернення української влади на луганську землю, аж до кордонів 1991 року.

Віримо у ЗСУ! Слава Україні! Героям слава!

Начальник Луганської обласної

військової адміністрації Сергій ГАЙДАЙ