15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15-02-2021

15 лютого цього року минає 32 роки з часу виведення військ із Афганістану.

У Сєвєродонецьку воїнське братство, у тому числі ветерани Афганістану, а також керівництво області та міста, духовенство та містяни за традицією прийшли до пам’ятника воїнам-інтернаціоналістам.

Вшанувати учасників бойових дій на території інших держав розпочалось панахидою за загиблими воїнами.

С]]>ергій Гайдай привітав присутніх з Стрітенням Господнім, а також зазначив, що війна в Афганістані є однією з найчорніших сторінок історії нашої держави: ]]>«Майже чотири тисячі синів України не повернулися додому з полів тієї війни. Можна багато говорити про її політичні та історичні передумови. Втім коли був наказ – хлопці залишили свої родини і вирушили на війну. Головна теза України сьогодення звучить як «ніколи знову». Саме з цими словами ми вшановуємо героїв усіх воєн. Наразі на Луганщині новий виток ескалації, є поранені та загиблі, вчора підірвались троє наших захисників. Проте я сподіваюсь, що невдовзі війна закінчиться і ми буде займатись розбудовою нашого регіону».

Керівник військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Олександр Стрюк подякував за мужність та героїзм і виконаний інтернаціональний обов’язок: «Ми згадуємо всіх, кого втратила Україна під час миротворчих місій. Разом з тим ми вітаємо вас, шановні ветерани, з  тим, що ви живете, що ви є. Ви своїм прикладом надихаєте наше молоде покоління і приймаєте безпосередню участь в його вихованні. Вихованні на засадах військової звитяги, честі і справедливості.  Дуже вам за це велике дякую!»

До своїх бойових побратимів звернувся голова міської ради воїнів-інтернаціоналістів Української спілки ветеранів Афганістану Сергій Сізов.

Сєвєродонецьк не оминули трагічний біль і скорбота. Батьки трьох загиблих сєвєродончан також тут, вшановують тих, хто віддав своє життя, увійшовши у безсмертя, хто виконав свій інтернаціональний обов’язок найдорожчою ціною.

Морозний сонячний ранок наповнила тиша. Хвилиною мовчання присутні схилили голови в скорботі перед світлою пам’яттю тих, кого згубив Афган.

15 лютого – день вшанування солдатів та офіцерів, які з честю виконували свій обов’язок. Голова Луганської обласної державної адміністрації — керівник обласної військово-цивільної адміністрації Сергій Гайдай та керівник ВЦА міста Сєвєродонецьк Олександр Стрюк нагородили членів міської ради воїнів-інтернаціоналістів грамотами та подарунками за мужність і героїзм, проявлені під час виконання інтернаціонального обов’язку, високе почуття патріотизму та з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав і 32-ї річниці виводу військ з Демократичної Республіки Афганістан.

Подяки за гідне виховання синів-героїв, які віддали своє життя, виконуючи військовий обов’язок, отримали й батьки загиблих: Джабраілова Катерина Петрівна, Голайко Віктор Григорович та Беленець Людмила Олексіївна. Вони щиросердно подякували керівництву області та міста, раді воїнів-інтернаціоналістів за постійну підтримку, увагу та допомогу.

На знак шани і поваги за загиблими та усіма зраненими і скаліченими долями учасники мітингу поклали квіти до пам’ятника. 24 холодні гранітні таблички з далекими географічними назвами від А до Я (від Алжиру до Японії) – це нескінченна пам’ятна книга зі своїми чорними і білими сторінками, в яких витримка, сила і мужність і туга за загиблими.

Кликните по изображению для просмотра в полном размере