Ви тут:

14 грудня - День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14-12-2022
Категорія: 

Аварія, що сталася в квітні 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства. В усьому світі тоді зрозуміли, що атом може бути не тільки мирним.

14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком, який захищав навколишнє природнє середовище від подальшого забруднення надзвичайно небезпечними радіоактивними продуктами, що продовжували виділятися зі зруйнованого енергоблоку.

Відповідно до Указу Президента України від 10 листопада 2006 року № 945/2006 «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» в Україні установлено День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначається щороку 14 грудня.

Щороку у цей день по всій країні проходять заходи з гідного відзначення мужності, самовідданості, високого професіоналізму і вшанування подвигу учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у тому числі мітинги-реквієми, покладання квітів до меморіальних комплексів пам’яті Героїв Чорнобиля, поминальні молебні за загиблими та померлими внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Такі заходи щороку проходили і в Сєвєродонецьку. Рівно рік тому мітинг-реквієм з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильської АЕС відбувався біля нового пам’ятника Героям Чорнобиля, що знаходиться по вулиці Донецькій на території Східноукраїнського національного університету.

Тоді керівник Сєвєродонецької міської ВЦА Олександр Стрюк зазначив, що цей новий пам’ятник буде нагадуванням для всіх майбутніх поколінь, що, в першу чергу, ми маємо дбати про нашу Землю, і про те, щоб мирний атом ніколи не став загрозою для життя людства.

Цього року внаслідок широкомасштабної агресії російської федерації проти України світ зіштовхнувся з таким явищем як ядерний тероризм. Небезпека ядерної катастрофи для всієї Європи, масштабу більшого навіть ніж у 1986 році, є дуже висока. Російська федерація тероризує світ не тільки загрозою своєї ядерної зброї, але і загрозою руйнувань ядерних та радіаційно небезпечних об’єктів.

Цей день - це нагадування людству, наскільки жахливими можуть бути наслідки від ядерної катастрофи. У ліквідації наслідків аварії, що сталася 26 квітня 1986 року, брали участь понад 650 тисяч людей, які ціною свого життя і здоров'я змогли здолати страшну трагедію, за що їм шана і подяка.





Рейтинг: 
Средняя: 5 (1 оценка)