12 років тюрми отримала зловмисниця, яка від час боїв за Сєвєродонецьк і Лисичанськ передавала ворогу відомості про розташування і переміщення підрозділів ЗСУ та корегувала обстріли

19-09-2022

У Лисичанську 27-річна місцева мешканка після вторгнення рф була завербована представником російських окупаційних військ.

Під час боїв за Лисичанськ і Сєвєродонецьк зловмисниця передавала ворогу відомості про розташування та переміщення підрозділів Сил оборони України, у тому числі кількість бойової техніки.

Вона коригувала вогонь російської артилерії по Лисичанську, зокрема по району, в якому проживала. Надсилала куратору фотознімки пошкоджених будівель і фрагментів ворожих касетних боєприпасів з місць влучань. Крім того, детально описувала точність влучання та масштаби руйнувань.

Також інформацію щодо результатів обстрілів Лисичанська вона розміщувала у проросійській групі в Телеграм.

У квітні контррозвідники СБУ знешкодили коригувальницю, а також встановили та затримали інших членів агентурної мережі.

За матеріалами СБУ Петропавлівський районний суд Дніпропетровської області визнав її винною за ч. 2 ст. 28 та ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (надання незаконним збройним чи воєнізованим формуванням та збройним формуванням держави-агресора допомоги у веденні бойових дій проти Збройних сил України, вчинене за попередньою змовою групою осіб).

Зловмисниця отримала покарання у вигляді 12 років позбавлення волі. Очікують рішення суду за звинуваченням СБУ й інші учасники агентурної мережі.

Викриття злочинної діяльності здійснювали співробітники СБУ в Донецькій та Луганській областях спільно з Національною поліцією за процесуального керівництва обласних прокуратур.

За матеріалом: ]]>https://ssu.gov.ua/novyny/za-materialamy-sbu-10-ta-12-rokiv-tiurmy-otrym...]]>

Средняя: 4.3 (3 оценок)