Міністр МТОТ з робочим візитом прибув до Сєвєродонецька

13-06-2019

13 червня міністр Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України (МТОТ) Вадим Черниш з робочим візитом прибув до Сєвєродонецька та зустрівся з в.о. міського голови Вячеславом Ткачуком і першим заступником міського голови Олегом Кузьміновим.

Делегація відвідала Центр надання адміністративних послуг Сєвєродонецької міської ради, де Міністру було презентовано універсальні робочі станції для оформлення біометричних документів, що стало доступним завдяки співфінансуванню з державного бюджету. Так, в рамках реалізації субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України, Сєвєродонецькою міськрадою здійснювалось придбання двох комплектів обладнання для видачі паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм та паспорта громадянина України для виїзду за кордон з безконтактним електронним носієм для центрів надання адміністративних послуг.

Міністр МТОТ Вадим Черниш наголосив: «Відкриття таких сервісів - це дуже важлива справа, особливо для тих міст, які знаходяться близько з лінією розмежування. Сервіси повинні працювати на такому рівні, щоб ним могли користуватись люди з тієї території. І це найголовніша мета.

Ми вважаємо громаду Сєвєродонецька пріоритетною та спроможною. Місцева влада розуміє проблеми міста та виділяє власні кошти на реалізацію суспільно-важливих проектів та швидко їх реалізовує. Тому у вас є позитивний тренд. А це є дуже важливо для міжнародних донорів. Якщо побачити весь портфель всіх проектів, він буде у тих громадах, де місцева влада приділяє не тільки увагу, а і власні кошти. Вже виділили, вже зробили добру справу, вже почалися проекти. Спроможність міської влади комунікувати з іноземними партнерами і є визначальною для подальших проектів. Саме тому ми тут. Міжнародні донори беруть оцінку вашого фінансового стану, аналізують всі бюджетні призначення де є ресурси. У вас реалізовуються гарні проекти та ви маєте довіру серед донорів. У вас репутація надійного партнера. Обіцяю вам підтримку в реалізації проектів».

Крім того, Вадим Олегович зазначив, що до Міністерства є звернення від Сєвєродонецької міської ради на третю станцію для оформлення біометричних документів і незабаром міський ЦНАП її отримає. Також пообіцяв посприяти у прискоренні вирішення питання з отримання міськрадою надання адмінпослуг у форматі «Мобільного офісу на колесах».

Вячеслав Ткачук подякував Вадима Олеговича за високу оцінку та  підтримку територіальної громади Сєвєродонецька і зазначив, що в планах міської влади - видача технічних паспортів на автомобілі та оформлення водійських посвідчень на базі ЦНАПу. Але головним питанням сьогодення є будівництво та забезпечення житлом внутрішньопереміщених осіб.

В результаті військового конфлікту м. Сєвєродонецьк з 2014 року є обласним центром Луганської області, в якому на сьогоднішній день зареєстровано близько 51 тис. внутрішньопереміщених осіб (ВПО), з яких майже 25 тис. осіб фактично проживає у Сєвєродонецьку та потребує створення умов для житла.

Сєвєродонецька міська рада надає велике значення забезпеченню житлових потреб ВПО: відповідні проектні пропозиції щодо будівництва та реконструкції житла для ВПО були подані та затверджені Державною цільовою програмою відновлення та розбудови миру в східних регіонах України. Фінансування проектів планується здійснити і за рахунок коштів міжнародних організацій.

Так, проектом Міжнародна організації з міграції (МОМ) було запропоновано співробітництво з проектом по забезпеченню житлом ВПО, фінансування якого може реалізовуватись за підтримки Кредитної установи для відбудови (KfW). Посилаючись на спільну домовленість щодо можливості майбутнього виконання проекту по забезпеченню житлом ВПО, Сєвєродонецька міська ради має намір підписати Угоду щодо співпраці з МОМ.

Враховуючи відсутність об’єктів комунальної власності муніципалітету за згодою Державного підприємства «Сєвєродонецька ТЕЦ» міськрадою було запропоновано на розгляд 4 об’єкти підприємства, на яких можна здійснити реконструкцію житла для ВПО.

За умовами проекту МОМ земельні ділянки для будівництва нового житла, або технічно та юридично доступні об’єкти житлового будівництва повинні знаходиться у власності міської ради.

ДП «Сєвєродонецька ТЕЦ» погоджує передачу об’єктів державної власності в комунальну, але передача даних об’єктів може бути прийнято тільки рішенням Кабінету Міністрів України щодо об’єктів, визначених Законом України «Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності» та рішенням органів, уповноважених управляти державним майном, самоврядних організацій та Фонду державного майна України щодо об’єктів житлового фонду, гуртожитків, соціальної інфраструктури та окремого індивідуально визначеного майна.

Враховуючи актуальність питання щодо створення умов для проживання ВПО в.о. міського голови Вячеслав Ткачук передав звернення міністру Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадиму Чернишу щодо сприяння у вирішенні питання передачі даних об’єктів у комунальну власність територіальної громади м. Сєвєродонецька та в подальшому сприяння в фінансуванні зазначених будівель ТЕЦ під житло для ВПО.

Вадим Черниш пообіцяв від Міністерства всебічного сприяння в передачі об’єктів державної форми власності в комунальну - буде надано доручення профільному управлінню та зазначив, що це питання він бере під особистий контроль.