Турбота про інвалідів – це основна ознака людяності
3 грудня українське суспільство з світовим співтовариством відзначає Міжнародний день інвалідів. Мета, заради якої цей день був проголошений, - це дотримання прав людини і участь інвалідів в житті суспільства. Наша держава взяла на себе і виконує конкретні зобов’язання щодо матеріального забезпечення інвалідів, створення для них необхідних правових, соціально-побутових умов життя.
На сьогодні відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Сєвєродонецьку опікується 363 інвалідами, які частково або повністю втратили працездатність внаслідок травми на виробництві, з них інвалідів І групи – 13 осіб, ІІ групи – 55 осіб, ІІІ групи – 295 осіб.
Відділення надає потерпілим цілий комплекс медико-соціальних послуг, спрямованих на збереження життя та повернення до нормальної життєдіяльності: санаторно-курортне лікування, протезування, відшкодування та фінансування витрат на лікувальні засоби та вироби медичного призначення, відшкодування витрат на придбання пального та транспортне обслуговування, забезпечення спеціальним автотранспортом згідно з висновками медико-соціальної експертизи
Інваліди внаслідок трудового каліцтва у відповідності з індивідуальними програмами реабілітації, забезпечуються повним обсягом необхідної медичної допомоги та реабілітаційних заходів: проводиться стаціонарне, амбулаторне, відновлювальне лікування в санаторіях, інваліди забезпечуються всіма необхідними протезно-ортопедичними виробами, лікарськими засобами та предметами медичного догляду, необхідними видами доглядів та іншими послугами. Протягом 2016 року спеціалістами відділення відшкодована вартість лікування: у стаціонарі на суму 38000,71 грн., амбулаторно – 95570,07грн. 20-ти потерпілим призначено та сплачено страхові суми на догляд у сумі 137179,73 грн. Санаторно-курортне лікування за 11 місяців 2016 року пройшли 27 інвалідів внаслідок трудового каліцтва. Загальна сума витрат становить 353539,17 гривень. Витрати на проїзд потерпілого до санаторію і назад відшкодовуються відділенням Фонду. Інваліди внаслідок трудового каліцтва пройшли курс санаторно-курортного лікування у кращих санаторіях України: «Алмаз» м. Трускавець, «Слов’янський» ДПСКРЦ «Слов’янський курорт», «Славутич» Дніпропетровська область, ДП «Клінічний санаторій ім. Пирогова» м. Одеса, «Арктика» м. Бердянськ, санаторії «Золота нива» та «Оризонт» Одеська область. Три інваліда пройшли медичну реабілітацію в реабілітаційних закладах Дніпропетровської області та м. Бердянськ, 13 інвалідів забезпечені технічними засобами реабілітації, одному інваліду проведено ремонт протезного засобу.
Працівники відділення як ніхто бачать, як інваліди себе почувають, як вони спілкуються, з якими питаннями звертаються, що їх турбує, скільки вони витрачають сил та нервів для доведення того, що вони теж люди, тому фахівці відділення не тільки забезпечують своєчасне нарахування та надходження страхових виплат потерпілим, а й цікавляться їх особистим життям, постійно ведуть роботу із залучення інвалідів до активного суспільного життя.
Сьогодні особливої поваги заслуговують ті інваліди, які не впали в розпач, не замкнулися в чотирьох стінах, а в силу своїх можливостей працюють, беруть активну участь в громадському житті, займаються спортом. У травні цього року інваліди, які знаходяться на обліку у відділенні, взяли активну участь у регіональних змаганнях Всеукраїнській спартакіаді серед інвалідів праці «Сила духу», які проходили у м. Рубіжне. Під час змагань з шахів, гирьового спорту, армспорту, дартсу, бомбаскету та настільному тенісу всі учасники продемонстрували свою спортивну підготовку, майстерність, розкрили нові таланти, повірили у власні сили. Хочеться особливо відмітити Віктора Мацуку, який здобув бронзу у змаганнях з дартсу, Юрія Пшеничного, який у змаганнях з настільного тенісу зайняв 3-тє місце. Учасники змагань отримали масу позитивних вражень, а працівникам відділення приємно чути відверті слова подяки за можливість долучитися до занять фізкультурою та спортом, зміцнити дух, продемонструвати свою спортивну підготовку, збагатитися новими яскравими враженнями, знайти надійних друзів.
У людей з обмеженими можливостями повинна бути тверда надія, що вони потрібні людям, соціуму, їх поважають – в цьому полягає робота відділення – допомогти людині не загубитися в суспільстві.
Користуючись нагодою, людям з особливими потребами хочеться побажати міцного здоров'я, добра та злагоди, благополуччя, енергії й оптимізму, успіхів в усіх справах.
Відділення ВД Фонду ССНВ в м. Сєвєродонецьку