Ви тут:

Щорічна ідентифікація, зміна банку, письмове повідомлення про неотримання пенсії від рф – ПФУ Луганщини про останні зміни щодо пенсійного забезпечення жителів регіону

26-05-2025
Категорія: 

Про новели пенсійного законодавства, що стосуються жителів Луганщини, сьогодні, 26 травня, на засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення при облдержадміністрації розповіла заступниця начальника Головного управління Пенсійного фонду України у Луганській області Тетяна Нікітіна.

Щорічна ідентифікація пенсіонерів

Тетяна Нікітіна нагадала – громадяни, що перебувають за кордоном або на окупованих територіях, мають раз на рік проходити фізичну ідентифікацію – щороку до 31 грудня. Крім того, пенсіонери, які проживають на ТОТ, мають здійснювати мінімум одну фінансову операцію на своєму рахунку кожні шість місяців.

«Пенсійним фондом автоматизовано низку механізмів для проходження ідентифікації та інших операцій. Ними можна скористатися на порталі ПФУ (]]>https://portal.pfu.gov.ua/]]>). Так, літнім людям, які самостійно не можуть з’явитися до органів ПФУ, іноді важко опанувати сучасні технології. У переважній більшості випадків їм допоможуть рідні або сусіди. Вони це мають робити раз на рік», – повідомила Тетяна Нікітіна.

Ця міра вимушена, бо з деякими пенсіонерами українські пенсійники не можуть зв’язатися роками. Є непоодинокі випадки, коли за померлу людину пенсійні виплати по декілька місяців одержували інші. Аби такого не траплялося і було поновлено ідентифікацію.

Ідентифікація проводиться ПФУ під час особистого звернення до сервісного центру або установою уповноваженого банку, в якій особа отримує пенсію.

До фізичної ідентифікації прирівнюється також:

  • авторизація в особистому електронному кабінеті ПФУ за допомоги віддаленого кваліфікованого електронного підпису «Дія. Підпис»;

  • ідентифікація особи по відеоконференцзв’язку, під час сеансу якого пред’являються документи, що посвідчують особу, відповідно до порядку, встановленого правлінням ПФУ за погодженням із Мінсоцполітики та Мінцифри;

  • надісланий рекомендованим поштовим відправленням або поштовим відправленням з оголошеною цінністю територіальному органу ПФУ за місцем її перебування на обліку документ, який посвідчує факт, що фізична особа є живою, разом із письмовою заявою особи про продовження виплати пенсії.

Пенсії ВПО можуть оформити в будь-якому банку або на «Укрпошті»

Також спікер зауважила, що віднедавна всі пенсіонери, що виїхали з ТОТ або залишаються там, незалежно від наявності довідки ВПО, можуть отримувати пенсію в будь-якому уповноваженому банку (а не лише в «Ощадбанку») або через «Укрпошту». 

Пенсії людей, які не виїхали з ТОТ, і понад рік не знімали пенсію, будуть зберігатись на їхніх рахунках у Пенсійному фонді

Ця норма стосується виключно коштів тих осіб, які відповідають одночасно всім наступним умовам:

1. Є ВПО з ТОТ Донецької, Луганської областей (чи раніше були ВПО з ТОТ Донецької, Луганської областей, які окуповані до 24.02.2022).

2. Отримували пенсію як ВПО до повномасштабного вторгнення.

3. Не користувались пенсійним рахунком (карткою) понад 1 рік.

Або ж не проходили фізичну ідентифікацію в АТ «Ощадбанк» протягом шести місяців з дати, коли це мало бути зроблено.

Стаж, який українці набувають за кордоном, буде включено для визначення права на пенсію за віком в Україні

До цього часу в Україні діяла норма, що до обрахунку стажу для призначення пенсії враховувався тільки стаж, набутий в Україні. Виключення становили країни, з якими Україна мали ратифіковані угоди щодо врахування стажів.

Минулого року ухвалено закон, який впроваджує, що для всіх країн застосовуються однакові правила: розмір пенсії українців залежатиме від страхових внесків, сплачених в Україні, але водночас, якщо людина працювала за кордоном, то її стаж буде враховуватися при визначенні права на пенсію.

Також є Урядове рішення, що врегульовує проблему, з якою зіткнулися громадяни, які набували свій стаж в Росії і Білорусі. Раніше діяла норма – щоб отримати в Україні пенсію, треба було надати довідку, що людина не отримує пенсію в рф чи Білорусі. 

Із початком повномасштабної війни будь-яка взаємодія з пенсійними органами цих країн була припинена. Через це українці, які працювали в цих країнах, не могли отримати право на призначення пенсії. Прийнята постанова визначає, що людина може декларативно підтвердити, що не отримує пенсію від органів РФ чи Білорусі, і це є її юридичною відповідальністю про надання правдивої інформації. Такого засвідчення людиною, що вона не отримує пенсію поза Україною, буде достатньо для призначення пенсії в Україні. 

Кому ще з луганчан необхідно повідомити, що вони не отримують пенсію від РФ 

Пенсіонери, що виїхали з ТОТ або залишаються там, повинні повідомити Пенсійний фонд України, що не отримують пенсію від рф. Це можна зробити у відповідній заяві (про призначення/поновлення/продовження виплати) або в довільній формі. До речі, на вебпоратлі ПФУ оновлено відповідну форму дистанційного інформування. Її доповнено позначками «Не отримую пенсію в іншій державі, зокрема, від органів пенсійного забезпечення Російської Федерації» та «Не отримую страхові виплати у зв’язку з НВ/ПЗ або втратою годувальника від іншої держави, зокрема, від Російської Федерації». 

Для подачі вказаної інформації необхідно авторизуватися за допомоги кваліфікованого електронного підпису, встановити необхідні позначки та натиснути кнопку «Зберегти». У разі авторизації іншими способами, у тому числі й засобами Дія.Підпис, після встановлення необхідних позначок та натискання вказаної кнопки з’являється вікно «Зчитування приватного ключа», у якому необхідно заповнити дані особистого КЕП та підписати ним відомості щодо інформування.

Ці доопрацювання дозволяють дистанційно виконати вимоги пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 11.02.2025 № 299, у якому зазначено – особам, які проживають на тимчасово окупованих РФ територіях України або які виїхали на підконтрольну Україні територію з тимчасово окупованих РФ територій України, виплата пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), страхових виплат проводиться за умови неодержання пенсії (щомісячного довічного грошового утримання), страхових виплат від органів пенсійного забезпечення РФ.

 

]]>https://lova.gov.ua/oda/press/news/shchorichna-identyfikatsiya-zmina-ban...]]>





Рейтинг: 
Голосов пока нет