Ви тут:

Що потрібно знати і як діяти при поверненні несправної побутової техніки продавцю

10-02-2025

По-перше, необхідно звернутись до продавця (суб’єкта господарювання) з письмовою претензією у довільній формі (якщо у магазина відсутній акт приймання встановленої форми) з обов’язковим додаванням копії документу, що підтверджує факт купівлі (товарний або касовий чек).

Претензію необхідно скласти у двох примірниках та вручити її керівнику магазину (суб’єкта господарювання). На вашому примірнику повинні зробити відмітку про дату отримання та вказати прізвище особи, яка отримала претензію. У тому разі, якщо керівник магазину відмовляється прийняти претензію споживач має право написати свої вимоги на сайті продавця.

 ]]>Стаття 8 Закону України «Про захист прав споживачів»]]> вказує, що споживач має право вимагати наступне:

1) пропорційного зменшення ціни;

2) безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк ( вони повинні бути усунуті протягом чотирнадцяти днів з дати його пред'явлення або за згодою сторін в інший строк ; доставка великогабаритних товарів і товарів вагою понад п'ять кілограмів продавцю, виробнику (підприємству, що задовольняє вимоги споживача, встановлені частиною першою цієї статті) та їх повернення споживачеві здійснюються за рахунок продавця, виробника );

3) відшкодування витрат на усунення недоліків товару.

У разі виявлення протягом встановленого гарантійного строку істотних недоліків, які виникли з вини виробника товару (продавця, виконавця), або фальсифікації товару, підтверджених висновком експертизи, споживач має право за своїм вибором вимагати від продавця або виробника:

1) розірвання договору та повернення сплаченої за товар грошової суми;

2) вимагати заміни товару на такий же товар або на аналогічний, з числа наявних у продавця (виробника), товар.

По-друге, продавець зобов'язаний прийняти товар неналежної якості у споживача і задовольнити його вимоги. За наявності товару вимога споживача про його заміну підлягає негайному задоволенню, а в разі виникнення потреби в перевірці якості - протягом 14-ти днів або за домовленістю сторін.

Часто буває так, що  споживач не бажає, щоб побутова техніка  була відремонтована, а вважає, що у товарі  проявився брак з вини виробника. Згідно статті ]]>17 Закону України «Про захист прав споживачів»]]> у тому  разі коли під час гарантійного строку необхідно визначити причини втрати якості продукції, продавець (виконавець, виробник) зобов'язаний у триденний строк з дня одержання від споживача письмової згоди організувати проведення експертизи продукції. Експертиза проводиться за рахунок продавця (виконавця, виробника). Якщо у висновках експертизи буде доведено, що недоліки виникли після передачі продукції споживачеві внаслідок порушення ним встановлених правил використання, зберігання чи транспортування або дій третіх осіб, вимоги споживача не підлягають задоволенню, а споживач зобов'язаний відшкодувати продавцю (виконавцю, підприємству, яке виконує його функції) витрати на проведення експертизи. Споживач, продавець (виконавець, виробник) мають право на оскарження висновків експертизи у судовому порядку.

У разі виникнення питань за консультаціями звертайтесь до відділу торгівлі та з захисту прав споживачів управління економічного розвитку Сєвєродонецької МВА  на електронну адресу : der_investatukr [dot] net (). Також ви можете звертатися до Держпродспоживслужби або до її територіальних органів (]]>https://dpss.gov.ua/sluzhba/teritorialniorgani]]>)