Коли об’єднуємося та діємо в єдності, ніхто не є замалим, щоб реально вплинути на історію – виступ Президента на засіданні у форматі «Рамштайн»
Щиро вам дякую!
Дякую за ваші слова, сильні слова про наш народ і про нас.
Щиро дякую, пане секретарю!
І я вдячний вам за ваше особисте лідерство протягом усіх цих років і вашу особисту участь, а також Сполученим Штатам – за координацію цього формату й спільну роботу з нами від початку повномасштабної війни.
Міністре Пісторіус! Я дуже ціную вашу допомогу й дієву підтримку з боку Німеччини для всього нашого народу, для України.
Пані та панове! Шановні наші друзі!
Очевидно, що для Європи та всього світу починається нова глава – лише за 11 днів – час, коли ми повинні співпрацювати активніше, більше покладатися одне на одного й досягати разом іще вагоміших результатів. І я розглядаю це як час можливостей.
За майже три роки повномасштабної війни ми показали, що, коли об’єднуємося та діємо в єдності, ніхто не є замалим, щоб реально вплинути на історію. І ми пройшли такий довгий шлях, що було б просто божевіллям опустити руки й не продовжити розбудову оборонних коаліцій, які ми створили, тим більше, що вони вже допомагають нам рости та зміцнювати те, що, по суті, є нашою спільною оборонною силою. Незалежно від того, що відбувається у світі, кожен хоче бути впевненим, що його країну не зітруть із мапи. Раніше це залежало від купки великих столиць, але тепер це залежить від усіх нас – від того, як ми працюємо разом, наскільки ми готові відповідати за своє майбутнє й наскільки добре ми можемо переконати наших партнерів підтримувати нас. Що більше рішучості ми продемонструємо, відстоюючи свої інтереси, то більше наші партнери, і особливо США, будуть зацікавлені в тому, щоб залишатися на нашому боці.
Вчора я провів спеціальне засідання Ставки Верховного Головнокомандувача. І в центрі уваги було виробництво та постачання дронів для наших солдатів, для нашої армії, а також засобів радіоелектронної боротьби.
Дрони – це те, що вже змінило характер війни, і ці зміни ще далеко не завершені. Сьогодні існує пряма залежність: щоб зупинити просування ворога, щоб не втрачати людей і території, нам потрібні дрони. Дрони стримують ворога – тримають його на відстані. Це реально зробити. Виробництво дронів в Україні є рентабельнішим, ніж будь-де. Цього року ми в Україні хочемо встановити рекорд за кількістю та якістю дронів, які ми виробляємо та отримуємо від наших партнерів. І ми фокусуємося на дронах, які потрібні нашим бригадам, щоб утримувати лінію фронту, і на дронах, необхідних для підтримання безпеки, як-от морські дрони, і на дронах, розроблених для завдання дальніх ударів по військових об’єктах та інфраструктурі ворога на його території. Ми вже підписали значну кількість контрактів, і багато інших – на стадії підготовки. Я закликаю всіх вас іще активніше долучатися до розбудови цього арсеналу дронів. Українці мають найбільший в Європі досвід використання дронів, і ми також маємо найбільший в Європі потенціал для їх виробництва. Тож, по-перше, прошу інвестувати більше в цю українську силу, адже після війни вона стане і вашою силою. По-друге, інвестуйте в талановитих людей у ваших країнах, які можуть допомогти посилити нас усіх у сфері безпілотників.
Далі.
З більшістю країн, представлених тут, ми вже співпрацюємо у сфері безпеки на двосторонньому рівні. Я вдячний тим країнам, із якими ми підписали двосторонні безпекові угоди – на сьогодні їх 27. І повне виконання цих угод – це реальний внесок не тільки в нашу безпеку в Україні, а й у вашу безпеку.
Але нас тут, у «Рамштайні», більше. Набагато більше. Тож об’єднаймо наші сили й укладімо такі угоди з усіма учасниками. І я прошу свого міністра оборони попрацювати з паном секретарем і з усіма міністрами над тим, щоб збільшити кількість цих документів, звісно, якщо партнери підтримають цю ідею. І я знаю, що це зміцнить нашу лінію фронту, захистить – що дуже, дуже важливо, особливо взимку, – захистить нашу енергетику, не тільки в Україні, а й на ваших землях. Це посилить програми безпеки. І зараз ми бачимо всі повідомлення про підводні кабелі в Балтійському морі. І ми всі бачимо інциденти з безпілотниками в деяких країнах, які викликають серйозне занепокоєння. Ми бачимо дестабілізацію в Африці, яка загрожує Європі новими хвилями мігрантів. І ми також усе більше дізнаємося про те, як російська розвідка платила бойовикам в Афганістані, щоб вони нападали на солдатів коаліції, коли там перебували ваші війська: Москва платила за те, щоб убивати ваших солдатів – американських солдатів, солдатів країн – членів НАТО. Як це можна пробачити чи забути?
Гібридна агресія та диверсії Росії проти всього західного світу не припиняються, і тільки підтримуючи та зміцнюючи нашу співпрацю, посилюючи наші домовленості та коаліції, ми зможемо по-справжньому захистити нормальне життя людей у всіх наших країнах.
Я роблю все, що в моїх силах, щоб гідно завершити цю війну для України та всієї Європи вже цього року. І я знаю, що можу розраховувати на вашу підтримку. І ми всі маємо пам’ятати, що закінчення війни є нашою спільною метою – нашою, а не Росії: цього хочуть українці, європейці, американці та багато наших світових партнерів. Такі далекі від нас країни, як Японія, Саудівська Аравія та Аргентина, також бажають нам миру. Але ось у чому річ – Путін не просто продовжує інвестувати в агресію, він подвоює обсяги. Він навіть почав, по суті, наймати солдатів із Північної Кореї, щоб продовжувати цю війну. Північна Корея вивчає сучасні методи ведення війни. Вони не цінують своїх людей, і ми це знаємо, вони втрачають їх – 4 тисячі на сьогодні. Але Пхеньян задешево здобуває досвід, щоб реекспортувати війну, можливо, туди, в Індо-Тихоокеанський регіон.
Водночас ця змова з Північною Кореєю демонструє слабкість Путіна, адже жоден правитель у Москві ніколи не опуститься до того, щоб благати Пхеньян, окрім як зіткнувшись із гострими проблемами. Тому ми маємо й далі тиснути на Росію. Саме це гарантує, що наші солдати отримають необхідну їм зброю. Ось для чого потрібні санкції. І я прошу всіх наших партнерів, особливо США та ЄС, підвищити градус тиску на енергетичну галузь Росії. Санкції потрібні проти кожного елементу російської енергетики, а російський танкерний флот треба зупинити. Військовий бюджет Росії на 2025 рік перевищує торішній на 25 %. Якщо ми хочемо зупинити вбивства, ми маємо перекрити Путіну грошові потоки. Путін почне думати про мир лише тоді, коли його найближче оточення скаже йому, що в нього закінчилися гроші.
І ще одне. Ключ до протидії агресії – це мотивація. І ми це знаємо. Мотивація ризикувати своїм життям, щоб урятувати свою країну. Але для мотивації потрібне живлення, а найкращим живленням є успіх – я маю на увазі успішні дії, успішні домовленості. Коли наші війська можуть збивати російські ракети, зокрема балістичні, і тримати російські літаки якнайдалі від України, це забезпечує мотивацію, якої ми відчайдушно потребуємо. І ми вели переговори зі США про ліцензування виробництва систем протиповітряної оборони й ракет тут, в Україні, і це могло б стати значною частиною наших безпекових гарантій. І це цілком здійсненне завдання. Але ми маємо пам’ятати, що обіцянки з останнього саміту НАТО ще не виконані до кінця – нам дуже, дуже потрібні системи ППО, які ви нам уже надали, – дуже вам дякуємо – і нам дуже потрібні системи, які ви нам пообіцяли. Ви бачили, що сталося вчора в нашому місті Запоріжжі: від російських бомб загинуло 13 людей, 112 зазнали поранень. Це був лише один день, лише один напад, один авіаудар. Ми маємо зупинити російський терор. І ви можете це зробити. І ми просимо про термінове постачання систем протиповітряної оборони.
Нам також потрібно забезпечити виконання всіх наших домовленостей щодо постачання на фронт. І я хочу ще раз подякувати кожній країні, яка допомагає нам артилерією, бронетехнікою та всім іншим, що нам потрібно. Наші чоловіки й жінки на передовій мають відчувати, що світ прикриває їхню спину, і ніщо не доводить це краще, ніж упевненість у тому, що вони мають усе необхідне для відбиття російських атак.
Минулого року Франція виступила з ідеєю розміщення в Україні партнерських контингентів – і ви це знаєте – для того, щоб наблизити мир. І ми всі розуміємо: на сьогодні цілі Путіна не змінилися. Він хоче повністю знищити Україну й зламати всіх нас і вас також. Тому наша мета – знайти якомога більше інструментів, щоб примусити Росію до миру. Я вважаю, що таке розміщення партнерських контингентів є одним із найкращих інструментів. Підійдімо більш практично до того, щоб це стало можливим. І ми почули сигнали також від деяких наших партнерів – від Великої Британії – на підтримку цього. І ми маємо бути сміливими, і ми маємо пропонувати справді сильні інструменти. Візьмімо, наприклад, Курську операцію – це одна з наших перемог, я думаю, одна з найбільших перемог не лише минулого року, а й за весь час війни. Росії довелося відвести майже 60 тисяч солдатів з українського фронту, щоб протистояти їй. І цього понеділка минуло вже п’ять місяців, як наші війська утримують буферну зону на російській території. Багато російських погроз і сміливих заяв виявилися блефом, особливо після того, як українці ввійшли в Курську область. І я впевнений, що ще більше їхніх погроз виявиться блефом, якщо ми всі разом іще наполегливіше працюватимемо над тим, щоб підштовхнути Росію до миру.
Дякую за увагу. Дякую, пане секретарю! Залишайтеся впевненими.
Слава Україні!
https://www.president.gov.ua/news/koli-obyednuyemosya-ta-diyemo-v-yednos...