Міністри закордонних справ країн НАТО намітили шлях протидії російським диверсіям
Міністри закордонних справ країн НАТО завершили дводенні засідання в Брюсселі в середу, 4 грудня 2024 року, обговоренням ескалації Росією своєї кампанії ворожих дій в країнах – членах НАТО.
На своєму засіданні в середу члени Альянсу розглянули набір заходів з протидії акціям Росії проти НАТО і окремих членів Альянсу. Генеральний секретар Марк Рютте сказав, що «і Росія, і Китай намагаються дестабілізувати наші країни і розколоти наші суспільства за допомогою диверсій, кібератак і енергетичного шантажу». Він зазначив, що міністри домовились про низку заходів з протидії російським ворожим актам і кіберопераціям, включно з посиленим обміном розвідданими, збільшенням кількості навчань, кращим захистом критичної інфраструктури, покращенням кібероборони і жорсткішими діями проти російського «тіньового флоту» танкерів, що експортують нафту. Він також наголосив, що НАТО «буде тісно працювати з ЄС над цими питаннями». Пан Рютте нагадав, що посилене зближення Росії, Китаю, Північної Кореї і Ірану вказує на глобальний характер загроз, що постають перед нами, включно з небезпекою ескалації поточної війни в Україні. Він зазначив, що в обмін на війська і зброю Росія надає Північній Кореї підтримку з розвитку її ракетних і ядерних програм. «Це може дестабілізувати Корейський півострів і навіть створити загрозу Сполученим Штатам. Тому незаконна війна Росії в Україні загрожує нам усім», – сказав він.
Під час дводенного засідання союзники з НАТО також зустрілись з Його Величністю Королем Йорданії Абдуллою ІІ для обговорення ситуації на Близькому Сході і важливості ще більш тісної співпраці НАТО зі своїми партнерами в регіоні. Генеральний секретар подякував Королю Йорданії за його особисте лідерство і підтримку Альянсу і відзначив, що НАТО невдовзі відкриє Офіс зв’язку в Аммані задля подальшого поглиблення цих зв’язків.
Міністри з країн НАТО на Раді Україна – НАТО також зустрілись з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою і з Каєю Каллас, новою Високою представницею ЄС. Вони обговорили найбільш нагальні потреби України, а також, що ще можуть зробити члени Альянсу для забезпечення критичних боєприпасів і ППО, коли Росія посилює свої атаки і розширює війну за допомогою північнокорейських вояків і озброєнь. Пан Рютте наголосив, що продовження підтримки України є пріоритетом, щоби забезпечити, що коли прийде час, Україна змогла вести переговори про мир з позиції сили. Він також підкреслив, як НАТО виконує свої обіцянки, зокрема через фінансове зобов’язання і нове командування у Вісбадені, що координуватиме безпекову допомогу і тренування НАТО для України. Генеральний секретар наголосив, що «ми повинні робити більше, ніж просто підтримувати Україну в боротьбі. Ми повинні надати достатньо підтримки для зміни траєкторії цього конфлікту раз і назавжди».
https://www.nato.int/cps/uk/natohq/news_231006.htm?selectedLocale=uk