Міністри закордонних справ країн НАТО обговорюють ситуацію в Україні і на Близькому Сході

04-12-2024

Зібравшись на своє засідання в Брюсселі у вівторок, 3 грудня 2024 року, міністри закордонних справ запросили Його Величність Короля Йорданії Абдуллу ІІ для обговорення ситуації у південних сусідів НАТО і як найкраще працювати разом над розв’язанням спільних проблем безпеки. Йорданія є одним із найважливіших партнерів НАТО на Близькому Сході, а Король Абдулла ІІ вперше взяв участь у засіданні міністрів закордонних справ країн НАТО. Генеральний секретар Марк Рютте відзначив, що НАТО невдовзі відкриє Офіс зв’язку в Аммані, що стане важливим кроком «до ще більшого посилення наших глибоких відносин в регіоні».

General view

Міністри також зустрілись у форматі Ради Україна – НАТО з міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою і новою Високою представницею ЄС Каєю Каллас. Генеральний секретар Рютте наголосив на тому, як Україна чинить спротив російській агресії, зазначивши, що «ситуація на полі бою складна, і ми повинні зробити все, що можемо для надання Україні більшої військової допомоги». Він сказав, що Путін «тисне, намагаючись захопити більше територій. Тому що він думає, що може зламати рішучість України і нашу. Проте він помиляється». Пан Рютте засудив нещодавній запуск Росією експериментальної балістичної ракети середньої дальності і зауважив, що застосування цього засобу «ані змінить хід конфлікту, ані утримає союзників з НАТО від підтримки України». 

Генеральний секретар сказав, що союзники з НАТО збільшують військову підтримку для України, нове командування координуватиме допомогу і тренування, а фінансове зобов’язання  в 40 мільярдів євро є мінімумом для цього року. Він зазначив, що зараз необхідно забезпечити надходження військової допомоги до України, так, щоби якщо Україна вирішить «розпочати одного дня переговори з росіянами, вона робитиме це з позиції сили».

В середу міністри закордонних справ країн НАТО обговорюватимуть ворожі дії Росії проти країн НАТО,  серед яких диверсії, кібератаки і енергетичний шантаж. Анонсуючи це засідання під час пресконференції, Генеральний секретар сказав, що «жодна з цих акцій не утримає нас від підтримки України чи зміцнення нашої власної оборони».

]]>https://www.nato.int/cps/uk/natohq/news_231005.htm?selectedLocale=uk]]>