ЗМІНИ У ПОДАТКОВОМУ РОЗРАХУНКУ

16-10-2024

10.10.2024 Верховна Рада України ухвалила проєкт Закону України від 30.08.2024 №11416-д “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану”. Законом внесені зокрема такі зміни для платників податків:

1) зміни у ставках ВЗ до 31 грудня року, у якому буде припинено воєнний стан:

- для роботодавців ВЗ з заробітної плати збільшиться з 1,5 % до 5 % (з дати набрання Законом чинності, крім військовослужбовців ЗСУ, СБУ, СЗР, ГУР МО, Нацгвардії, прикордонників, УДО, ДССЗЗІ, та для тих, хто виконує бойові завдання);

- для ФОП – платників єдиного податку І, ІІ та IV групи вводиться ВЗ у розмірі 10 % в розрахунку з однієї МЗП на місяць (з 01.10.2024);

- для платників єдиного податку ІІІ групи (як юросіб, так і ФОП) – у розмірі 1 % від доходу (з 01.10.2024);

2) об'єднану звітність (щодо нарахування зарплати, ЄСВ та утримання ПДФО та ВЗ) з 01.01.2025 потрібно буде подавати щомісяця, термін, який відводиться на звітування, скоротиться з 40 к. днів до 20 к. днів.

Станом на жовтень 2024 року також є проєкт змін до наказу Міністерства Фінансів України від 13.01.2015 №4 “Про затвердження форми Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску і Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску”.

Проєкт наказу передбачає внесення редакційних змін у Додаток 2, що містить довідник ознак доходів фізосіб, зокрема введення нової ознаки доходу фізичних осіб:

212 – вартість незареєстрованих лікарських засобів, безоплатно наданих (переданих) на користь пацієнтів.

Також є редакційні правки щодо інших ознак доходів фізосіб відповідно до чинних норм податкового законодавства, а саме:

124 – пенсійні внески премії за платника податку;

125 – пенсійні внески премії за платника податку, сплачені роботодавцем;

185 – грошове забезпечення та інші виплати, які одержані військовослужбовцями;

204 – сума пенсійних внесків, які сплачуються резидентом Дія Сіті;

205 – сума благодійної допомоги учасникам бойових дій, військовозобов'язаним та/або фізособа, які мешкають у населених пунктах (територіях), у яких є чи були військові дії та/або які зазнали поранення чи контузії.

]]>https://www.facebook.com/gulgpfu/posts/pfbid0zzMHuLyPa2645Xj7hhGfN2VUWC5...]]>