Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 19.08.2024
«Ворог атакував поблизу чотирьох населених пунктів. А саме, поряд зі Стельмахівкою на Куп’янському напрямку, а також у районах Греківки, Макіївки та Невського – на Лиманському. Загарбники завдають прицільних ударів по цих селах, знищуючи останні житлові будинки. Так, Невське та Макіївку цього разу обстріляли з артилерії. На зазначеній ділянці фронту окупанти застосували 65 безпілотників», – зазначив очільник Луганщини Артем Лисогор.
Рішення про скорочення мережі закладів культури на території захопленою росіянами частини Луганщини ухвалено окупаційним «міністерством культури».
Обумовлено це відсутністю грошей на забезпечення діяльності закладів та на оснащення чи ремонти – росія значно обмежила фінансування. Якщо заклад встигнути вчасно юридично закрити, то він не зможе підпасти під реалізацію національного проєкту «Культура» та навіть сподіватися на пожертви так званого «президентського фонду культурних ініціатив». Якщо не встигнути, то на нього взагалі не виділятимуть коштів.
Першими під так би мовити «оптимізацію» підпадуть заклади культури, які потребують ремонту чи закупівлі нового обладнання – тобто, значних вкладень. Далі ті, що розташовані в містах і селах із незначною кількістю населення, а також ті, де є достатньо вакансій.
За названим вище російським проєктом, який унеможливлює відновлення, для цих населених пунктів закуплять клуби на колесах.
У тимчасово окупованому російськими загарбниками Сєвєродонецьку програму «віджиму» нерухомого майна поширили на дачі та садові ділянки, розташовані навколо міста. Дали людям місяць, аби ті підтвердили право власності. Скористалися при цьому перевіреним способом – розміщенням оголошень по населеному пункту та в Інтернеті, якого в містян досі немає. Тож, дізнавалися сєвєродончани про ймовірну втрату майна випадково.