Ігри нескорених-2023: Україна показала найкращий результат (ОНОВЛЕНО 18.09.2023)
Звернення Президента України Володимира Зеленського до українських захисників і захисниць, які брали участь в «Іграх нескорених».
Пані та панове!
Шановні захисники й захисниці!
Воїни! Нескорені!
Я щиро вітаю всіх вас із поверненням на рідну землю! З поверненням і з перемогами, з відмінними результатами.
Цього року на «Іграх нескорених» наша збірна здобула медалі в багатьох дисциплінах. Тридцять чотири медалі різного ґатунку. Але й золото, і срібло, і бронза передусім доводять незламність українського духу та міцність вашого характеру, який сильніший за будь-які обставини. Ви для всіх приклад надпотужної волі. І це надихає. Це заряджає. Це показує всьому світу, а Україні дає змогу знати й не забувати, що з нескорених народжується нація та завдяки нескореним нації витримують усе. І перемагають усе!
Дякую всім вам!
Слава Україні!
Українська команда здобула 34 медалі, серед яких 12 – золоті!
Збірна України завершила виступи на Іграх нескорених-2023, що відбулися в німецькому Дюссельдорфі. Команда була представлена найбільшим складом у своїй історії: 25 учасниками. Серед них – військові й ветерани ЗСУ, Нацгвардії, Національної поліції та добровольчих батальйонів.
Українці змагалися в дев'яти видах спорту: легкій атлетиці, паверліфтингу, веслуванні на тренажерах, плаванні, стрільбі з лука, велоспорті, волейболі сидячи, баскетболі на візках та настільному тенісі, що цього року дебютував у програмі Ігор. Крім того, низка українських учасників виступила й у регбі на візках: у складі об'єднаної команди, до якої ввійшли воїни різних країн.
Попри те, що головною метою Ігор нескорених є не здобуті медалі, а реабілітація поранених військових і ветеранів, упродовж семи змагальних днів серед учасників розігрували нагороди за найвищі результати у різних категоріях, залежно від характеру поранень чи травм. На цьому турнірі Україна завоювала 34 медалі: 12 золотих, 14 срібних та 8 бронзових.
"Синьо-жовті" піднялися на п'єдестал у шести видах спорту. Найуспішнішими стали веслування на тренажерах (11 медалей: 4 золоті + 7 срібних), плавання (9: 3+3+3) та стрільба з лука (5: 3+0+2).
У перший змагальний день мультиспортивного турніру серед ветеранів і військовослужбовців розіграли медалі в легкій атлетиці й паверліфтингу, а також відбулися стартові матчі з регбі на візках.
Першу медаль України на Іграх Нескорених у Дюссельдорфі виборює Вадим Мазніченко на штовханні ядра - він став бронзовим призером у цьому виді спорту в категорії IF5.
Одразу ж у першій спробі Мазніченко показав свій найкращий, хоч і не медальний, результат – 6.19 метра.
Також у штовханні ядра, але в класі IF7, військовослужбовець Володимир Гера став другим з результатом 4.84 метра.
На руці Володимира був зображений літак із підписом: "Нам потрібні F16".
Золоту медаль для України в перший день змагань завоював капітан команди Олександр Маковей. Військовий став найкращим у штовханні ядра серед чоловіків у класі IF8. Його переможною спробою виявилася остання, третя – на 10.4 метра.
Ще одну нагороду – вже в метанні диска – додав прапороносець збірної України на церемонії відкриття Микола Заріцький. Ветеран виборов "срібло" в класі IF1 з результатом 29.32 метра, який він показав у другій спробі.
Останнім українським учасником легкоатлетичних змагань був ветеран Нацгвардії Володимир Товкис. У метанні диска в класі IF2 він продемонстрував третій результат: "бронзу" йому приніс кидок на 22.32 метра в другій спробі.
Загалом, у перший день Ігор нескорених-2023 Україна здобула чотири медалі: одне "золото", два "срібла" та одну "бронзу".
А за підсумком дня українці завоювали чотири нагороди: одне "золото", два "срібла" та одну "бронзу".
Так, друге "золото" змагань Україні приніс ветеран ЗСУ Микола Заріцький. Захисник посів перше місце у штовханні ядра серед чоловіків у класі IF1. В останній, третій, спробі Миколі вдалося вперше за фінал перетнути позначу 11 метрів та показати переможний результат – 11.3 м.
Срібну нагороду турніру виборов військовий Володимир Гера. Українець став другим у метанні диска серед чоловіків у категорії IF7. Найкращий кидок Володимиру вдався в другій спробі – 10.5 метра. Як і у штовханні ядра, в цій дисципліні його обійшов лише колумбієць Джон Александер Сьєрра Авіла (13.44).
32-річний Володимир Гера — військовослужбовець Збройних сил України (24-та окрема механізована бригада). 1 вересня 2014 року отримав поранення спинного мозку поблизу Луганського аеропорту.
Ще одне "срібло" здобув представник Національної поліції України Максим Дмитраш. Учасник виступав у чоловічих стрибках у довжину в класі IJ5, де посів другу позицію з результатом 5.44 метра. Від першої сходинки, яку посів британець Пітер Сондерз, українця відділили всього п'ять сантиметрів.
Бронзовою медаллю на другий день змагань відзначився нацгвардієць Віталій Бородавка: у бігу на 100 метрів у відкритому класі IT7 серед чоловіків. Військовий був найшвидшим у своєму кваліфікаційному забігові з часом 12.36 секунди, а у фіналі фінішував третім за 12.56 с.
У ще одному фіналі взяв участь і переможець першого дня Ігор нескорених Олександр Маковей. Капітан української команди посів шосте місце в метанні диска в класі IF8 (18.07 м).
Україна також мала боротися за медалі в естафеті 4х100 м: четвірка Максима Зубова, Миколи Заріцького, Віталія Бородавки та Максима Дмитраша здобула місце у фіналі з другим результатом у кваліфікаційному забігові (53.03 с). Проте через погане самопочуття Дмитраша команда знялася з цієї дисципліни. Натомість поза конкурсом пробігли Вадим Мазніченко, Дмитро Козак, а також асистент тренера зі стрільби з лука Олександр Зозуляк і наставник з волейболу сидячи Юрій Зекун.
Крім того, українські гравці провели матч чвертьфіналу в складі об'єднаної збірної з регбі на візках під назвою Unconquered ("нескорені"). Пліч-о-пліч із представниками Великої Британії, США та Південної Кореї змагалися українці Олександр Будько, Веніамін Бондарчук і Семен Лагун, які ввійшли до стартової четвірки, а також Олександр Маковей, Максим Дмитраш, Павло Лучків і Богдан Яроцький.
Команда боролася за вихід до півфіналу проти Австралії та врешті поступилася з рахунком 7:16. По два очки збірній "нескорених" принесли Будько й Лагун.
У третій день Ігор нескорених-2023 Україна здобула 11 медалей: чотири золоті та сім срібних, усі – у веслуванні.
Ветеран Нацгвардії Володимир Товкис здобув два чемпіонські титули: у перегонах на витривалість (4 хв) і спринті (1 хв) у класі IR3. У першому фіналі Володимир посів перше місце з результатом 1126 метрів, а в другому – з 328 м.
До останнього Товкис вів боротьбу за перемогу з іншим українцем Олегом Должком, який у підсумку зайняв "срібну" позицію у спринті (320 м). Другу сходинку він розділив із американцем Іваном Морерою, який мав ідентичний результат.
Ще одне "золото" виборов ветеран ЗСУ Микола Заріцький. Українець переміг у змаганнях на витривалість у класі IR5 із 1254 метрів. Пізніше він додав до цього досягнення й "срібло" у спринті з результатом 359 м: усього на два метри він поступився американцеві Ґреґорі Вокеру.
Військовослужбовець ЗСУ Назар Вознюк здобув свої перші медалі Ігор нескорених: "золото" у змаганнях на витривалість у класі IR2 та "срібло" у спринті в класі IR4. За чотири хвилини він подолав на концепті 1070 метрів, а за одну – 329.
А перші українські медалі серед жінок на цих Іграх завоювала парамедикиня добровольчого батальйону "Госпітальєри" Юлія Шевчук. Учасниця оформила "срібний дубль" у класі IR5, посівши друге місце у витривалості (984 м) та спринті (278 м). В обох її випередила лише австралійка Терін Дікенс.
Свою першу срібну медаль у веслуванні здобув і військовий ЗСУ Іван Молдун. Українець посів другу позицію у спринті в класі IR2 з результатом 231 метр за одну хвилину.
Змагання з веслування завершилися чоловічим фіналом у спринті в класі IR6 та ще однією медаллю для України. "Срібло" завоював поліціянт Максим Дмитраш із результатом 382 м.
Інші результати у веслуванні:
- Олег Должок: 4-те місце (витривалість, IR3) – 1021 м.
- Ігор Дерман: 5-те місце (спринт, IR5) – 348 м.
- Віталій Бородавка: 5-те місце (спринт, IR6) – 371 м, 12-те місце (витривалість, IR6) – 1155 м.
- Вадим Мазніченко: 6-те місце (спринт, IR3) – 296 м, 7-ме місце (витривалість, IR3) – 953 м.
- Ярина Аліманова: 7-ме місце (спринт, IR6) – 293 м.
- Богдан Яроцький: 8-ме місце (спринт, IR5) – 334 м.
- Семен Лагун: 8-ме місце (спринт, IR6) – 366 м.
- Євгеній Кірейонок: 40-ве місце (спринт, IR6) – 326 м.
Змагання з баскетболу на візках розпочалися з матчів групового раунду. Збірна України потрапила до групи B, де стартувала з перемоги над Канадою з рахунком 7:4. Найрезультативнішим гравцем матчу став Семен Лагун, який реалізував триочковий кидок у першому періоді. Ще по два очки принесли Богдан Яроцький і Веніамін Бондарчук, який провів на паркеті найдовше – 24 хвилини.
У наступній грі українці мали результативний поєдинок із Великою Британією, але поступилися з рахунком 10:16. Цього разу найвлучнішим гравцем команди став Максим Зубов, який приніс чотири очки. З двома матч завершили Лагун і Бондарчук, який знову не покидав майданчик упродовж усієї гри, а також Микола Заріцький.
У третьому матчі групи проти об'єднаної команди Unconquered 1 Україна знову зазнала поразки в близькому поєдинку – 8:12. Упродовж гри влучними кидками відзначилися Заріцький, Зубов, Будько та Бондарчук.
На п'ятий день Ігор після парних змагань українці взяли участь в особистій першості з настільного тенісу. На турнірі виступили четверо учасників збірної.
Ветеран ЗСУ Вадим Мазніченко мав по одній перемозі й поразці на груповому етапі змішаних змагань у класі TT4. Українець вийшов до чвертьфіналу, де врешті поступився ізраїльтянинові Боазу Араду (1:11, 5:11).
Нацгвардієць Дмитро Козак, який виступав у класі TT7 серед чоловіків, здобув перемогу в 1/16 фіналу над поляком Робертом Полетеком (12:10, 11:7), але вибув у 1/8-й від ракетки представника Ізраїлю Менаше Зоріка (3:11, 6:11).
Костянтин Кобиляну та Павло Лучків завершили змагання на стадії 1/32 фіналу в класі TT7 серед чоловіків, а Володимир Гера – в груповому раунді змішаного класу TT2.
А у волейболі сидячи відбулися матчі групового раунду. Збірна України потрапила до групи A, в якій розпочала виступи з поразки від Румунії з рахунком 0:2 за сетами (12:21, 13:21).
Другий поєдинок "синьо-жовті" провели проти команди Нігерії, якій також поступилися – 0:2 (11:21, 5:21).
За підсумком двох ігор групової стадії Україна завершила виступи на Іграх нескорених поза плей-оф.
У передостанній день Ігор нескорених-2023 Україна здобула п'ять медалей: два "золота" та три "бронзи".
Збірна України виборола чотири медалі у стрільбі з лука. Чемпіонкою серед початківиць у стрільбі з класичного лука стала парамедикиня Юлія Шевчук. Українка була другою у кваліфікації, а в плей-оф здобула чотири поспіль перемоги та заробила своє перше "золото" Ігор нескорених. У фіналі вона здолала француженку Марі Сесіль з рахунком 6:0.
За золоту нагороду боровся й ветеран ЗСУ Павло Лучків. Учасник посів друге місце у відбірковому раунді відкритих змагань у блочному луці та врешті дійшов до фіналу, де переміг німця Тома Ґрюнвальда – 141:134.
Одразу п'ятеро українців пробилися до плей-оф серед чоловіків-початківців у стрільбі з класичного лука. На стадії 1/8 фіналу зупинилися Костянтин Кобиляну та Дмитро Полов'ян, у чвертьфіналі вибув Максим Зубов, а Вадим Мазніченко та Володимир Товкис поступилися у півфіналі та в підсумку зійшлися в протистоянні за "бронзу". Перемогу й свою першу нагороду Invictus Games здобув Мазніченко з рахунком 7:3.
Ще одну бронзову медаль завоювала парамедикиня Юлія Паєвська. Українська доброволиця була другою у кваліфікації у відкритих змаганнях зі стрільби з блочного лука. Тайра поступилася в півфіналі американці Тіффані Гадґінс (117:129) та завершила змагання з "бронзою", що стала для неї другою медаллю Ігор.
У велоспорті Україну представили двоє учасників. Єдину медаль у цьому виді спорту завоювала ветеранка ЗСУ Ярина Аліманова, яка виграла "бронзу" в дисципліні "критеріум" у класі IRB3(M) серед жінок. Українка показала час 22:46 хв. Також Аліманова стала четвертою в роздільному старті з результатом 2:48.308.
Серед чоловіків від України виступив Веніамін Бондарчук, який увійшов до топ-10 у роздільному старті в класі IRB2 з часом 3:04.817.
В останній день Ігор нескорених-2023 українці завершили Ігри золотою нагородою в змаганнях початківців серед змішаних команд у стрільбі з класичного лука. Україну в цій дисципліні представили ветеран Нацгвардії Володимир Товкис та ветерани ЗСУ Максим Зубов і Вадим Мазніченко.
За підсумком кваліфікації українці посіли друге місце з 766 очками, поступившись лише Польщі (773) і таким чином здобувши місце в плей-оф.
У чвертьфіналі українське тріо здолало збірну Канади з рахунком 6:0, а згодом повторило успішний виступ уже проти Данії у півфіналі (також 6:0).
У протистоянні за "золото" Україна зійшлася з лідерами кваліфікації Польщею. Товкис, Зубов і Мазніченко цього разу взяли гору над суперниками та знову оформили впевнену перемогу з рахунком 6:0, що й принесло їм чемпіонство.
Таким чином за всі сім змагальних днів Ігор нескорених-2023 Україна завоювала 34 медалі: 12 золотих, 14 срібних та 8 бронзових!
Найтитулованішим представником збірної України став військовослужбовець ЗСУ Назар Вознюк, який заробив за Ігри шість медалей: чотири "золота" та два "срібла" в плаванні й веслуванні на тренажерах.
- Назар Вознюк: 4+2+0 (6)
- Володимир Товкис: 3+0+1 (4)
- Микола Заріцький: 2+2+0 (4)
- Юлія Шевчук: 1+2+0 (3)
- Максим Зубов: 1+1+0 (2)
Результат України на Іграх 2023 року став найкращим за всю історію участі команди (з моменту дебюту в 2017-му) в цих змаганнях: що за кількістю медалей, що за їхнім ґатунком.
- Торонто-2017: 8+3+3 (14)
- Сідней-2018: 7+10+3 (20)
- Гаага-2022: 5+5+6 (16)
- Дюссельдорф-2023: 12+14+8 (34)
Щиро вітаємо наших нескорених Героїв!
Слава Україні! Героям слава!
Світлини: Invictus Games - Team Ukraine
За інформацією: Суспільне спорт - https://suspilne.media