"Спільнота Відновлення": як дитячий розважальний центр з Сєвєродонецька відновив роботу у Києві
Робота “Малишляндії” почалася у Сєвєродонецьку у 2016 році. Засновники дитячого центру — подружжя Олег Баликін та Вікторія Богуславська — амбасадори “Спільноти Відновлення” та лауреати відзнаки “Незламні зі сходу”. Попри складні умови, родина не здалася, релокувала свою справу у столицю та продовжує дарувати свято дітям. Як це відбувається, дізнався “Східний Варіант” .
Спокійний літній день у Києві. В торгівельному центрі “Sofia Mall” не припиняв лунати дитячий сміх. Дівчинка Аврора святкує свій п’ятий день народження. Її батьки, Роман та Юлія, друзі та друзі батьків зібралися, щоб привітати зі святом та подарувати незабутні емоції.
Іменинниця Аврора. Фото: Східний Варіант
Поки батьки спілкуються між собою, дітей розважає аніматорка – показує іграшки, влаштовує конкурси, малює золоті татуювання усім охочим. Маленькі відвідувачі – дуже задоволені. Вони сміються, грають, бешкетують та охоче приєднуються до усіх активностей.
Фото: Східний Варіант
За святом, яке влаштував дитячий розважальний центр “Малишляндія”, спостерігає Олег Баликін. Колись так само тисячі дітей приходили до них у Сєвєродонецьку, однак повномасштабне вторгнення росії зруйнувало усі плани, можливості та нажите майно. Не зважаючи на це, власники потроху відновлюють свою діяльність та готові приймати нові виклики.
Починали працювати у сєвєродонецькому ТЦ “Jazz”
Олег розповідає, що родом він з Одеси, але останні шість років до повномасштабного вторгнення проживав з родиною у Сєвєродонецьку, тому відчуває себе сєвєродончанином. Саме у цьому місті родина вирішила розпочати власний бізнес — розважальний центр для дітей, який отримав назву “Малишляндія”.
“У мене тоді якраз син почав ходити в розважальні центри. Я побачив місце в торгівельному центрі “Jazz”, яке підходило під наш проєкт. І сам проєкт в голові склався. Вирішили з Вікторією відкрити цей бізнес, хоча це в нас перший досвід бізнесу, зокрема дитячого”, — каже Олег Баликін.
Олег Баликін. Фото: Східний Варіант
Родина починала з малого. Спочатку це були дитячі атракціони у торгівельному центрі, згодом зʼявились кімнати для святкувань, а через деякий час – власна анімаційна агенція. Олег зазначає, що усе, що заробляли — вкладали у розвиток. Якщо на початку своєї роботи “Малишляндія” розташовувалась на 400 кв. метрах, то у лютому 2022 року розмір сягав вже 1700 кв. метрів. Тут працювали й досить незвичні атракціони, наприклад, закритий мотузковий парк та скеледром.
“У нас були й інші центри, менші за розміром, у Лисичанську та у Харкові. Але на жаль, під час карантину орендні відносини не дозволили нам їх вберегти. Тому вони були закриті. А у Сєвєродонецьку наша “дитинка”, наш комплекс, найулюбленіший та найпотужніший, залишився”, — каже власник.
Потрапили до Книги рекордів України
Багато свят дитячий розважальний центр влаштовував й поза торгівельним центром. Наприклад, фест “Літо назавжди!”, який проводився 30 серпня до дня народження “Малишляндії”. Напередодні нового шкільного року власники організовували гучний фест для дітей та їхніх батьків.
Фото: Східний Варіант
“Ми робили їх спочатку на паркінгу торгівельного центру, а крайній був вже на площі Миру Сєвєродонецька. Це були потужні свята, у нас було багато партнерів, це й анімаційні агенції, і дизайнери, і фотографи, і діджеї. Збиралось багато людей”, — розповідає Олег.
Фото: Східний Варіант
У 2017 році під час такого свята “Малишляндія” потрапила до Книги рекордів України як організатори наймасовішого параду дитячих візочків та найбільшої кількості дітей зі спінерами. Тоді експерти нарахували 168 візочків та 335 дітей зі спінерами.
Олег з відзнакою. Фото: Сайт Книги рекордів України
Під час карантину, коли розважальні заклади довелось зачиняти, Олег та Вікторія знаходили інші можливості для підтримки своєї діяльності.
“Карантин багато чому нас навчив. Вікторія у мене розумниця. Вона навчилась робити кульки й все, що їх стосувалося. І цим ми трошки підробляли, виживали під час карантину. Тоді ми створили вже свою команду, свою анімаційну агенцію, і з’явились можливості працювати на виїздах, а не у приміщенні. Купували костюми, потихеньку все розвивали”, — розповідає Олег Баликін.
Перед повномасштабним вторгненням “Малишляндія” була досить успішною справою. Тут працювали кімнати для святкувань, були батути, атракціони, іграшки, анімаційна агенція. Але в один день усе змінилося.
“Займався волонтерством та евакуйовував людей”
У перший день повномасштабного вторгнення працівники “Малишляндії” ще вийшли на роботу та чекали розпоряджень. Але багатьом було вже не до святкувань. Після обговорень було вирішено тимчасово призупинити діяльність центру.
У перші тижні Олег евакуював свою родину на Закарпаття, але сам сидіти там без справи не зміг. Тому вирішив повернутися до Сєвєродонецька та почати допомагати людям.
Фото: Східний Варіант
“Мені говорили, що це дуже далеко, що не треба, що можна поїхати до Києва. Але у Києві було багато людей, які там допомагали, і я прийняв рішення їхати туди. Я, чесно кажучи, не знав, куди я їду і навіщо. Я знав, що людям потрібна допомога, і що я буду її якось надавати. Першим, кого я вивіз, був колишній керівник нашого дитячого розвивального центру з сім'єю, з мамою, з жінкою, з донькою. Потім стали викладати якісь оголошення, що ми можемо вивезти, або щось привезти”, — згадує Олег події минулого року.
Фото: Східний Варіант
Багато допомоги Олег купляв власним коштом, віз до міста, а звідти вивозив людей, які цього потребували. Чоловік розповідає, що без небезпечних моментів не обійшлося:
“Був момент на початку, в перших заїздах. “Точка У” прилетіла у Рубіжне, а я був у Сєвєродонецьку. Мені, як людині, яка до цього не звикла, було трошки неприємно. Але найбільше мене злякав останній випадок, коли в нас була велика евакуація. Це близько 15 людей, старців, дітей, кішки, собаки. І ми вже рушали, але почули вихід градів, які через 30-40 секунд прилетіли у сусідній район. Усі бігли до укриття, це була суматоха. Було лячно не за себе, а за людей більше”.
Фото: Східний Варіант
Одного разу під час евакуації Олег разом з людьми потрапив у складне ДТП. На щастя, усі вижили, але дехто отримав травми. Тоді ж чоловік розумів, що поступово його фінансовий ресурс вичерпав себе. Тому задумався про відновлення діяльності центру та повернення до бізнесу.
Відновити бізнес вдалося у столиці
Коли Збройні сили відбили Київщину, родина перемістилася до столиці та почала потроху відроджувати свою діяльність. Олег згадує, що перше свято вони влаштували у червні у напівзруйнованому Гостомелі, але дітям це тоді було потрібно.
“Бо діти взагалі нічого не мали, майже ніяких розваг на той момент. Це емоційно мало сильне значення для нас. Я відчув подих вітру, що я при ділі, що я роблю свою справу. Ми прийняли рішення працювати у парках, в житлових комплексах. Ми працювали за невеликі гроші, іноді за донати”.
Фото: Східний Варіант
Зараз серед персоналу є одна аніматорка з Сєвєродонецька – Віола. Олег каже, що її дуже люблять діти та дорослі. Раніше працювала ще й Олена, але згодом вона обрала інше місце роботи.
Сьогодні “Малишляндія” працює більше як анімаційна агенція — надає послуги у торгівельному центрі, працює на дитячих днях народженнях, влаштовує свята у парках. Багато нажитого було втрачено, але подружжя налаштовано працювати далі, щоб розвиватися на новому місці.
Фото: Східний Варіант
“Останнє, що я чув про наше місце у Сєвєродонецьку, це було декілька місяців тому. Там було декілька прильотів у дах, будівля підтоплювалась, ну і люди винесли звідти усе, що можна було. Я так розумію, залишились меблі. Але після зими, думаю, від них не залишиться нічого живого. Ну і каркаси”, — розповідає Олег.
Фото: Східний Варіант
Чоловік зазначає, що у разі можливості вони із задоволенням повернуться до Сєвєродонецька. Але все залежить від ситуації на фронті та звільнення міста: “Якщо, дай Боже, буде можливість повернути місто неушкодженим, то із задоволенням повернемось, із задоволенням буду працювати”.
Та наразі родина міркує за принципом “тут і зараз”, і наново намагається побудувати куточок для дитячого щастя. Адже на думку Олега, зараз це дуже важливо:
“Для дітей це найважливіше. Наші діти взагалі не повинні були бачити, чути й відчувати те, що вони відчуваються зараз. Звісно, їм просто необхідно давати емоції, які будуть їх розважати, відволікати, і дозволяти мати дитинство. Мати дитинство, якого, на жаль, вони частково, а хтось і повністю, лишився. Дехто живе у страху. Тому це дуже важливо зараз – давати дітям радість та посмішку”.
Фото: Східний Варіант
Сторінка дитячого розважального центру “Малишляндія” у Facebook
Номер телефону: 093 379 6830
Електронна пошта babyland [dot] rezumegmail [dot] com
За матеріалом: Східний варіант - https://v-variant.com.ua/article/tsentr-z-sievierodonetska/