В Сєвєродонецькому гумхабі у Дніпрі переселенцям з Луганщини надано консультації з охорони праці
Інспектор праці Східного міжрегіонального управління Держпраці здійснив інформаційно – роз’яснювальну роботу з переселенцям з Луганщини в гуманітарному хабі Сєвєродонецької міської військово-цівільної адміністрації Луганської області.
Війна, що була розв’язана росією проти України та триває по теперішній час, змусила мешканців Луганщини виїхати до більш безпечних місць. Люди потребують всілякої допомоги.
Поточного тижня головний державний інспектор відділу контролю з питань праці східного напрямку управління інспекційної діяльності у Луганській області Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці відвідав Гуманітарний хаб Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Луганської області з метою проведення інформаційно – роз’яснювальної роботи з внутрішньо переміщеними особами з Луганщини.
Посадовець зустрівся з сорока трьома тимчасовими переселенцями з Луганської області, надав їм інформаційні буклети з корисними рекомендаціями щодо уникнення і протидії примусовій праці та торгівлі людьми. Буклети також містять контактні дані установ і організацій для звернення по допомогу в Україні та за межами нашої країни (на території дружніх країн). З наданням буклетів інспектор праці проконсультував більш конкретно мешканцям Луганщини щодо розпізнавання і обминання ситуацій, які пов’язані або вказують на примусову працю та/або торгівлю людьми.
Інспектор праці звернув увагу переселенців щодо необхідності бути пильними та зосередженими при пошуку роботи та прийняття рішень стосовно працевлаштування як до себе так й до рідних, близьких та знайомих людей. Дуже схоже на ситуації, які поєднані з примусовою працею та торгівлею людьми, коли пропонують порушити законодавство, в тому числі: зекономити на податках, тому не оформляти офіційно працівників; влаштувати людину швидко на роботу, не втрачаючи «мов зайвого» часу на ознайомлення з умовами праці, з виконуваною роботою, з роботодавцем. Також неправомірною вимогою є: вилучення паспорта, «мов для вирішення організаційних питань»; плату за працевлаштування «мов для компенсації якихось витрат». Якщо ситуація стосовно працевлаштування є підозрілою – треба обов’язково проконсультуватись з фахівцем у сфері права та/або законодавства про працю. Та в деяких випадках негайно звертатись до правоохоронних органів.
Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Законодавством України визначені на державному рівні чіткі заходи протидії та відповідальність за скоєння діяльності, яка поєднана з примусовою працею та торгівлею людьми. Та головне пом’ятати про свої права, бути обізнаним та не становитись об’єктом неправомірних дій та злочинів.
Додатково головний державний інспектор проінформував вимушених переселенців стосовно потрібних корисних посилань.
У разі в’їзду до інших дружніх країн під час війни було рекомендовано опрацювати практичні поради шляхом звернення до національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 527 (https://www.527.org.ua/ ), що працює за підтримки Міжнародної організації з міграції.
Необхідна інформація у напрямку протидії торгівлею людьми є на сайті stoptrafficking.org.
Урядова гаряча лінія 1545 щодо протидії торгівлею людьми наявна на порталі https://1547.ukc.gov.ua/ та є також важливою для вимушених переселенців.
Завжди корисною є професійна фахова підтримка в сфері повноважень Державної служби України з питань праці, яка знаходиться на інформаційному порталі https://pratsia.in.ua/ .
За матеріалом: Східне міжрегіональне управління Державної служби України з питань праці - https://smu.dsp.gov.ua/news/inspektor-pratsi-skhidnoho-mizhrehionalnoho-...