Ви тут:

«Одне з одним. Просторові діалоги. Каріна Синиця (Сєвєродонецьк) і Настасія Лелюк (Луганськ)»: нова виставка Малої Галереї Мистецького арсеналу (Київ)

20-01-2023
Категорія: 

У момент, коли ворог з’являється на межі кордонів,
найгостріше відчуваєш власні — що формує тебе, що близьке, а що — ні;
наскільки глибоко образи довкола нас вкорінені у нашу свідомість.

]]>Лабораторія сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу» представляє виставку «Одне з одним. Просторові діалоги. Каріна Синиця і Настасія Лелюк»]]> — третю виставку проєкту ]]>«Одне з одним. Просторові діалоги»]]>.
Виставка триватиме в Малій Галереї Мистецького арсеналу (]]>м. Київ, вул. Лаврська, 10-12]]>) з 26 січня до 26 лютого 2023 року. Вхід вільний.

Ця виставка робіт Каріни Синиці та Настасії Лелюк є спробою розширити непрості для художниць теми: усвідомлення масштабів війни, проживання болю і його надмір, втрата дому, зникнення звичного світу. Це ті фрагменти, з яких всі ми складаємося сьогодні — і наодинці з собою, і серед людей. Ми, турботливі, коли любимо, і непримиренні, коли відстоюємо своє. 

Матеріальний світ став занадто нестійким та крихким, звівся до спогадів про місця, ландшафти і предмети, які часом неможливо відтворити в уяві та віднайти фізично. Однак усі речі стають героями своїх обставин. Предмети довкола нас, їхній стан і розташування свідчать про час; міста і містечка в окупації, згорілі будинки та квартири, чорні порожнечі вікон, випалені поля, вивернутий бетон — матеріальна циркуляція війни. Дивлячись на безмежний потік знищення, в якому вже не можеш відрізнити руйнацію від руїни, неочікувано ставиш собі питання: як грубі поверхні й холодний метал, щось, що виглядає так незатишно зовні, може ставати близьким й давати відчуття захищеності?

Галерейний простір поділений на дві частини. Перша зала виставки відтворює публічний простір — простір незахищеності та руйнування. Тут постійно чигає загроза з усіх сторін. Ти стаєш вразливим через сам факт виходу у колективне, через відкривання світові. Друга зала виставки — простір контрольований, де з’являється хитке відчуття безпеки; це простір, який створюєш самостійно. Завдяки вишитим художницями шторам тут почуваєшся убезпечено, навіть утаємничено. Ці текстильні об’єкти — нагадування про рідний дім, відтворення його присутності. 

В експозиції також залишилися фотографії людей в укриттях — елементи попереднього проєкту «Одне з одним. Просторові діалоги. Dreamscape» Даші Подольцевої, Єлени Орап і Олексія Шмурака. У цьому випадку спільний рефрен — комфортний особистий простір і травма його насильницької відсутності.

Учасниці виставки: Анастасія Лелюк, Каріна Синиця
Куратори: ​​Наташа Чичасова, Андрій Мирошниченко, Надія Червінська

Виставку створено в партнерстві з ГО «Спільнота Мистецького арсеналу» в межах реалізації проєкту за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

У Малій Галереї Мистецького арсеналу (м. Київ, вул. Лаврська, 10) виставка триватиме з 26 січня до 26 лютого 2023 року.

Графік роботи:
вівторок – неділя, з 12:00 до 18:00
Вхід вільний

У випадку аварійних відключень електроенергії ми додатково повідомимо графік роботи в наших соцмережах.

Ми турбуємося про безпеку кожного, тому в разі оголошення повітряної тривоги виставка зачиняється. На цей час ви можете пройти в найближче укриття. Виставка почне працювати після закінчення повітряної тривоги.


Анастасія Лелюк (Луганськ) — українська художниця. Навчалася у Луганському художньому училищі. Після початку війни у ​​2014 році залишила Луганськ і продовжила навчання у Дніпровському театрально-художньому коледжі. Закінчила Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури (НАОМА) за спеціальністю «монументальний живопис» у 2019 році. У своїй практиці вона намагається грати з об’єктивною правдою та глобальними культурними наративами через повсякденні, впізнавані елементи. Вона часто створює ситуацію, в якій глядач стикається з межами власного сприйняття і змушений переглянути свою позицію. 

Каріна Синиця (Сєвєродонецьк) — українська художниця, що живе і працює у Києві. З 2015 по 2019 рік вчилася на факультеті образотворчого мистецтва Харківського художнього училища за спеціальністю викладач живопису. Її практика базується на відображенні людських почуттів. У своїх роботах художниця відтворює ці стани, поміщаючи їх у сконструйовані образи ландшафтів,  що складаються з фрагментів власних спогадів.

]]>«Одне з одним. Просторові діалоги»]]> — це процесуальний проєкт Лабораторії сучасного мистецтва «Мала Галерея Мистецького арсеналу». Від початку повномасштабного вторгнення росії, куратори Лабораторії почали збирати масив творів українських митців і мисткинь про війну — від 2014 року до сьогодні, що трансформувався в онлайн-архів ]]>Україна в огні]]>. Під час роботи над архівом, куратори усвідомили важливість фіксувати не тільки твори, а й ті процеси і трансформації в художніх практиках авторів і авторок, що часто лишаються невидимими.

 

За матеріалом: Мистецький арсенал - ]]>https://artarsenal.in.ua/povidomlennya/odne-z-odnym-prostorovi-dialogy-k...]]>





Рейтинг: 
Голосов пока нет