Ви тут:

Школи Сєвєродонецька розпочали дистанційне навчання

02-09-2022
Категорія: 

З 1 вересня 20 шкіл Сєвєродонецька розпочали дистанційне навчання. Журналісти “Сєвєродонецьк онлайн” завітали до вчительки історії Сєвєродонецького багатопрофільного Ліцею Наталії Міхнєвської та долучились до першого у цьому навчальному році уроку.

Наталія Міхнєвська - класна керівниця 11-го класу Історичного профілю. Для своїх учнів проводить перший урок на тему “Ми українці. Честь і слава незламним”. Перед початком - хвилина мовчання у пам’ять за загиблими українськими захисниками та цивільними жертвами російської агресії та прослуховування Державного гімну.

 

“Я хочу почати цей урок з епіграфу. Це висловлювання належить відомому письменнику Оскару Уайльду, твори якого ви вивчали на уроках зарубіжної літератури. “Світ ділиться на тих, хто вірить в неймовірне, та тих, хто робить неможливе”. Сьогодні ми будемо говорити саме про тих, хто не просто вірить, а робить неможливе”, - звернулась до учнів вчителька.

В класі Наталії Міхнєвської 20 учнів. ]]>До уроку приєднались через освітню платформу “HUMAN”]]>. Разом з вчителькою вони згадали найвідоміших постатей новітньої історії України, які спільними зусиллями захищають нашу країну - політиків, військових, волонтерів, спортсменів, та обговорили сучасні легенди, які народились під час війни, що триває. Такі як “Привид Києва”.

До уроку доєднався й військовослужбовець однієї з бригад, який поділився з майбутніми випускниками та захисниками своїм досвідом. Наприкінці уроку учні на інтерактивній мапі відмітили місце свого перебування в Україні та за кордоном, що символізує єдність Ліцею, незважаючи на відстані.

“Учні мотивовані, патріотичні. У багатьох родичі служать у ЗСУ. У нас багато відмінників, переможців конкурсів, олімпіад. Діти роз’їхались по різних країнах - до Литви, Латвії, Німеччини, та різних містах України. 5 учнів з мого класу перевелись до інших шкіл, де зараз можливе офлайн навчання”, - розповідає Наталія Міхнєвська.

Вчителька історії Наталія Міхнєвська

Вчителька історії Наталія Міхнєвська

За словами вчительки, є в класі й учні, які залишились на тимчасово окупованій території, але продовжили навчання в Ліцеї, щоб отримати український атестат. Випускники, які виїхали до країн Європи та пішли там до школи, одночасно продовжили навчання й в українському закладі освіти.

Пані Наталія, як і багато інших вчителів, наприкінці березня під обстрілами виїхала з Сєвєродонецька до Дніпра. Там продовжила навчати дітей в онлайні та готувати учнів до здачі Національного мультипредметного тесту, з якого багато ліцеїстів отримали 200 балів. Зараз працюють на новій платформі.

“Платформа цікава, вона поєднує в собі все необхідне: журнал, розділ для завантаження матеріалів, чат, адже раніше з учнями ми спілкувались у різних месенджерах, що було незручно. Коли я готувалася до уроку, то оцінила усі переваги цієї платформи. Я зробила дошку, на якій розмістила 10 мап. Для учнів під час уроку вони будуть збільшені і доступні для роботи. Чи могли б ми в класі так зручно ними користуватися? Потрібно було б або усім роздрукувати, або показувати на проекторі, де важко щось роздивитись. А тут воно для усіх буде на екрані”, - розповідає вчителька.

Робочий матеріал до уроку історії

Робочий матеріал до уроку історії

Ліцей багатопрофільний м. Сєвєродонецька входить до списку 100 найкращих шкіл України. За словами його директорки Вікторії Кіяшко, у 2022 році дистанційно навчатимуться понад 220 учнів. Набрали десять профільних класів - 4 десятих та 6 одинадцятих.

“В цьому році ми набирали десяті класи. До нас прийшли 85 дітей. Частина з них - наші учні, які перевелись з дев’ятих класів. Інші прийшли до нас з навчальних закладів не лише Сєвєродонецької громади, а й інших міст України. Наразі, у нас працює 21 вчитель. Штат повністю укомплектований, всі спеціалісти на місці”, - розповіла Вікторія Кіяшко.

Сєвєродонецький багатопрофільний ліцей до руйнувань

Сєвєродонецький багатопрофільний ліцей до руйнувань

За словами директорки, наразі немає інформації про стан будівлі Ліцею, що залишилась у Сєвєродонецьку. Відомо, що з березня по червень від російських обстрілів у школі пошкоджений дах спортивної зали та кабінету фізики, вибиті вікна. Техніку, яка залишилась в школі розграбували окупанти.

Пошкоджений дах школи

Пошкоджений дах школи

Учні та колектив ліцею до першого вересня створили ]]>відео, де згадали чудові моменти спільного навчання та записали звернення один до одного]]>. “Сьогодні немає значення, де ми знаходимося, бо наші серця б’ються у єдиному ритмі. Вперед до нових вершин! Пишемо історію разом! Переможемо! Все буде Україна!”

За інформацією Луганської ОВА, у 2022-2023 навчальному році в дистанційному форматі працюють 20 закладів загальної середньої освіти Сєвєродонецької міської територіальної громади. У цих школах працюють 654 педагоги, навчаються 8 248 дітей, зокрема й ті, що живуть на тимчасово окупованій території України.

До перших класів прийняли 205 учнів, які навчатимуться у 15 класах різних закладів освіти. 264 учні вступили до 10-х класів сєверодонецьких ліцеїв. 

Про те, як школи громади готувались до нового навчального року читайте в інтервью начальниці Управління освіти Сєвєродонецької ВЦА Лариси Волченко.  

Євгеній Тетяничко, журналіст

 

Джерело: Сєвєродонецьк онлайн - https://sd.ua/news/15977





Рейтинг: 
Голосов пока нет