Лікар з Сєвєродонецька відновив роботу медцентру у Франківську. Клініку на сході розграбували
Вадим Водяник — хірург-офтальмолог з Луганщини. Усе своє життя він працював та розвивав медичний бізнес у рідному Сєвєродонецьку. Але 24 лютого 2022 року йому з родиною довелося евакуюватися до Дніпра, а згодом — на захід України. Дім розбили, а бізнес розкрали мародери. Та він не здався і разом з командою почав відновлювати справу свого життя в Івано-Франківську. Свої завітали у гості до медцентру та поспілкувалися з лікарем.
Втратити все — і почати з нуля
Вадим Водяник — засновник медичного центру “Гіппократ” та хірург-офтальмолог зі стажем більше 25 років. У своєму рідному Сєвєродонецьку він очолював відділення, а також був головним лікарем-офтальмологом області.
"24 лютого в мене був операційний день. Десь о восьмій почалися вибухи в місті, але я не міг кинути пацієнтів і почав оперувати. Той день, я не забуду ніколи", — розповідає лікар.
Вадим Водяник Автор: Олексій Рохман
Через постійні обстріли Вадим із сім’єю був змушений покинути Сєвєродонецьк. Спочатку виїхали в Дніпро, потім переїхав до Івано-Франківська, де знову став до роботи. Все, що будував протягом життя, чоловік втратив в одну мить. Будинок зруйнували, а бізнес розкрали мародери.
"Будинок потрапив під обстріл і вже не придатний до проживання. Клініку розграбували. Приміщення вціліло, а техніку розтягнули. Я майже нічого не встиг вивезти. Я вважав, що все буде не так погано, а коли зрозумів — було вже пізно. Обладнання високоточне, і щоб його вивезти, потрібні були спеціальні інструменти та інженери. А вони вже доступу туди не мали. Хтось його вивіз, кажуть в сторону непідконтрольного Луганська. Коли я приїхав сюди — на захід України — зрозумів, що треба працювати, бо коли хірург довго без роботи, він втрачає навички. Паралельно шукав можливості, як відновити наш центр".
В Сєвєродонецьку медичний центр "Гіппократ" працював майже 20 років. Спочатку він спеціалізувався на наданні офтальмологічних послуг, згодом додалися фахівці й інших галузей. Під час бойових дій у 2014 році заклад вдалося зберегти та після, навпаки, збільшити потужності.
Будинок, де розташовувався медцентр, згорів Автор: з архіву Вадима Водяника
"У нашому центрі ми працювали у різних напрямках: офтальмологія, косметологія, дерматологія. В нас був ЛОР та терапевт. Загалом, це близько двадцяти послуг. Ми збирали кваліфікованих лікарів, працювали на найсучаснішому обладнанні. До нас приїжджали з Києва, Дніпра. Про нас знали, бо ми були на високому рівні".
Люди йдуть нам на зустріч
За 4 місяці в Івано-Франківську, хірург встиг провести близько 200 операцій. Відновлювати центру у новому місті взялися за власні кошти. Орендували приміщення та потроху закупили необхідне обладнання. Зараз на свої робочі місця повернулися п’ять лікарів: чотири офтальмологи та косметолог-дерматолог.
Лікарі з Сєвєродонецька стали до роботи в Івано-ФранківськуАвтор: Олексій Рохман
"Я тривалий час залишалася в Сєвєродонецьку, допомагала оперувати поранених", — розповідає лікарка-офтальмолог Ірина Мащанська.
За її словами, Вадим Водяник весь час був на зв'язку з лікарями, переживав та вмовляв кожного виїздити якомога скоріше.
"Коли залишатися там було вже нестерпно, він запропонував переїжджати до Франківська — і я поїхала. Дуже тоді зраділа, що зможу повернутися на роботу", — продовжує жінка.
Лікарка-офтальмолог Ірина МащанськаАвтор: Олексій Рохман
"Нас тут гарно зустріли. На оренду дали відстрочку, доки я не стану на ноги. Продавці обладнання, так само, пішли на зустріч. Зараз придбали новітній ретинальний лазер, він поки що єдиний в місті. Також купили операційний мікроскоп та машину для факоемульсифікації катаракти. Хочеться сучасне обладнання, щоб послуги були якісними. В нас був високий рівень в Сєвєродонецьку, тому тут має бути не гірше, а то і краще", — додає Вадим.
Працює оновлений центр з 18 серпня. На прийоми тут приходять як франківці, так і земляки з Луганщини.
"Ми вже приймали наших постійних клієнтів. Вирішили, що для них будемо проводити безкоштовні консультації. В нас є спеціальні дні: середа та п'ятниця. Вони дуже радіють, що ми виїхали та знаходимося поруч з ними", — розповідає Ірина.
Наразі у закладі багато спеціальностей відкрито, тож найближчим часом планують шукати нових фахівців. Зокрема, бракує терапевтів та отоларинголога.
"Є багато відкритих вакансій. Ми думаємо залучити інших лікарів, можливо з Франківська або тих, хто як і ми були вимушені покинути свій дім. Найголовніше, щоб це були висококваліфіковані спеціалісти" , — каже Вадим.
Так виглядає "Гіппократ" в Івано-Франківську | Олексій Рохман для Свої
Відновити свою справу було нелегко, на це знадобилося майже пів року. Але сьогодні Водяник сповнений надії та будує плани. Найбільше за все він мріє повернутися додому.
"Війна показала, що може забрати дім, та не може забрати досвід. Треба тільки працювати. Нашим землякам я хочу побажати — скоріше повернутися додому і відбудувати наше рідне місто. Щоб воно було ще краще, ніж ми мали. Я вірю в нашу перемогу, бо без надії жити не можна. Надія не повинна втрачатись", — підсумовує засновник релокованого медцентру.
Аліна Кравченко
Джерело: https://svoi.city/articles/232845/likar-z-severodonecka-vidnoviv-robotu-...