ТОВ «Промімпекс» з Сєвєродонецька та підприємець з Луганська отримали по 250 тисяч гривень на розвиток бізнесу на Хмельниччині
Про нові можливості для переселенців зі сходу України, які створює держава, щоб мобілізувати їх виробничий та інтелектуальний потенціал на розвиток приймаючих громад, розповіли фахівці Хмельницького обласного центру зайнятості ВПО з Луганщини та Донеччини.
«За послугами служби зайнятості від лютого цього року звернулись понад 4000 внутрішньо переміщених осіб, з них 2000 зареєструвались у центрах зайнятості для пошуку роботи. За півроку ми працевлаштували 450 біженців, ще 500 людей влаштувались через сервіси служби зайнятості», - розповів заступник директора Центру Сергій Залуський.
Він акцентував, що через війну, яка порушила сталі економічні та логістичні зв’язки між регіонами країни, значно знизилась й можливість працевлаштування на новому місці. Наприклад, у Хмельницькій області кількість вакансій зменшилась удвічі.
Проте, держава значно розширила можливість започаткувати власний бізнес. Зокрема, за програмою «Грант на власну справу», сума якого становить до 250 тис. гривень. Наразі триває четвертий з 12 турів подання заявок на конкурс мікрогрантів.
«Від старту програми на Хмельниччині вже профінансовано 18 проєктів. У тому числі, по 250 тисяч гривень отримали релоковане з Сєвєродонецька підприємство «Промімпекс», та підприємець з Луганська, який планує відкрити у Хмельницькому гральну кімнату для дітей.
Як роз’яснили фахівці Хмельницького обласного центру зайнятості, значно спрощені й умови реєстрації безробітних та процедура працевлаштування: для цього потрібні тільки паспорт, ідентифікаційний номер та трудова книжка. Навіть, якщо трудову книжку втрачено,– відповідну інформацію отримають з Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування у порядку, визначеному Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Було також повідомлено, що на початку липня набули чинності зміни до законодавства щодо працевлаштування. Так, після реєстрації у центрі зайнятості перший місяць безробітному запропонують наявні за фахом вакансії, далі обирати доведеться з будь-яких наявних пропозицій роботодавців. Одночасно учасникам заходу презентували онлайн-платформи для підвищення кваліфікації або перепрофілювання робітників.
Перша профорієнтаційна зустріч ВПО з представниками служби зайнятості відбулась у рамках проєкту «Громада нам рада», який реалізує ГО «Громадська ініціатива Луганщини» за підтримки міжнародного фонду «Відродження».
http://loga.gov.ua/oda/press/news/tov_promimpeks_z_sievierodonecka_ta_pi...