Сєвєродонецьк долучився до створення Маніфесту проти домашнього насильства
25 листопада на площі Миру Сєвєродонецька громада приєдналася до акції «16 днів проти насильства», яка проводиться щороку в усіх країнах. Кампанія консолідує людей та організації в усьому світі та закликає до запобігання та викорінення насильства щодо жінок та дівчат.
Цього року Сєвєродонецьк разом з 29 містами-учасниками проєкту Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення UNFPA в Україні «Міста і громади, вільні від домашнього насильства» провів символічний захід - створення унікального маніфесту проти домашнього насильства.
Заступник керівника Сєвєродонецької міської ВЦА Тетяна Верховська, відкриваючи захід наголосила, що Сєвєродонецьк – одне з 30 міст, що працює у проєкті «Міста і громади вільні від домашнього насильства»: «Цього року наша громада бере участь у створенні унікального послання. Його винятковість у тому, що кожен може записати свої думки, побажання і заклики щодо викорінення проблеми насильства. Ці слова будуть використані для створення соціальної реклами нашого міста, і ви будете її творцями!» - завершила промову Тетяна Верховська.
Капітан поліції Сєвєродонецького РУП Наталія Калюжна нагадала: «Домашнє насильство – це щоденний тихий злочин. Кожна третя жінка у країні страждає від домашнього насильства, але не кожна про це говорить. Хочу сказати, що ми поруч, ми завжди пліч-о-пліч працюємо з соціальними службами міста. Хочу наголосити: не мовчіть! Розповідайте! І спільними зусиллями наше місто буде вільним від домашнього насильства».
Мобілізаторка груп самодопомоги Сєвєродонецької міської територіальної громади Українського жіночого фонду «Жінки ООН», заступник директора БО «Карітас Сєвєродонецьк», голова «Центру соціальної згуртованості та самоорганізації громади» смт. Борівське Олена Небеська: «ООН Жінки дуже багато заходів робить для того, щоб передбачити цю проблему: працює з кривдниками, працює з жінками, які потребують нашої допомоги. Ми працюємо і в містах, і в селах, і навіть в маленьких селищах – боремося з насильством, допомагаємо жінкам, які потерпають від насильства. Ми завжди чуємо вас! Звертайтесь! Ми завжди готові допомогти!»
Активну позицію проти домашнього насильства продемонстрували і представники керівництва Сєвєродонецької МВЦА, і освітяни, і учнівська молодь, і громадськість. На помаранчевому банері всі бажаючі написали свої меседжі. Кольорова площина швидко зарясніла написами.
В рамках Всеукраїнської кампанії “16 днів проти насильства” у Сєвєродонецькій міській бібліотеці для юнацтва ім. Й. Б. Курлата відбулось відкриття виставки “РІЧ У ТІМ”. Вона присвячена проблемі домашнього насильства у будь-якому його прояві.
Все, що представлено на цій виставці, мале місце в реальних подіях, пов’язаних з домашнім насильством. (Всі імена і деякі деталі змінено).
Мета цієї виставки, наголошують організатори з Національної поліції України, вкотре привернути увагу населення до такого жахливого явища як насильство. Ця проблема часто залишається за зачиненими дверима. Її замовчують. Від неї відводять очі і не помічають.
Виставка триватиме протягом 16-денного періоду кампанії. Відвідати виставку можуть всі бажаючі.
Графік роботи: з 11.00 до 18.00, вихідні - п'ятниця і субота.
****
Акція починається 25 листопада, з Міжнародного дня ліквідації насильства щодо жінок, і триває до 10 грудня, Дня прав людини.
10 грудня 1948 року уряди країн-членів ООН визнали права людини на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків, підписавши Загальну декларацію прав людини.
Дати початку та завершення кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
- 16-денний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
- 25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
- 1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
- 2 грудня - Всесвітній день за скасування рабства;
- 3 грудня - Міжнародний день людей з інвалідністю;
- 5 грудня - Міжнародний день волонтера;
- 6 грудня - Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі, коли 14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що "вони були феміністками";
- 9 грудня - Міжнародний день боротьби з корупцією;
- 10 грудня - Міжнародний день прав людини.
«White ribbon Ukraine» у партнерстві з фондом Тетяни Рамус та за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні розробили першу мобільну платформу «WhiteRibbonUA» для захисту жінок та дітей від домашнього насильства. «WhiteribbonUA» - це персональна «служба безпеки» для жінок.
Детальніше з проєктом можна ознайомитися за посиланням https://www.youtube.com/watch?v=GHIHNXPgcYw&t=32s