Ви тут:

У Сєвєродонецьку вшанували загиблих та подякували ветеранам за визволення України від фашистських загарбників

28-10-2021
Категорія: 

З нагоди 77-ї річниці визволення України від фашистських загарбників у Сєвєродонецьку 28 жовтня перший заступник голови Луганської облдержадміністрації Олексій Смирнов, керівник Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк, заступник керівника СМВЦА Ірина Степаненко, помічник народного депутата України Олексія Кузнєцова Юрій Шверк, голова Сєвєродонецької міської організації ветеранів України Сергій Дядик, працівники структурних підрозділів ЛОДА, СМВЦА та правоохоронних структур області й міста поклали квіти до Братської могили на Меморіалі Слави.

Після покладання квітів Ірина Степаненко та Сергій Дядик відвідали учасників бойових дій - ветеранів Другої світової війни, почесних громадян Сєвєродонецька Євгена Христофоровича Драгомирецького та Андрія Олександровича Новохатнього, подякували їм за надану можливість жити 70 років без війни та вручили подарунки. Ветерани поспілкувалися з гостями, розповіли про боротьбу з фашистськими окупантами. Андрій Олександрович, незважаючи на вік ведучи активний спосіб життя, влаштував для гостей екскурсію на присадибній ділянці.

Привітання та подарунки з нагоди 77-ї річниці визволення України від фашистських загарбників отримали учасники бойових дій, що мешкають на території Сєвєродонецької міської територіальної громади.

Щорічно 28 жовтня відзначається День визволення України від фашистських загарбників. Це свято встановлено в Україні згідно з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».

Минуло 77 років з того переможного дня, але і донині не вщухає біль людських втрат у тій жахливій смертоносній війні. Море сліз пролито солдатськими матерями, вдовами та сиротами, і не можна виміряти глибину та гіркоту цього горя.

Український народ пам’ятає тих, хто гідно пройшов важкими дорогами Другої світової війни, сумлінно виконав священний обов’язок — мужньо захищав Україну від загарбників та вшановує пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення Батьківщини, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів.

В ході Другої світової війни саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму. Воєнні дії відбувалися на території України протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. У 1941–1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту – від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій. 607 з них було розгромлено саме на території України.

У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. воїнів, протягом січня 1943 року – жовтня 1944 року було проведено серію блискучих наступальних операцій. Найважливішими з них були: Воронезько-Харківська (13 січня – 3 березня 1943 року), Донбаська (13 серпня – 22 вересня 1943 року), Чернігівсько-Полтавська (26 серпня – 30 вересня 1943 року), Корсунь-Шевченківська (24 грудня 1943 р. – 17 лютого 1944 року) та Львівсько-Сандомирська (13 липня – 29 серпня 1944 року).

Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон нашої Держави.

За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на полях боїв, в окупації, у концтаборах, гетто, в’язницях та на каторжних роботах загинуло від 8-ми до 9-ти мільйонів українців, а понад два мільйони було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації. На території України цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. Чверть мешканців України залишилися без даху над головою.

Бойовими нагородами в ході Другої світової війни було відзначено близько 2,5 млн. українських воїнів.

В умовах сучасної російської військової агресії проти України український народ вдячний тим, хто у ті нелегкі воєнні роки відстояв свободу рідної землі, врятував  від поневолення, створив передумови для того, щоб жити у власній, незалежній Українській державі.

Сучасні захисники України виявились гідними слави своїх дідів та прадідів, і сьогодні український народ пишається героїзмом, силою духу та мужністю наших військових і твердо вірить у вигнання російських окупантів та остаточну перемогу над ворогом.





Рейтинг: 
Средняя: 5 (2 оценок)