Ви тут:

ЗАЯВА про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки щодо проєкту містобудівної документації «Детальний план частини території міста Сєвєродонецьк в районі вул. Богдана Ліщини, 2-н»

06-08-2021
Категорія: 

       Сєвєродонецька міська військово-цивільна адміністрація Сєвєродонецького району Луганської області, код ЄДРПОУ44083662,

93404, Луганська обл., Сєвєродонецький р-н, м. Сєвєродонецьк, бульв. Дружби Народів, 32.

  1.  Вид та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування

Вид документа державного планування – проєкт містобудівної документації «Детальний план частини території міста Сєвєродонецьк в районі вул. Богдана Ліщини, 2-н».

Основні цілі розроблення детального плану території:

- визначення параметрів забудови виробничих територій в районі вулиці Богдана Ліщини, 2-н;

- визначення планувальних обмежень використання території згідно ДБН та санітарно – гігієнічними нормами;

- визначення напрямів інженерної підготовки та інженерного забезпечення території, організації транспортного та пішохідного руху.

Наявні документи з державного планування – Генеральний план м. Сєвєродонецьк, детальний план території села Воєводівка м. Сєвєродонецьк.

3. Те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів)

Документом державного планування передбачено визначення параметрів забудови виробничих територій з розміщенням об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля. Види планової діяльності, у тому числі місцезнаходження, розмір та потужність об’єктів визначаються з урахуванням дотримання чинного санітарного законодавства України.

4. Ймовірні наслідки

а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення:

- викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних та пересувних джерел, розрахункові та фактично заміряні приземні концентрації яких не повинні перевищувати значення гранично допустимих концентрацій (ГДК);

- в період будівництва та подальшої експлуатації об’єктів виробничого призначення вплив на водне середовище знаходитиметься а межах допустимих норм. Водопостачання для господарсько-побутових та питних потреб - підключення до центральної мережі водопостачання;

- порушення (руйнування) ґрунтів під час будівництва (трансформація шарів землі), руху транспортних засобів, вібрацій від процесів будівництва, які можуть підсилюватись під впливом природних чинників – вітру, дощових потоків, тощо;

- на соціальне середовище – створення нових робочих місць, сприяння розвитку малого і середнього бізнесу, наповнення бюджетів різних рівнів, розвиток інфраструктури міста.

- на здоров’я населення – імовірність небезпеки для здоров’я населення від забруднюючих речовин – ризик вкрай малий.

б) для територій з природоохоронним статусом – відсутні.

в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення – відсутні.

5. Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено

З метою розгляду альтернативних проектних рішень та їх екологічних наслідків під час СЕО ДПТ передбачається розглянути «Нульовий сценарій» – без впровадження проектних змін. Альтернатива 1: «Нульовий сценарій» – тобто опис, прогнозування та оцінка ситуації у випадку не затвердження зазначеного документа державного планування.

6. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки

Під час проведення процедури стратегічної екологічної оцінки передбачені заходи для запобіганням негативному впливу на довкілля та здоров’я населення по таких напрямках:

- щодо охорони атмосферного повітря;

- охорона поверхневих та підземних вод, ґрунтів;

- заходи щодо пожежної безпеки;

- відновлюванні та охоронні заходи.

Проведення спеціальних досліджень для стратегічної екологічної оцінки не передбачається.

7. Заходи, які передбачаються розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування

Для запобігання негативному впливу на довкілля та здоров’я населення передбачені такі заходи:

- здійснення єдиної комплексної системи інженерної підготовки та захисту території;

- проведення комплексного благоустрою території, у т.ч. озеленення;

- забезпечення належного поводження з відходами.

Операції щодо збирання, зберігання, транспортування та утилізації відходів повинні здійснюватися з дотриманням норм екологічної безпеки та законодавства України.

8. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку

        Звіт про стратегічну екологічну оцінку виконується розділом «Охорона навколишнього природного середовища» у складі детального плану території в обсязі, визначеному ст. 11 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку» та ДСТУ–Н Б.1.1-10:2010 «Настанова з виконання розділів «Охорона навколишнього природного середовища» у складі містобудівної документації», Методичними рекомендаціями із здійснення стратегічної екологічної оцінки документів державного планування, затверджених наказом Міністерства екології і природних ресурсів України від 10.08.2018 №296.

9. Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання

Зауваження і пропозиції до Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки щодо проєкту містобудівної документації «Детальний план частини території міста Сєвєродонецьк в районі вул. Богдана Ліщини, 2-н» подаються протягом 15 (п’ятнадцяти) днів з дня оприлюднення заяви на офіційному сайті Сєвєродонецької міської ВЦА до управління землеустрою, містобудування та архітектури Сєвєродонецької міської ВЦА за адресою: Луганська обл., м. Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів, 32, E-mail: egorovandreyatsed-rada [dot] gov [dot] ua.