Ви тут:

Найважливіше завдання відділення – соціальний захист потерпілих на виробництві

08-08-2016
Категорія: 

В серпні 2016 відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних  захворюваньУкраїни в м. Сєвєродонецьку відзначає річницю  утворення Фонду.

Основні завдання відділення - це соціальний захист людини в процесі виконання трудових обов'язків, проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних умов праці, попередження нещасних випадків та професійних захворювань, відновлення здоров'я і працездатності потерпілих, їх медична, соціальна та професійна реабілітація після нещасного випадку на виробництві.

Починаючи з 2001 року, відділення виконавчої дирекції Фонду проводить роботу щодо своєчасного відшкодування шкоди, заподіяної працівнику внаслідок ушкодження його здоров'я на виробництві або в разі смерті працівника. Роботу щодо запобігання виробничому травматизму відділення проводить у тісній співпраці з роботодавцями, профспілками, місцевими органами виконавчої влади та самоврядування, наглядовими та правоохоронними органами.

На обліку у відділенні знаходяться 234 потерпілих, яким проводяться страхові виплати, з них: інвалідів І групи – 8, інвалідів ІІ групи – 26, інвалідів ІІІ групи – 101 чоловік, 89 осіб, яким встановлено тільки відсотки втрати працездатності, та 10 осіб, що мають на це право в разі втрати годувальника. До відділення за період з 2014 року із заявами про продовження страхових виплат звернулось 1858 переселенців з Донецької та Луганської областей. У поточному році внутрішньо переміщеним особам перераховано 21692,9 тис. грн. страхових виплат. 

З початку 2016 року загальна сума коштів на відшкодування шкоди потерпілим (членам їх сімей) склала 23151,5 тис. грн., в тому числі: допомога у зв'язку з тимчасовою втратою професійної працездатності до відновлення працездатності або встановлення інвалідності – 32,8 тис. грн., щомісячні страхові виплати в разі часткової чи повної втрати працездатності – 20481,2 тис. грн., одноразова допомога при стійкій втраті працездатності – 1544,1 тис. грн., щомісячні страхові виплати особам, що мають на це право в разі втрати годувальника, - 1068,9 тис. гривень.

 Велика увага приділяється створенню належних умов для забезпечення медико-соціальної реабілітації, відновлення здоров'я та працездатності потерпілих на виробництві. Забезпечено лікування потерпілих в стаціонарних медичних закладах,  медичну реабілітацію та організацію санітарного і спеціального медичного догляду за потерпілими, забезпечено інвалідів праці необхідними медичними препаратами, протезно-ортопедичними виробами тощо. Протезно-ортопедичними виробами забезпечено 7 потерпілих на загальну суму 46015,0 тис. гривень. Протягом 2016 року на медико-соціальні послуги відшкодовано майже 245,0 тис. гривень.

 Велика увага приділяється  санаторно-курортному лікуванню потерпілих на виробництві. З початку року санаторно-курортними путівками забезпечено 21 потерпілого. Вартість путівок склала 263,985 тис.грн. До кінця року замовлено ще 9 санаторно-курортних путівок. 

  Слід зазначити, що не лише особовими справами та виплатами відшкодування шкоди обмежується спілкування працівників відділення з потерпілими на виробництві. Постійно проводиться робота по залученню громадян до суспільно-громадського життя, що є важливою частиною соціального захисту. Потерпілі не повинні залишатися сам на сам із своїми проблемами і відчувати себе не захищеними.  Так команда спортсменів відділення, склад якої це потерпілі, що перебувають на обліку у відділенні, другий рік поспіль бере   участь  у регіональних змаганнях  Всеукраїнської спартакіади серед інвалідів праці «Сила духу» -  відкритого щорічного спортивного заходу. Цей  захід допомагає людям, які з виробничих причин втратили здоров'я, розкрити свій потенціал, долати труднощі, відчути себе переможцями, що є вагомою складовою медичної та соціальної реабілітації.

Піклуючись про людину, її майбутнє, забезпечуючи надання соціальних гарантій і допомоги тим, хто потрапив у нелегкі життєві ситуації, фахівці відділення роблять усе від них залежне, аби потерпілі на виробництві могли радіти кожному прожитому дню.                                      

                                                                            Є.О. Пушкарьов, в.о. начальника відділення

 





Рейтинг: 
Голосов пока нет