«Народний» та «Зразковий» - сєвєродонецькі творчі колективи підтвердили високі звання
16 квітня в Сєвєродонецьком міському Палаці культури відбувся виступ колективів художньої самодіяльності на підтвердження звання «Народний» та «Зразковий». Засвідчували ці високі титули народний ансамбль бального танцю «Евріка» - керівник Заслужений Працівник культури України Сергій Кулаков, зразковий ансамбль естрадного танцю «Талісман» - керівник Наталія Караченцева та народний хор «Козачі наспіви» - керівник Іван Крохмаль.
Почесними гостями творчого свята були заступник керівника Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації Ірина Степаненко та начальник відділу культури СМВЦА Тетяна Грачова.
Ірина Степаненко звернулася до присутніх: «Рада вітати наші творчі колективи та комісію на цьому чудесному заході. Я знаю, що зараз артисти дуже хвилюються, але для нас сьогоднішні виступи є святом. Чудовим святом наших талантів. Всі три колективи, які сьогодні будуть виступати на цій сцені – це талановиті люди, якими пишається Сєвєродонецьк, а їх керівники – це гордість нашого міста. На всіх міських заходах завжди виступають ці колективи. Підкреслю, вони завжди чудово виступають та прославляють Сєвєродонецьк. Хочу передати від керівництва Сєвєродонецької міської військово-цивільної адміністрації творчим колективам велике вітання і слова підтримки та затвердити, що місто вас дуже шанує і завжди буде підтримувати, а членам журі велику подяку. Бажаю всім нам миру та всього самого найкращого».
Оцінювала сєвєродонецькі творчі колективи професійна і кваліфікована комісія: директор Луганського обласного центру народної творчості Ірина Дячук (голова), завідуюча відділом народної творчості Луганського обласного центру народної творчості Наталія Стрєльцова, методист з розвитку театрального мистецтва Луганського обласного центру народної творчості Віолета Домарєва, головний балетмейстер Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру Ірина Сєрєкова, директор комунального позашкільного навчального закладу «Школа мистецтв міста Щастя», викладач вищої категорії, викладач методист Тетяна Шухардіна, старший викладач вищої категорії циклової комісії «Хорове диригування» обласного комунального закладу «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва» Нонна Зеленіна та голова циклової комісії «Хорове диригування» обласного комунального закладу «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва» Ольга Міхалєва.
Концертна програма проходила в двох відділеннях та була надзвичайно яскрава і насичена, але у зв’язку з карантинними заходами, на жаль, без глядачів. Сєвєродонецькі аматори показали свої найкращі номери – в першому відділенні було представлено 35 номерів, а в другому - 27.
Основний склад зразкового ансамблю естрадного танцю «Талісман» представив хореографічні номери: замальовку «Всесвіт», композицію «Ukraine», «Циганський танок», сучасну композицію «Денс-шоу», хореографічну - «Драйвові танці» та стилізовану хореографічну композицію «Калина». Крім того, під соло-вокал Дар’ї Носаль основним складом ансамблю було виконано вокально-хореографічні композиції «Я покохала» та «Зірка інстаграма»
Підготовча група показала шоу-номер «Ну, постривай!», хореографічну композицію «Зелен клен» та дитячі естрадні таночки «На ранчо» і «Мадагаскар», а молодша група - «Кантрі-dance», «Малявки» та «Морські викрутаси».
Народний ансамбль бального танцю «Евріка» своїм основним складом виконав танго «Елеганс», шоу-номери «Парадокс» і «Клятва навічно», танцювальні композиції «Швидкого часу кроки», «The best», «Латиноамериканське попурі», «Sway». Солісти основного складу «Евріки» Ірина Колеснік та Богдан Журба представили шоу-номер «Незвична історія», а Анастасія Клімочкіна, Максим Бородай та Сергій Кулаков - «Пристрасть почуттів».
Прекрасний віденський вальс «Легенда», а також танцювальні композиції «Квік-тайм», «Ча-ча-ча», Джайв», «Шкільна перерва» та шоу-номер «Гротеск» показала підготовча група ансамблю бального танцю «Евріка».
Енергійними і запальними були шоу-номери «Нескінченність» (солісти: Дар’я Рубан та Іван Радченко) та «Пульсуючий ритм» (солісти: Поліна Зуган та Євген Назаренко).
На завершення першого відділення були представлені хореографічна композиція «Василина» (народний ансамбль бального танцю «Евріка», зразковий ансамбль естрадного танцю «Талісман», колектив сучасної хореографії «Dkdance») та вокально-хореографічна композиція «Мир на Україні» (підготовчі групи зразкового ансамблю естрадного танцю «Талісман» і народного ансамблю естрадної пісні «Луч»).
Друге відділення заходу народний хор «Козачі наспіви» міського Палацу культури розпочав «Маршем українських козаків» та піснею «Їхали хлопці» (муз. та сл. О. Стадника).
Жіноча вокальна група та солістка Тетяна Васильєва виконали «Чайку степову» (муз. І. Сльоти, сл. Н. Славути). Соліст Олександр Хацков представив пісню «Жоржини», музику до якої написав керівник хору Іван Крохмаль, Тетяна Сергеєва - «Мій рідний край» (муз. і сл. М. Мозгового), Надія Несмашна - «Синові» (муз. і сл. А. Пашкевича), жіночий вокальний ансамбль - «А в саду калина» (муз. і сл. С. Крикун), Руслан Прижегарлинський - «Мої батьки» (муз. і сл. О.Віника).
Ірина Бондарчук та Тетяна Недбайло виконали дуетом пісню «Калина» (муз. І. Крохмаля сл. В. Козодоєва), чоловіче вокальне тріо - «Вишенька черешенька» (муз. В. Домшинського сл. В. Крищенко), Ірина Бондарчук - «Я буду сонцем» (муз. В. Обожин сл. О.Богдан), чоловічий дует Руслана Прижегарлинського та Олександра Хацкова - «Смерека» (муз. і сл. Любомира Якима).
Прозвучали у виконанні хору українські народні пісні «Ой, зацвіла калинонька», «Чом земле моя», «Ой, чий то кінь стоїть» (a cappello), «Виспівує соловейко», «Цвітне калина», «Несе Галя воду», «Чом ти не прийшов», «Цвіте, цвіте черемшина»; «Ой гарна я гарна», «Ой, варенички» (соло Надії Несмашної), «Коло саду біла хата» (чоловічий вокальний квартет), «Ой, черешня черешенька» (жіночий вокальний ансамбль) та пісні «Слобожанська похідна» (муз. Б. Ждана сл. П. Ковальова), «Святкова пісня» (муз. А. Півніва сл.Н. Красоткіна), «Одна калина» (муз. Р. Квінта сл. Куровського).
За результатами всіх виступів директор Луганського обласного центру народної творчості, голова комісії Ірина Дячук зі сцени привітала учасників творчих колективів з підтвердженням високих титулів НАРОДНИЙ ансамблем бального танцю «Евріка", ЗРАЗКОВИЙ ансамблем естрадного танцю «Талісман» та НАРОДНИЙ хором «Козачі наспіви»: «Я сама хореограф та пройшла шлях від маленької виконавиці до викладача. Досягнення таких високих результатів - це титанічний труд. Ми вдячні вам за це. Вже сьогодні ми відібрали декілька номерів, які ми б хотіли бачити на заходах до Дня утворення Луганської області. А сьогодні вітаю вас з підтвердженням звань».
Світлини у фотоальбомі: "Евріка", "Талісман" та "Козачі наспіви" підтвердили звання
* * *
НАРОДНИЙ АНСАМБЛЬ БАЛЬНОГО ТАНЦЮ «ЕВРІКА» КЗ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ПАЛАЦ КУЛЬТУРИ»
Народний ансамбль бального танцю «Евріка» утворений у вересні 1986 року при клубі Домобудівного комбінату. А вже через рік, в 1987 році, він серйозно заявив про себе, і захищав честь міста Сєвєродонецька в м. Луганську на звітному концерті колективів художньої самодіяльності.
У 1989 році ансамбль «Евріка»на чолі з його керівником Сергієм Кулаковим запросили працювати в Палац культури будівельників. У березні цього ж року учасники ансамблю взяли участь в святі дитячого бального танцю «Парад надій», який проходив в м. Києві в рамках третього Всесоюзного фестивалю народної творчості.
У НАБТ «Евріка» танцюють учасники різних вікових категорій - від 7 до 45 років, тому ансамбль користується популярністю в місті, області і Україні. НАБТ «Евріка» має три вікових групи. В основному складі 12 учасників, де також танцює сам керівник ансамблю. При ансамблі є підготовча група в кількості 16 учасників. Також є студія бального танцю «Хобі-клас» у кількості 11 учасників. По графіку репетиції проходять щодня, проводяться індивідуальні заняття. У колективі проводяться теоретичні і практичні заняття по хореографії, культурі поведінки на сцені. Велика увага надається класичному тренажу.
У 1999 році колектив захистив почесне звання «Народний». У 1999 і 2004 роках НАБТ «Евріка» взяв участь в творчому звіті Луганської області в м. Києві в Палаці «Україна», де виступ колективу був зустрінутий бурхливими оваціями киян.
Учасники ансамблю взяли участь в юніорському фестивалі в м. Блекпулі, Великобританія, де стали призерами і фіналістами. Потім - серія участей і перемог на Всеукраїнських і міжнародних фестивалях і конкурсах по спортивних бальних танцях.
За останні роки в ансамблі з'явилися нові цікаві постановки танців – шоу-номери в європейській і латиноамериканській програмі. Керівнику народного ансамблю бального танцю «Еврика» Сергію Кулакову присвоєно звання «Заслужений працівник культури України».
Колектив приймав участь у наступних конкурсах та фестивалях, де став лауреатом та призером:
• Відкритий обласний фестиваль «Луганщина - це Україна», м. Сєвєродонецьк 2018 р.
• Відкритий Кубок Федерації Танцювального спорту України – 2018, м. Київ травень 2018р.
• Чемпіонат України зі спортивних бальних танців, м. Дніпро жовтень 2018 р.
• Міський відкритий конкурс-фестиваль «Наша надія-мир на Донбасі», м. Сєвєродонецьк листопад 2018 р.
• Обласний огляд-конкурс майстрів мистецтва та аматорів народної творчості Луганської області «ЛУГАНЩИНА-СВІТАНОК УКРАЇНИ», м.Сєвєродонецьк 2019 р.
• «Гран-прі Слобожанщини», м. Харків березня 2019 р.
• Чемпіонат України зі спортивних бальних танців, м. Дніпро жовтня 2019 р.
• Відкритий Кубок Федерації Танцювального спорту України – 2020, м. Запоріжжя лютий 2020 р.
• Весняний етап Обласного відкритого фестивалю конкурсу української культури та фольклору «Байбак-fest», травень 2020 р. (онлайн)
• Всеукраїнський конкурс зі спортивних бальних танців «Grand Cup», м. Харків вересень 2020 р.
• Чемпіонат України зі спортивних бальних танців «Крок до зірок», м. Харків вересень 2020 р.
• Чемпіонат України зі спортивних бальних танців «Star Dance», м. Дніпро жовтень 2020 р.
• Чемпіонат України зі спортивних бальних танців «Кубок Мрій», м. Дніпро листопад 2020 р.
Творчі досягнення народного ансамблю бального танцю «Евріка» були відзначенні:
• У 2019 році подякою від Луганського обласного центра народної творчості за участь у концертній програмі «Барви світу танцювальної палітри Луганщини» та з нагоди відзначення 28-річниці Незалежності України.
У репертуарі ансамблю за всю історію його існування створено більш ніж 150 танцювальних композицій. У колективі дбайливо ставляться до творчих досягнень минулих років. НАБТ «Евріка» постійно працює над оновленням нового репертуару. Під час занять ведеться не тільки копітка робота з кожним учасником колективу з відпрацювання рухів, але й приділяється велика увага злагодженості виконання всього колективу.
Ансамбль – прихильник традицій класичної бальної хореографії, але не боїться й сучасних напрямків. Керівником створюються складні номери з елементами акторської майстерності танцюристів. З цікавістю у НАБТ «Евріка» вивчають нові напрямки бальної хореографії, що дає можливість постійно оновлювати репертуар новими оригінальними композиціями.
Творча зрілість ансамблю – його професіоналізм, вимогливість до себе та високий художній смак керівника колективу С.В. Кулакова дозволяють ансамблю неодноразово ставати лауреатами та дипломантами різноманітних конкурсів, оглядів, фестивалів.
Найголовніша перемога ансамблю – це любов до Танцю. Майже за 35 років наполегливої роботи в колективі пізнали мистецтво танцю більше 5000 учасників.
* * *
ЗРАЗКОВИЙ АНСАМБЛЬ ЕСТРАДНОГО ТАНЦЮ «ТАЛІСМАН» КЗ «СЄВЄРОДОНЕЦЬКИЙ МІСЬКИЙ ПАЛАЦ КУЛЬТУРИ»
Ансамбль естрадного танцю «Талісман» був створений на базі міського Палацу культури у 2000 році, а у 2008 році захистив почесне звання «Зразковий».
У вересні 2013 року керівником колективу стала Наталія Юріївна Караченцева, випускниця Луганського державного інституту культури і мистецтв, яка відразу зарекомендувала себе як чудовий кваліфікований спеціаліст.
У колективі займаються три вікових склади: 26 учасників основного складу, 23 учасника молодшої групи і 19 учасників підготовчої групи.
Репертуар колективу є досить різноманітним - це дитячі естрадні танці, шоу-номери, класичні постановки. Протягом року репертуар колективу оновився сучасними постановками. Також повністю змінився склад учасників ансамблю. Життя у колективі насичене та захоплююче: репетиції, концерти, підготовка до конкурсів.
ЗАЕТ «Талісман» живе та розвивається. У учасників є можливість продемонструвати свою творчість у збірних концертах КЗ «СМПК», на відкритих майданчиках, а також приймають активну участь, і досить успішно, у міських та обласних концертних програмах.
ЗАЕТ «Талісман» - це не тільки діти. Це великий згуртований колектив батьків. Керівнику вдалося створити велику дружню родину з учасників колективу та їх батьків. Тому тут і полюбляють великі свята та концерти, які об’єднують колектив. У 2020 році колектив відзначив свій 20-річний ювілей, святковою концертною програмою «ВСЕ ТІЛЬКИ ПОЧИНАЄТЬСЯ». Де разом з теперішніми учасниками приймали участь випускники колективу минулих років.
Колектив приймав участь у наступних конкурсах та фестивалях, де став лауреатом та призером:
• Всеукраїнські відкриті рейтингові змагання з сучасної хореографії м. Краматорськ травень 2018 р.
• Приймали участь у рекорді України з одночасного виконання українського танцю до 80-річчя Луганській області червень 2018 р.
• Відкритий обласний фестиваль «Луганщина - це Україна», м. Сєвєродонецьк 2018 р.
• Міський відкритий конкурс-фестиваль «Наша надія-мир на Донбасі», м. Сєвєродонецьк листопад 2018 р.
• Приймали участь у обласному огляді-конкурсі майстрів мистецтва та аматорів народної творчості Луганської області «Луганщина-світанок України», м. Сєвєродонецьк 2019 р.
• Кубок Святогір’я XVII фестиваль танцю, м. Святогірськ травень 2019 р.
• Міжнародний фестиваль танців народів світу «Веселкова Терпсихора», м. Київ, 30 квітня – 1 травня 2019 р.
• Всеукраїнський Дистанційний Новорічний фестиваль-конкурс ЗлатаФест Золоті Таланти України, грудень 2019 р. (онлайн)
• VII Міжнародний фестиваль конкурс юних талантів, м. Києв лютий 2020 р.
• Міжнародний конкурс з естрадної та сучасної хореографії, квітень 2020 р. (онлайн)
• Весняний етап Обласного відкритого фестивалю конкурсу української культури та фольклору «Байбак-fest», травень 2020 р. (онлайн)
• V фестиваль-конкурс багатожанрового мистецтва «Квіти Зимцерли», м. Київ 2020 р. (онлайн)
Творчі досягнення зразкового ансамблю естрадного танцю «Талісман» були відзначенні:
• У 2018 році подякою від управління культури, національностей та релігії Луганської обласної державної адміністрації за участь в обласному святковому концерті «Культурна мозаїка», вагомий внесок у розвиток власної культури, збереження традицій, популяризацію самобутності національностей та народностей Луганщини.
• У 2020 році грамотою від відділу культури Військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області за високу професійну майстерність, сумлінну плідну працю, особистий внесок у розвиток культури міста та області та з нагоди 20-річчя з Дня заснування колективу.
Ансамбль активно співпрацює з іншими колективами Палацу, створюючи спільні номери – вокально-хореографічні композиції.
Ні один міський захід не проходить без участі цього колективу. Учасники колективу постійно підвищують свій виконавчий рівень, приймають участь у театралізованих прологах міських святкових програм, а також беруть участь у міських театралізованих програмах.
* * *
Народний хор «Козачі наспіви» КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури»
Народний хор «Козачі наспіви» існує при міському Палаці культури 48 роки. У хорі займаються 23 учасників: 16 учасників основного складу та 7 учасників підготовчої групи. Також у колективі є 1 акомпаніатор. У хорі проводяться теоретичні, практичні заняття по вокалу, культурі поведінки на сцені, а також хоровому мистецтву. Проводяться індивідуальні заняття.
Народний хор «Козачі наспіви» приймає активну участь у міських святах, таких, як День міста, День Незалежності України, свято Масляної, свято Покрови (згідно календарного плану області та міста).
Щорічно проводиться набір учасників хору. Репетиції проходять у систематично встановленому порядку. Ця обставина впливає на якість розучування пісень, їх художню цінність. Головним завданням колективу є збереження, розвиток і пропаганда пісенної культури та спадщини зразків народної творчості.
Виступи хору не тільки сприяють атмосфері свята, а й зближують різні покоління людей. Основна тема виступів - патріотична, побудована на вихованні любові до міста, області, України.
Хор приймає участь у Всеукраїнських, обласних та міських фестивалях.
Колектив приймав участь у наступних конкурсах та фестивалях, де став лауреатом та призером:
• «Наша надія-мир на Донбасі» Міський відкритий конкурс-фестиваль, м. Сєвєродонецьк листопад 2018р.
• Обласний фестиваль національно-етнічних культур «Сузір’я злагоди», м. Сєвєродонецьк вересень 2018 р.
• «Наша надія-мир на Донбасі» Міський відкритий конкурс-фестиваль, м. Сєвєродонецьк листопад 2019р.
• Приймав участь у обласному огляді-конкурсі майстрів мистецтва та аматорів народної творчості Луганської області «ЛУГАНЩИНА-СВІТАНОК УКРАЇНИ», м. Сєвєродонецьк 2019 р.
• ХІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс народної творчості аматорських колективів та виконавців, м. Сватове 2019 рік.
• Весняний етап Обласного відкритого фестивалю конкурсу української культури та фольклору «Байбак-fest», травень 2020 р. (онлайн)
• «Наша надія-мир на Донбасі» Міський відкритий конкурс-фестиваль, м. Сєвєродонецьк листопад 2020р.
Творчі досягнення народного хору «Козачі наспіви» були відзначенні:
• У 2019 році грамотою від комунального закладу «Сєвєродонецький міський Палац культури» за розвиток аматорського мистецтва, творчі здобутки, майстерність та з нагоди 45-річчя народного хору «Козачі наспіви».
• У 2019 році грамотою від відділу культури Сєвєродонецької міської ради за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва міста, культурно-просвітницьку діяльність та з нагоди святкування 45-ти річчя заснування колективу.
• У 2019 році подякою від управління культури, національностей та релігії Луганської обласної державної адміністрації за сумлінну творчу працю, активну участь у культурному житті області та з нагоди святкування 45-річчя народного хору «Козачі наспіви».
• У 2021 році подякою від Луганського обласного центра народної творчості за участь у обласній інтернет-акції, збереження і популяризації традиційної народної культури, пропаганду української традиційної обрядовості та у обласній інтернет-акції «ВЕСЕЛА МАЛАНКА»
У жовтні 2018 року хор відзначив свій 45 - річний ювілей новою концертною програмою.
Хор багатоголосий, змішаний, відрізняється високим рівнем виконання, новизною концертних номерів. Вся різноманітна діяльність керівника зосереджена, в кінцевому рахунку, біля однієї мети - роботи над твором, в якій виділяються всі три етапи: самостійне вивчення, репетиційна робота з колективом, концертне виконання. Керівник хору І.Р. Крохмаль дуже педантично ставиться до особливостей музичних аранжувань та динаміки, пов'язаними з деякою самостійністю хорових партій, демонструванням різноманітних нюансів.
При роботі з хором керівник, щоб домогтися нерозривного злиття звуку і слова, почуття гармонії і контрапункту, гнучкого нюансування, майстерного володіння співочим диханням враховує, що голос має свої особливості і недоліки: «хитання» голосу, вікові проблеми з диханням, дикцією і т. п. У колективі велике значення приділяється пошуку нових прийомів як в хоровій партитурі, так і в інструментальному супроводі.
Виховна роль хорового співу справді величезна. За останні роки творчої діяльності народний хор «Козачі наспіви» значно розширив свій репертуар. Концертні програми колективу різнопланові, насичені яскравими номерами, в яких багато творчих знахідок. Особливе місце в репертуарі складають патріотичні пісні, присвячені рідному місту, Україні. Військові, козачі пісні також мають місце в репертуарі хору.
Життєрадісні, патріотичні, ліричні пісні, які звучать у виконанні хору, об'єднують почуття і настрій різновікової категорії населення. Хор став згуртованим колективом, учасники якого не тільки разом проводять репетиції, беруть участь у концертах, але і відпочивають разом.
Основа художньо - творчої роботи хору - створення великого і постійно оновленого репертуару. У рік колектив дає близько десяти концертних програм, як на сцені міського Палацу культури, так і на інших сценічних майданчиках міста. Репертуар колективу завжди насичений різноплановими творами.
У хорі багато обдарованих людей. Саме вони створюють неповторну творчу ауру. Завдяки їм виникає зростання якості концертних програм і незмінний успіх у кожному виступі .
Учасники хору з великим бажанням займаються у колективі, із задоволенням приймають участь у концертних програмах Палацу культури та міських святкових програмах, а також приймають участь у обласних, Всеукраїнських фестивалях та конкурсах аматорського мистецтва.
На сьогоднішній день народний хор «Козачі наспіви» живе повноцінним творчим життям і радує глядачів своїми виступами. Це живий, мобільний колектив, здатний вирішувати найвищі творчі завдання. Одне з найбільших його достоїнств - це стабільність і тенденція до зростання.