Ще раз про розрахунковий документ
До Сєвєродонецької міської ради звернулась із заявою жінка зі скаргою на неякісне взуття (жіночі босоніжки), яке було придбано нею у відділі торгового центру. При придбанні взуття вона не вимагала від продавця розрахункового документа. Через одинадцять днів, після придбання, босоніжки порвалися. Жінка звернулась до продавця магазину з претензією щодо якості товару та вимагала повернути кошти. Продавець відмовив їй у цьому пояснюючи це тим, що відсутній розрахунковий документ, який підтверджує факт купівлі-продажу взуття (коли і у кого було придбано товар) та гарантійний термін експлуатації.
За результатами роботи, яка була проведена відділом контролю споживчого ринку департаменту економічного розвитку та торгівлі Сєвєродонецької міської ради між споживачем та фізичною особою-підприємцем було досягнуто згоди про проведення гарантійного ремонту вищевказаного взуття. Дана історія для споживача мала щасливий кінець. Але, цей випадок повинен навчити споживачів тому, що при придбанні товару необхідно вимагати у продавця на ринку, або в магазині чек, що підтверджує факт покупки товару (навіть за відсутності касового апарату). Згідно зі ст.8 Закону України «Про захист прав споживачів» вимоги споживача розглядаються після пред'явлення ним розрахункового документа.
Неодержання чека при придбанні товару чи неможливість його відновлення не позбавляє споживача права доводити факт купівлі-продажу за допомогою свідків. Тобто, якщо у споживача відсутній чек, але є свідок, що може підтвердити факт купівлі-продажу товару, то його показання можуть бути заслухані у судовому процесі (постанова Пленуму Верховного суду України від 12.04.96 р. № 5).
Співробітники відділу контролю споживчого ринку бажають всім вдалих покупок!