Проведено вебінар за темою "Права жінок, які потерпіли від домашнього насильства, насильства за ознакою статі та доступності послуг із запобігання і протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі
Мешканки і мешканці Сєверодонецька прийняли участь в інтерактивному вебінарі з захисту прав жінок, які потерпіли від домашнього насильства, насильства за ознакою статі та доступності послуг із запобігання і протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. У діалозі також прийняли участь представники міської ради, поліції та надавачі послуг з попередження та протидії гендерно зумовленому, у тому числі, домашньому насильству.
За даними ООН, під час карантину у зв’язку з пандемією COVID-19, значно зросли випадки домашнього насильства. Карантинні заходи підвищують рівень фізичного, психологічного та економічного навантаження на жінок.
Відповідаючи на виклики, спричинені пандемією ООН Жінки в Україні, спільно з Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров`я» ініціювали проведення інтерактивних вебінарів для людей, що постраждали від гендерно зумовленого насильства.
17 липня представники влади, поліції та підрозділів з соціальної роботи долучилися до діалогу, щоб надати учасникам та учасницям пояснення щодо функціонування сфери надання послуг потерпілим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі безпосередньо у Сєвєродонецьку, поділитися досвідом та відповісти на запитання мешканців міста.
Учасники ознайомилися з впливом карантинних обмежень на ситуацію з домашнім насильством в східних областях України, а також переліком та формами роботи спеціалізованих надавачів допомоги постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства у Сєверодонецьку. Через реальні історії звернень клієнток, була проілюстрована робота мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, що функціонують в Луганській області, денних центрів, кризової кімнати та притулку для жінок.
У ході вебінару учасники та учасниці мали змогу особисто познайомитися з представниками поліції та влади свого міста, дізнатися про соціальні послуги, які доступні у регіоні та отримати консультацію про алгоритм дій у випадках гендерно зумовленого, в т.ч. домашнього, насильства.
Для захисту постраждалих від насильства та прискорення зусиль, спрямованих на припинення гендерно обумовленого насильства, ООН Жінки в Україні у співпраці з МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» також розробила «Брошуру для потерпілих від насильства», переглянути та завантажити яку можна за посиланням https://bit.ly/3f7D5hF . Буклет з інформацією про форми насильства та його правову кваліфікацію буде розповсюджено у постраждалих від конфлікту громадах Луганської, Донецької та Запорізької областей.
Переглянути та завантажити буклет можна за посиланням:
Насильству немає виправдання!
Захід проведено в рамках програми ООН із відновлення та розбудови миру, яку реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), Структура ООН з питань ґендерної рівності та розширення прав і можливостей жінок (ООН Жінки), Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA) і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).
Програму підтримують дванадцять міжнародних партнерів: Європейський Союз (ЄС), Європейський інвестиційний банк (ЄІБ), а також уряди Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії.