Про допомогу постраждалим від домашнього насильства в умовах карантину у м. Сєвєродонецьку
Шановні мешканці Сєвєродонецька, прилеглих сіл та селищ!
У зв'язку із запровадженням карантинних заходів, викликаних поширенням інфекції коронавірусу, появою нових стресових ситуацій та можливих фінансово-економічних труднощів збільшуються ризики вчинення домашнього насильства.
Сєвєродонецька міська рада, Управління праці та соціального захисту населення як координатор на міському рівні напрямку запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі нагадують, що домашнє насильство – це дії або, навпаки, бездіяльність не тільки фізичного, а й психологічного, сексуального або економічного характеру, що вчиняються в сім’ї або між родичами, незалежно від того, спільно чи окремо вони проживають.
У м. Сєвєродонецьку працюють служби і установи, які незалежно від карантинних обмежень надають підтримку та допомогу постраждалим від домашнього насильства жінкам, дітям та чоловікам.
Отже, якщо Ви зіткнулися із домашнім насильством або стали свідком цього явища, Вам завжди нададуть допомогу за наступними номерами та в таких установах і службах:
-
102 – відділ поліції;
-
15-47 – Урядова «гаряча лінія» для осіб, які страждають від домашнього насильства. Дзвінки є безкоштовними зі стаціонарних та мобільних телефонів, анонімними й конфіденційними;
-
0 (800) 500 335 або 116 123 (з мобільного) – Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації. Дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів будь-яких операторів по всій території України;
-
103 – виклик бригади швидкої медичної допомоги.
Також, Ви можете звернутися до медичних закладів Сєвєродонецька, де обов'язково є визначений фахівець, відповідальний за надання допомоги постраждалим від насильства (як правило, це заступник медичного директора, згідно Постанови КМУ від 22 серпня 2018 р. № 658 “Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі” та наказів керівників):
- КНП “Сєвєродонецька міська багатопрофільна лікарня” (вул. Єгорова, 2-б, тел.70-22-27),
- КНП “Міська стоматологічна поліклініка” (вул. Єгорова, 7, тел. 4-52-19),
- КНП “Консультативно-діагностичний центр” (вул. Сметаніна, 5, тел. 4-83-30),
- КНП “Сєвєродонецький центр первинної медико-санітарної допомоги” (вул. Сметаніна, 5, тел. 4-87-60);
-
Сільський, селищний голова, заступник міського голови, який координує соціальну сферу, - усі ці люди наразі є персонально відповідальними за реагування на випадки насильства. Тому вони також є джерелом отримання допомоги.
Контакти:
- Сєвєродонецька міська рада — (06452) 4-42-48,
- Борівська селищна рада — 9-98-85,
- Сиротинська селищна рада — 2-76-60.
-
У Сєвєродонецьку, за підтримки Української фундації громадського здоров'я та ЮНІСЕФ, працює мобільна бригада соціально-психологічної допомоги постраждалим від насильства, куди ви можете звернутись за телефонами: (063) 335 85 51, (099) 366 62 80.
-
Якщо жертвою або свідком насильства є дитина, обов’язково зверніться до служби у справах дітей за телефоном (06452) 4-40-16.
-
Дієву підтримку та допомогу постраждалим надають фахівці центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді: (06452) 4-30-97.
-
Звернутись можна і до Сєвєродонецького місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Контактні дані: 099 52 64 854.
-
Координує на міському рівні роботу з запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі відділ з питань сімейної та гендерної політики Управління праці та соціального захисту населення: (06452) 2-15-70.
Пам'ятайте, що насильству немає виправдання. Бажаємо Вам та Вашим родинам міцного здоров'я.