Про ситуацію на Луганщині станом на ранок 24.12.2025

«Шість разів намагалися просунутися загарбники на Лиманському та Слов’янському напрямках. Українські оборонці відбивали атаки ворога біля чотирьох населених пунктів. У смузі нашої відповідальності противник тричі вів вогонь зі ствольної артилерії, двічі – з мінометів. У чотирьох випадках спрямував безпілотники», – повідомив Олексій Харченко, начальник Луганської обласної військової адміністрації.

31 грудня – останній день, коли згідно з вказівкою кремля, на окупованих територіях ще дійсні паспорти українського зразка, а також не визнані росією за ці 11 років документи зразка так званої «лнр». Із 2026 року за відсутності паспорта рф або посвідки на проживання місцеве населення стане ціллю для російських силовиків та пропаганди. Зокрема, очікуються показові дії і телевізійні сюжети щодо «висилки» жителів Луганщини, які не мають російського громадянства.

У зруйнованих прифронтових містах нашого регіону відсутні інтернет та мобільний зв’язок, який відключили росіяни. Тому далеко не усі, навіть за три роки, знають про злочинні дії бригад, що займаються показовим відновленням житла. Звісно що, відповідна інформація розповсюджується, але не так швидко. Тому у Лисичанську гастролери-будівники продовжують обкрадати квартири в тих будинках, де ніби займаються ремонтом.