УПФУ інформує: отримання пенсій через установи банків

04-02-2019

Станом на 1 січня 2019 року кількість пенсіонерів, які відкрили в банках м. Сєвєродонецька поточні рахунки для отримання пенсій та допомоги склала 38,3 тис. чоловік , або 72,4 % від загальної кількості пенсіонерів.

Пенсійний фонд України зацікавлений в обслуговуванні пенсіонерів через банківські установи. По –перше, це допомагає економити кошти Фонду , оскільки банківські установи виконують операції по відкриттю пенсійних рахунків, зарахуванню та виплаті безоплатно. Тоді як підприємства «Укрпошти» виконують послуги з доставки пенсій за плату . Так, наприклад , за 12 місяців  2018 р. економія коштів від виплати пенсій через банківські установи склала  12701,4 тис.грн. З розрахунку того, що середня пенсія по місту складає 3131 грн , на заощаджені кошти можно виплатити пенсію близько 4000 пенсіонерам .

По-друге, отримувати пенсію в установах банків вигідно і самим пенсіонерам. Крім того, що вони можуть отримувати відсотки по залишкам коштів на рахунках, вони ще не мають зайвих клопот. Зняти кошти з банківського рахунку можно у зручний час. Виплата пенсій проводиться по встановлених кожному пенсіонеру датах (щоденно з 4 по 25 число кожного місяця ).

Основними критеріями відбору банків для обслуговування пенсіонерів є надійність та якість обслуговування. Тому обов’язковою умовою участі банка у конкурсі – є наявність аудиторського заключення про фінансовий стан та підтвердження Національного банку  цих даних . Згідно діючому законодавству, договорам про співробітництво між Пенсійним фондом України та комерційними банками , головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області двічі на рік проводить перевірки в установах банків, під час яких , контролює своєчасність зарахування коштів на рахунки пенсіонерів .

У місті Сєвєродонецьку є  можливість відкрити рахунки для виплати пенсій та грошової допомоги у наступних банках:

  • АТ “Державний Ощадний банк України”;
  • ПАТ  “Райффайзен Банк Аваль”;
  • ПАТ КБ “ПриватБанк”;
  • ПАТ “УкрСиббанк”,
  • ПАТ АБ “Укргазбанк”
  • ПАТ “Перший Український Міжнародний банк”
  • ПАТ ”КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК”
  • ПАТ “Альфа Банк”
  • ПАТ „КЛІРИНГОВИЙ ДІМ”

Радимо скористатися наданими можливостями.

Управління Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку Луганської області