Про реалізацію Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій»

19-10-2017

11 жовтня набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», який дав старт пенсійній реформі. Таким чином, Урядом країни закладено законодавчу основу нової пенсійної системи.

Управлінням Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку Луганської області зроблено перерахунок пенсій, що, у свою чергу, надало можливість провести осучаснення пенсійних виплат, для якого у жовтні цього року потрібно додатково 47,1 млн. грн.

З 11 жовтня Управлінням розпочато виплати підвищених розмірів пенсій тим громадянам, пенсії яких збільшились в результаті проведених перерахунків. Так із 53,1 тис. осіб, яким перераховано пенсії у  м.Сєвєродонецьку, 49,8 тис. отримають збільшену пенсію. Збільшення до 1 тисячі гривень отримають 33,1 тис. мешканців міста. Суттєве збільшення пенсійних виплат від 1000 до 4000 гривень очікує 14,8 тис. отримувачів та ще для 16,8 тис. пенсіонерів розмір виплат збільшиться від 4 тис. гривень.

Крім того, відтепер працюючі пенсіонери отримуватимуть пенсію в повному обсязі. Визначення розмірів мінімальної пенсії за віком, доплат, надбавок проведено виходячи з величини 1452 грн. (проти 1312 грн.). Виплати пільгових пенсій, пенсій за вислугу років будуть продовжувати виплачуватись. Ті, хто на момент прийняття Закону мав право на ці пенсії, зможуть цим правом скористатись після 01.01.2018р. В подальшому передбачається, що всі пенсії призначатимуться за одним Законом та єдиним підходом, окрім військовозобов’язаних та чорнобильців.

Впровадження пенсійної реформи передбачає проведення масштабної роботи у стислі терміни. Управлінням Пенсійного фонду України в м.Сєвєродонецьку Луганської області здійснено всю необхідну підготовчу роботу та вчасно розпочато фінансування та виплати пенсій.

Варто зазначити, що перерахунок пенсійних виплат відбувається автоматично, тобто пенсіонерам не потрібно звертатись до Управління та надавати додаткові заяви.

УПФУ в м. Сєвєродонецьку Луганської області