Хід реалізації проєкту «Покращення житлових умов внутрішньо переміщених осіб на Сході України»
У рамках реалізації проєкту Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні «Покращення житлових умов ВПО на Сході України» для представників Сєвєродонецької міської військово - цивільної адміністрації проведений семінар з планування діяльності та вивчення досвіду у сфері будівництва та управління на місцевому рівні, організований МОМ в рамках співробітництва за проєктом по забезпеченню житлом внутрішньо переміщених осіб (ВПО), фінансування якого здійснюється за підтримки Кредитної установи для відбудови(KfW).
З вітальною промовою виступили координатор житлового проекту Конрад Клос та керівник Сєвєродонецької МВЦА Олександр Стрюк.
Конрад Клос зазначив, що: «Підготовка до будівництватриває. Найближчим часом планується відкриття будівельного майданчику. А сьогодні ми відкриваємо наш семінар, основною ціллю якого є узгодження програми розвитку потенціалу Сєвєродонецької МВЦА на 2022-2024 роки, визначення функцій муніципального органу управління (MОУ) за період до і після будівництва, роль МОУ та структурних підрозділів ВЦА у функціонуванні фонду місцевого розвитку (ФМР), які будуть діяти на принципах належного врядування; ознайомлення із екологічними та соціальними вимогами та стандартами до інвестиційних проектів, що можуть реалізовуватись ВЦА і МОУ».
Олександр Стрюк висловив Представництву МОМ свою вдячність за співробітництво за проєктом по забезпеченню житлом ВПО та зазначив: «Сєвєродонецька МВЦА докладатиме всіх зусиль до реалізації цього проєкту. Проєкт набирає активної фази реалізації. Дякуємо нашому партнеру - Міжнародної організації з міграції - за можливість представникам Сєвєродонецької МВЦА та Муніципальному органу управління (МОУ), який був створений на базі комунального підприємства «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку», підвищити свій потенціал в частині покращення управління комунальними підприємствами».
В ході семінару учасники – представники Сєвєродонецької МВЦА засвоювали знання щодо сутності принципів належного врядування в публічному секторі управління та їх роль у своїй діяльності. Проводилась активна робота в групах (мозковий штурм) за программою розвитку потенціалу на 2022-2024 роки та визначення механізму функціонування ФМР та роль структурних підрозділів ВЦА й МОУ в його сталій роботі.
Під час семінару представники Сєвєродонецької МВЦА мали можливість ознайомитись з досвідом в управлінні нерухомістю та орендними приміщеннями та відвідати будинки, якими управляє компанія TMMRealEstateDevelopmentPublicLimited у м. Харків.
Також відбулась зустріч з Харківською міською адміністрацією та представниками комунальних підприємств м. Харкова. Учасники семінару відвідали модульне містечко у м. Харкові, у якому тимчасово проживають ВПО. Представники ВЦА та MОУ отримали нові знання щодо напрямків підтримки будівництва та управління муніципальними житловими одиницями (вивчення практик Харківської міської ради).
По завершенню семінару Конрад Клос виловив подяку представникам Сєвєродонецької МВЦА за активну роботу та досягнення бажаних результатів. Він зазначив, що робота, яку всі учасники семінару зробили протягом цього заходу, значно ширше ніж реалізація проєкту.
Інформацію підготовлено КП «Сєвєродонецьким агентством інвестицій та розвитку»