До уваги виборців! Як змінити виборчу адресу!

04-09-2020

З 1 липня 2020 року українці отримали можливість змінювати виборчу адресу, в тому числі онлайн. Таку змогу громадяни України отримали завдяки новому Виборчому кодексу України, який набув чинності з 1 січня 2020 року.

Раніше будь-який громадянин, незалежно від місця свого перебування, мав змогу змінити місце голосування на загальнодержавних виборах (виборах Президента України або парламентських), якщо він у цей час перебував у відрядженні, відпустці, працював в іншому місті тощо. В день голосування такий виборець міг на своїй виборчій дільниці отримати бюлетень, якщо здійснив процедуру тимчасової зміни місця голосування. Ця зміна діяла лише на період одних конкретних виборів і не застосовувалася на місцевих виборах.

На місцевих виборах важлива приналежність виборця до тієї територіальної громади, де він буде обирати органи місцевого самоврядування та місцевих голів. Тому зараз йдеться про зміну виборчої адреси на постійній основі.

Як саме працює ця процедура і що потрібно для зміни виборчої адреси

Громадяни, які живуть не за місцем реєстрації, в тому числі внутрішньо переміщені особи (переселенці), “трудові мігранти", а також ті, у кого зовсім немає реєстрації мають можливість змінити (визначити) виборчу адресу.

Це можна зробити:

- онлайн: в Особистому кабінеті виборця на вебсайті ]]>https://www.drv.gov.ua/]]>, при наявності кваліфікованого електронного цифрового підпису, заповнивши заяву безпосередньо на сайті;

- у паперовій формі: особисто або через уповноважену особу, звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців. Бланк заяви (додаток 1) можна завантажити, роздрукувати та заповнити вдома за зразком (додаток 2) або одержати у відділі Держреєстру безпосередньо при зверненні. Обов’язково при собі треба мати паспорт громадянина України (або тимчасове посвідчення, якщо громадянство набуте лише нещодавно).

Уповноважена особа повинна мати з собою саме свій паспорт, а також довіреність, видану виборцем, чию виборчу адресу будуть змінювати, оформлену відповідно до вимог законодавства.

Під час зміни виборчої адреси не потрібно надавати підтверджуючі документи фактичного місця проживання. У заяві необхідно зазначити лише адресу житла, за якою виборець проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

Таку заяву можна подати не пізніше ніж на п'ятий день від початку виборчого процесу, тобто до 9 вересня 2020 року.

Заяви про зміну місця голосування розглядаються відділом Державного реєстру виборців протягом 15 днів. Повідомлення про зміну виборчої адреси можна отримати безпосередньо у відділі або електронною поштою, але для цього необхідно заповнити відповідне поле заяви. Варто зазначити, що це лише повідомлення про зміни в Реєстрі виборців, тож його не потрібно брати з собою на виборчу дільницю.

Нова виборча адреса стане постійною і процедуру зміни місця голосування не доведеться проходити на наступних виборах або референдумах.

Повторно змінити виборчу адресу можна буде тільки через 12 місяців.

Разом із тим важливо знати, що з 1 липня 2020 року запрацювали електронні сервіси Державного реєстру виборців.

Сайт ]]>https://www.drv.gov.ua/ords/portal/!cm_core.cm_index?start]]> містить детальну інструкцію, як заповнити заяви. Громадяни можуть звернутися онлайн до органу ведення Державного реєстру виборців щодо:

– свого включення до Реєстру;

– внесення змін до своїх ідентифікаційних персональних даних у Реєстрі;

– зміни своєї виборчої адреси;

– внесення змін до відомостей про постійну нездатність виборця пересуватися самостійно;

– виправлення неправильностей у Реєстрі стосовно іншої особи;

– змісту своїх персональних даних;

– прізвищ, власних імен, по батькові, дати народження усіх виборців, внесених до Реєстру за своєю власною виборчою адресою.

Нагадуємо, що відділ ведення Державного реєстру виборців військово-цивільної адміністрації міста Сєвєродонецьк Луганської області знаходиться за адресою: м.Сєвєродонецьк, бульвар Дружби Народів, 32, кабінет 16.

Графік роботи відділу:

Понеділок - п’ятниця                                      з 8-00  до 17-00

Перерва:                                                            з 12-00 до 13-00