УП та СЗН інформує: Чи потрібен трудовий договір стажисту?

17-05-2019

  Узяти працівника на стажування перед оформленням на роботу (тобто не укладаючи з ним трудового договору) з метою придивитися до нього, зрозуміти, підходить він чи ні, — багато роботодавців вважають, що це чудовий варіант відносин. Але не все так просто. Річ у тому, що без укладення трудового договору звичайні роботодавці (держслужбу в розрахунок не беремо) можуть узяти на стажування тільки два «види» потенційних працівників: студентів і безробітних. Та й то стажуванням такі відносини вважатимуться при виконанні цілої низки умов.

  Якщо ж ідеться про звичайного претендента на робоче місце, не з числа студентів і безробітних, то його стажування насправді таким вважатися не буде. Річ у тому, що особа може бути допущена до роботи тільки після: 1) укладення трудового договору, оформленого наказом (розпорядженням) роботодавця, і 2) повідомлення територіального органу ДФС про прийняття працівника на роботу (ст. 24 КЗпП). При цьому для перевірки працівника на предмет його профпридатності в трудовому законодавстві передбачена можливість установлення випробування при прийнятті на роботу (а не стажування!!!).

  Якщо перевіряючі виявлять факт нелегального стажування (тобто без трудового договору), то  роботодавцеві загрожує штраф у розмірі 30 мінзарплат (на сьогодні - 125190  грн) за кожного так званого стажиста, який був допущений до роботи без укладення трудового договору (абз. 2 ч. 2 ст. 265 КзпП).