Програми та гранти для бізнесу на січень 2025 року

06-01-2025

Сєвєродонецька  міська військова адміністрація повідомляє про наступні гранти, Програми :

  1. Державна програма щодо створення або розвитку власної справи(єРобота)

Грантова програма «Власна Справа» від Міністерства економіки України – частина урядової програми «єРобота» та дієва підтримка мікро- та малого бізнесу. Програма надає можливість отримати гранти від 50 до 250 тис. грн на запуск або розвиток власної справи. Уряд вдвічі збільшив граничну суму грантової допомоги на розвиток бізнесу за програмою «Власна справа», яка є компонентом програми єРобота, для тих підприємців, які працюють у Харкові чи Харківській області. Відтепер вони можуть отримати допомогу від держави на розвиток бізнесу на суму до 500 тисяч грн. Таким чином Уряд стимулює розвиток економіки регіону, який потерпає від системних регулярних обстрілів.

         Ще однією зміною, яку Уряд вніс до умов програми «Власна справа», стало те, що для отримання гранту менше ніж на 75 тисяч гривень фізособами, які ще не зареєструвалися як ФОП, тепер не обовʼязково створювати робоче місце. Відтак підприємці, які отримують гранти від держави, мають виконати  такі умови:- від 50 000 грн до 75 000 грн – не обов'язково створювати робочі місця, така умова діє виключно для фіз-осіб, які ще не зареєструвалися, як ФОП;- від 75 000 грн до 150 000 грн – необхідно створити 1 робоче місце для фізособ, які ще не зареєструвалися, як ФОП;- від 50 000  грн до 150 000 грн – необхідно створити 1 робоче місце, це умова для всіх;- від 150 000 до 250 000 грн – необхідно створити 2 робочих місця для всіх. Отримані  грантові кошти можна витратити на оренду, обладнання, меблі, програмне забезпечення, маркетинг та рекламу тощо.

Сфера/ галузь/ цільова група: Усі галузі. Майбутні підприємці, діючі ФОП або юридичні особи:- які не перебувають і не провадять господарську діяльність на ТОТ  України;- які не провадять господарську діяльність на території росії; - які не перебувають під санкціями; - щодо яких не порушено справи про банкрутство; - щодо яких відсутнє рішення суду про притягнення до кримінальної відповідальності за корупцію; - які не мають заборгованості перед бюджетом.

]]>Залишити заявку можна за посиланням ]]> ]]>https://vlasnaspravagrant.com.ua/]]>

 

  1. Молоді підприємці можуть подавати заявки на отримання гранту від держави через портал Дія

Молоді підприємці віком до 25 років вже можуть подавати заявки на отримання грантів до 150 000 гривень на відкриття власного бізнесу у межах програми «Власна Справа». Грант для молоді не передбачає створення нових робочих місць. У разі ухвалення позитивного рішення щодо виділення фінансування, грантоотримувачам необхідно відкрити ФОП. Через три роки такі підприємці зможуть ще раз отримати грант від держави – вже за програмою «Власна Справа» на загальних умовах. На сьогодні –це 250 000 гривень за умови створення не менше двох робочих місць. Рішення про надання гранту адмініструється Державною службою зайнятості.

Сфера/ галузь/ цільова група: ]]>участь у програмі можуть взяти особи віком до 25 років, які на момент подання заявки ще не мають зареєстрованої ФОП]]>

Залишити заявку можна за посиланням ]]>https://vlasnaspravagrant.com.ua/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0s3pwtLY0Bf...]]>

 

  1. Державна програма щодо компенсації за працевлаштування ВПО

Послуга призначена для компенсації роботодавцю витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету

Період актуальності/ дедлайн: на час воєнного стану. Опрацювання:1 робочий день. ]]>Залишити заявку можна за посиланням]]>

]]>https://diia.gov.ua/services/kompensaciya-za-pracevlashtuvannya-vpo]]>

 

  1. Урядова програма Компенсації витрат за працевлаштування осіб з інвалідністю

Компенсація витрат на облаштування робочих місць для людей з інвалідністю І та ІІ груп:для осіб з інвалідністю І групи — до 100,5 тис. грн; для осіб з інвалідністю ІІ групи — до 67 тис. грн .Компенсуватимуть витрати на придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця для особи з інвалідністю, зокрема:меблів (крісел з регульованими або фіксованими сидіннями, поручнів та брусів, розсувних дверей, засобів для їх відчинення/зачинення, протиковзних та тактильних матеріалів для підлог і сходів); транспортерів для піднімання сходами з електроприводом; допоміжних засобів для позиціонування курсора та тактильних комп’ютерних дисплеїв; брайлівських клавіатур та портативних пристроїв; підйомних платформ для робочих місць; допоміжних засобів для відтворення звуку та для забезпечення здатності чути і бачити. !!!Важлива інформація!!! Для всіх підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місцяЗа кожне робоче місце призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте людиною з інвалідністю сплачують Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначена статтею 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» (посилання на Закон ]]>http://zakon0.rada.gov.ua/laws/s]]> how/875-12).

 

Сфера/галузь/цільова група: усі галузі. Щоб отримати компенсацію, роботодавцю необхідно подати до регіонального центру зайнятості в паперовій або електронній формі:заяву щодо надання компенсації;копії документів, які підтверджують працевлаштування особи з інвалідністю та придбання роботодавцем допоміжних засобів для облаштування робочого місця.

Залишити заявку можна за посиланням

]]>https://www.kmu.gov.ua/news/derzhavna-sluzhba-zainiatosti-kompensuie-robotodavtsiam-vytraty-za-oblashtuvannia-robochykh-mists-pratsevlashtovanykh-hromadian-z-invalidnistiu]]>