До уваги учасників колективно-трудових відносин! Змінено адреси реєстрації колективних договорів, змін та доповнень до них!

13-04-2021

Звертаємо увагу, що згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування державної політики у сфері праці, трудових відносин, зайнятості населення та трудової міграції» від 05.12.2019 № 341-ІХ, функції у сфері праці, трудових відносин, зайнятості населення та трудової міграції віднесені до компетенції Мінекономіки. Тому,  функції у сфері праці, питання трудового законодавства, повідомну реєстрацію колективних договорів, змін та доповнень до них з 01.04.2021 здійснює Управління  економічного розвитку Сєвєродонецької міської ВЦА відповідно до покладених повноважень (далі – Управління).

1. На повідомну реєстрацію подається один примірник колективної угоди (договору), змін та доповнень до них разом із додатками та супровідним листом.

На вибір сторін угод, договорів (залежно від їхніх можливостей) пропонується три варіанти подання документів реєструючому органу:

1) оригінал паперового документу з прошитими і пронумерованими сторінками;

2) оригінал електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними підписами;

3) електронна     копія    оригіналу    паперового    документа     (фотокопія),  засвідчена кваліфікованою печаткою.

2. Реєструючий орган не може відмовляти у повідомній реєстрації колективної угоди (договору), змін і доповнень до них, повертати їх на доопрацювання, витребувати додаткові документи та встановлювати вимоги до оформлення поданих на реєстрацію документів.

З метою посилення інформування заінтересованих суб’єктів реєструючий орган оприлюднює:

  • реєстр колективних угод (договорів), змін і доповнень до них;
  • текст колективних угод (договорів), змін і доповнень до них;
  • рекомендації щодо приведення угоди (договору) у відповідність з вимогами законодавства (у разі їх наявності).

Важливо враховувати, що текст колективного договору, змін і доповнень до нього оприлюднюється за винятком інформації, доступ до якої обмежено його сторонами відповідно до закону або за їхнім рішенням.

3. Реєструючий  орган  письмово інформує про реєстрацію угоди (договору), змін і доповнень до них суб’єкта, який подавав на реєстрацію цей документ.

Звертаємо увагу, що реєструючий орган не робить жодних написів на примірнику угоди (договору), змін і доповнень до них, і не повертає його сторонам.

З повною чинною версією постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019   № 768  «Про  внесення  змін  до  постанови  Кабінету  Міністрів

України  від 13  лютого  2013 № 115»  можна  ознайомитися  на офіційному веб-сайті Верховної Ради України ]]>https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/768-2019]]> та використовувати її у подальшій роботі при укладенні колективних договорів/угод.

Практичну та методичну допомогу з питань трудового законодавства можна отримати в реєструючому органі - Управлінні економічного розвитку  Сєвєродонецької міської ВЦА за адресою: м.Сєвєродонецьк, Бульвар Дружби Народів, буд.32, кабінет 61 та за тел.(06452)4-22-53 або електронною поштою: trud919socproatbmr [dot] gov [dot] ua (@sed-rada.gov.ua).

Прийом документів проводиться у понеділок - п’ятниця з 10:00 до 17:00 (перерва з 12-13) .