Вихідні на Новий рік 2020 та Різдво: як відпочиватимуть українці на свята

05-11-2019

У новорічно-різдвяний період українці матимуть 8 вихідних.

Кабінет Міністрів України прийняв розпорядження від 23.10.2019р., в якому містяться рекомендації про кількість вихідних днів на новорічні та різдвяні свята.

Оскільки Новий рік в 2020 році випадає на середину робочого тижня – середу, тому робочі дні з понеділка 30 грудня перенесли на суботу 21 грудня, а з вівторка 31 грудня - на суботу 28 грудня. Таким чином, відповідно розпорядження КМУ від 10.01.2019р. №7-р, українці відпочиватимуть чотири дні поспіль: 29 грудня, 30 грудня, 31 грудня та 1 січня.

На різдвяні свята українці теж матимуть 4 вихідні дні підряд - з суботи, 4 січня, по вівторок, 7 січня. Робочий день - понеділок, 6 січня 2020 року, у Кабінеті міністрів також вирішили зробити вихідним та перенесли на суботу, 11 січня відповідно розпорядження КМУ від 23 жовтня 2019 р. №995-р.

Незважаючи на те, що довгі вихідні доведеться відпрацьовувати по суботах, дні відпрацювань будуть передсвятковими і тому скороченими на 1 годину.

Нагадуємо, що відповідно до ст.67 Кодексу законів про працю України  з метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів (стаття 73), а також раціонального використання робочого часу Кабінет Міністрів України не пізніше ніж за три місяці до таких днів може рекомендувати керівникам підприємств, установ та організацій перенести вихідні та робочі дні у порядку і на умовах, установлених законодавством, для працівників, яким встановлено п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

Власник або уповноважений ним орган у разі застосування рекомендації Кабінету Міністрів України не пізніше ніж за два місяці видає наказ (розпорядження) про перенесення вихідних та робочих днів на підприємстві, в установі або організації, погоджений з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником).

 

Управління праці та соціального захисту населення Сєвєродонецької міської ради Правила використання матеріалів сайту