Спрощено процедуру повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих), територіальних угод і колективних договорів

13-09-2019

УВАГА  !!!

Спрощено процедуру повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих), територіальних угод і колективних договорів
 

            Кабмін спростив процедуру повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих), територіальних угод і  колективних договорів, змін і доповнень до них. Відповідну постанову № 768 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 р. № 115» Уряд прийняв 21 серпня 2019 року.

           Постанова вступила в дію 31.08.2019 року.

            Тепер повідомна реєстрація проводиться з метою оприлюднення інформації про укладення угод (договорів), внесення до них змін і доповнень. Відповідно до постанови сторони угоди (договору) подають реєструючому органу на повідомну реєстрацію примірник угоди (договору) разом із додатками та супровідним листом у вигляді оригіналу паперового документа з прошитими і пронумерованими сторінками або у вигляді оригіналу електронного документа з пов'язаними з ним кваліфікованими електронними підписами, або у вигляді електронної копії оригіналу паперового документа (фотокопії), засвідченої кваліфікованою електронною печаткою.

            Сторони угоди подають також копії свідоцтв про підтвердження репрезентативності суб'єктів профспілкової сторони та сторони роботодавців, які брали участь у колективних переговорах з питань укладення цієї угоди. Сторони угоди в разі досягнення ними домовленості щодо подання реєструючому органу переліку підприємств, установ та організацій, для яких є обов'язковими положення цієї угоди, можуть подавати зазначений перелік до реєструючого органу.

            Реєструючий орган не може відмовляти у повідомній реєстрації угоди, договору, повертати на доопрацювання, витребовувати додаткові документи та встановлювати вимоги до їх оформлення.

            Повідомна реєстрація проводиться протягом 14 робочих днів із дня, наступного після надходження угоди (договору) до реєструючого органу.

            Реєструючий орган оприлюднює на власному офіційному веб-сайті та щомісяця оновлює реєстр галузевих (міжгалузевих), територіальних угод, колективних договорів, змін і доповнень до них, їх текст, рекомендації щодо приведення угоди (договору) у відповідність з вимогами законодавства (у разі їх наявності).

Управління праці та соціального захисту