Інформація щодо призначення житлової субсидії за новим порядком, який набрав чинності з 01.10 2018р.

07-12-2018

До уваги мешканців міста!

      Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2018р. №841 “Про внесення змін до деяких постанов КМУ”, внесені зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій (далі-Положення).

    Субсидія на оплату житлово-комунальним послуг тепер призначатиметься з місяця звернення за її призначенням до кінця опалювального сезону і розраховуватиметься окремо на неопалювальний та опалювальний сезони.

         Всім домогосподарствам, яким субсидія була призначена на неопалювальний сезон 2018  року, у тому числі без визначення розміру (0,00грн), продовжується термін дії субсидії до кінця опалювального сезону, і розрахунок на опалювальний сезон  проводиться без повторного звернення.

     При цьому не визначається право  на її отримання, зокрема з урахуванням наявності простроченої заборгованості з оплати  житлово-комунальних послуг.

     Розрахунок   розміру субсидії   на опалювальний сезон   таким домогосподарствам проводиться на підставі доходів за І-ІІ квартали поточного року та інформації надавачів послуг про  вартість послуг за встановленими соціальними нормативами споживання послуг в опалювальний період.

 

          Стосовно непризначення субсидії за наявності заборгованості зі сплати аліментів

 

     Змінами передбачено, що субсидія не буде призначена (у т.ч. за рішенням комісії) у випадку, коли у складі домогосподарства або у складі сім”ї члена домогосподарства є особи, які за даними Єдиного реєстру боржників мають заборгованість за виконавчими провадженнями про стягнення аліментів понад 3 місці (крім осіб, які є алко- або наркозалежними, що підтверджується довідкою від лікаря).

 

            Стосовно обрахування сукупного доходу

 

       Постановою   уточнено,  що до розрахунку  субсидії  враховуються нараховані доходи членів домогосподарства.

         Перелік доходів, які враховуються під час призначення субсидії доповнено   грошовими  переказами, отриманими із-за кордону.

         Доходи, які не враховуються під час призначення субсидії: 

        -  сплачені аліменти за умови документального підтвердження фактичної сплати;

        -  спеціальна бюджетна дотація за вирощування  молодняка великої рогатої худоби;

       - доходи  батьків  у  разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку  за місцем навчання;

     - доходи  одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків, який проживає з дитиною, у випадку, коли батьки розлучені

 

         Стосовно призначення субсидії особам, що перебувають закордоном

 

         З  метою  урегулювання   питання   призначення субсидії домогосподарству, до складу якого входять працездатні особи, що перебувають за кордоном понад два місяці протягом  періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії, комісіям надано право приймати рішення щодо призначення субсидії, якщо такі особи документально підтвердили шляхом надання легалізованих в Україні документів набуття страхового стажу в інших країнах, з якими укладено договори про соціальне забезпечення, перелік яких розміщується на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики.

       Згідно   роз”яснень   Мінсоцполітики, наданих листом від 19.11.18р., відповідно до Розділу ІІ “Двосторонні міждержавні договори” та  Розділу ІІІ “Міжурядові договори” зазначеного переліку міжнародних договорів станом на теперішній час чинними є договори про соціальне забезпечення з такими країнами: Болгарія, Естонія, Іспанія, Латвія, Литва, Монголія, Португалія, Польща, Румунія, Словаччина, Угорщина, Чехія, Азербайджан, Білорусь, Вірменія, В’єтнам, Грузія, Молдова, Росія.

       Організації,   які видають  документи, що підтверджують набуття страхового стажу особою  інших країнах, визначено у відповідних міжнародних договорах або Адміністративних договорах до них.

     Форма  довідки, з обов”язковим визначенням терміну дії такої, встановлюється компетентними органами тієї країни, в якій вона видається. У цій довідці має зазначатися період набуття особою страхового стажу включно з періодом, за який враховуються її доходи, у разі призначення субсидії домогосподарству, до складу якого входить особа.

            Відповідний документ має бути легалізований в Україні.

            Існує два способи легалізації документів — апостиль і консульська легалізація.

 

           Стосовно нормативного врегулювання окремих питань

 

        Нормативно врегульоване питання призначення субсидії офіційно працевлаштованим особам, за яких роботодавцем не сплачено ЄСВ. Субсидія їм призначатиметься на загальних підставах за умови підтвердження заборгованості роботодавця із виплати заробітної плати та сплати ЄСВ - довідка з ПФУ за формою ОК-5.

         Визначено, що заява і декларація не можуть бути розглянуті, коли до них не внесено у повному обсязі всі передбачені формами дані.

       Комісії з питань призначення соціальних виплат надано право приймати рішення про призначення субсидії у разі, коли у члена домогосподарств або у члена особи із складу домогосподарства доходи відсутні або менш ніж розмір середньомісячної заробітної плати і такі особи надають соціальні послуги, перебувають у місцях позбавлення волі,  у складних життєвих обставин, викликаних тривалою хворобою, що підтверджується висновком ЛКК закладу охорони здоров”я, є алко-, наркозалежними, що підтверджується довідкою лікаря.

 

          Щодо сплати за житлово-комунальні послуги

 

          Постановою  надано право отримувачам субсидії не платити обов’язкову частку плати за послуги, якщо вартість спожитих послуг менше неї. У такому разі громадяни сплачують фактичну вартість спожитих послуг.

 

        Стосовно переліку послуг, на які призначається субсидія

 

    Перелік послуг, на оплату яких призначається субсидія, доповнено внесками за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку та внесками за абонентське обслуговування для споживачів комунальних послуг, що надаються у багатоквартирних будинках за індивідуальними договорами.

Управління праці та соціального захисту населення