Інформація щодо призначення житлових субсидій за новим порядком, який набрав чинності з 01.01.2019 року

19-02-2019

До уваги мешканців міста!

Постановою   Кабінету   Міністрів України від 27.12.2018р. №1176 “Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій форм”, внесені зміни до Положення про порядок призначення житлових субсидій населенню (далі-Положення), які набрали чинності з 01.01.2019р.

З 01.05.2019р. призначення субсидії домогосподарствам, яку таку субсидію одержували протягом опалювального періоду 2018-2019р.р. не у грошовій формі, здійснюється лише після подання нових заяви та декларації, в яких обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

Громадяни,  які  звернулись   за  призначенням субсидії до 01.01.2019р., отримують субсидію за старим порядком до кінця опалювального сезону.

Громадяни, які звернулись за призначенням субсидії з 01.01.2019р., отримують субсидію у грошовій формі, шляхом перерахування коштів на рахунок, який відкривається на кожного  одержувача субсидії  в АТ “Ощадбанк”.

АТ “Ощадбанк” веде персоніфікований облік одержувачів житлових субсидій та коштів, які надходять на рахунок для виплати субсидій, в розрізі кожного одержувача житлової субсидій.

Як зміниться  перерахування субсидії

1. Заявнику призначена субсидія за заявою, яка надана після 01.01.2019р.

2. Заявник отримує квитанції від комунальних підприємств для оплати. У квитанції буде вказано повну вартість з урахування спожитих послуг без урахування субсидії.

3. Підприємства-надавачі послуг щомісяця до 13 числа направляють до Ощадбанку інформацію про нараховані суми заборгованості за комунальні послуги по кожному субсидіанту.

4. АТ “Ощадбанк” здійснює перерахування коштів субсидіанта на рахунки комунальних підприємств за спожиті послуги до 18 числа кожного місяця.

5. Протягом доби після перерахування коштів Ощадбанком на рахунки комунальних підприємств громадянин отримує смс-повідомлення з інформацією про суми коштів, які потрібно доплатити кожному комунальному підприємству.

6. Заявник сплачує суму коштів по кожному комунальному підприємству, що вказано в смс-повідомленні та сплачує послуги в повному обсязі, якщо в повідомленні вказано, що по комунальному підприємству  інформація відсутня.

7. Кожного місяця, коли громадянин споживає послуги меншу, ніж розмір субсидії, то формується залишок коштів. Цей невикористаний залишок за субсидією зберігається в Ощадбанку для покриття спожитих комунальних послуг у наступному місяці.

8. АТ “Ощадбанк” автоматично відкриває поточні рахунки кожному субсидіанту та перераховує залишки коштів невикористаної субсидії.

9. Якщо громадянин споживав комунальні послуги ощадно протягом всього опалювального сезону, по його завершенні фінальний залишок коштів за субсидією буде перераховано на поточний рахунок заявника в Ощадбанку у червні 2019р.

10. Про надходження залишку на поточний рахунок громадянин отримує смс-повідомлення. 11. Громадянин приходить до відділення банку, укладає договір та може використати кошти на будь-які власні потреби.

УВАГА!

Для правильного розрахунку  залишків невикористаних сум  субсидій АТ“Ощадбанк” по закінченню опалювального сезону, отримувачам субсидій  необхідно надавати вірну інформацію  про фактичні використані житлово-комунальні послуги до  підприємств-надавачів послуг.

Щодо соціальних норм та нормативів.

Постановою КМУ від 27.12.18р. №1176 передбачено зміни соціальних нормативів, а саме:

1)  у разі використання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, - 0,0383 Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;

2) у разі використання природного газу для індивідуального опалення - 4 куб. метра природного газу на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період;

3) для користування послугами з централізованого постачання холодної води — 2 куб. метра на одну особу на місяць за наявності централізованого постачання гарячої води та 3,6 куб. метри на одну особу на місяць за відсутності централізованого постачання гарячої води.

Ці зміни набирають чинності з 01.05.2019р.