Інформація щодо присвоєння почесного звання України «Мати-героїня»

14-06-2016

Почесне звання України „Мати-героїня" у нашій державі було встановлено з метою посилення уваги до проблем народжуваності, зміцнення інституту сім’ї та відзначення кращих матерів. Воно присвоюється жінкам, які народили та виховали до восьмирічного віку п’ятьох і більше дітей, у тому числі дітей, усиновлених в установленому законодавством порядку, враховуючи вагомий особистий внесок у виховання дітей в сім’ї, створення сприятливих умов для здобуття дітьми освіти, розвитку їх творчих здібностей, формування високих духовних і моральних якостей.

Особливу увагу при підборі кандидатур звертається на духовні, моральні та громадські якості осіб, що представляються для нагородження почесним звання України “Мати–героїня”, та членів їх сімей, відсутність у них притягнень до кримінальної, адміністративної та дисциплінарної відповідальності, асоціальної поведінки, шкідливих звичок, а також їх відношення до праці, наявність позитивного авторитету сім’ї в громаді тощо.

Багатодітні матері, діти яких були засуджені умовно або знаходились в місцях позбавлення волі, а також без поважних причин (інвалідність дитини, за станом здоров’я тощо) виховувались в інтернатних закладах або знаходились під опікою, не мають підстав для порушення клопотання про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня».

Багатодітній матері, яка претендує на почесне звання, необхідно звернутися до Управління праці та соціального захисту населення (вул. Новікова, 15-б, кімн. 14, тел. 70-26-19) для отримання інформації про порядок його присвоєння та перелік необхідних документів.