Зміни механізму відшкодування пільг та субсидій, наданих населенню на оплату житлово-комунальних послуг (для ОСББ)

18-04-2018

21 лютого 2018 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 114 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України». Вказнана постанова Кабінету Міністрів України набирає чинності з дня її опублікування і застосовується з 1 січня 2018 року.

Внесені постановою зміни спрямовані, зокрема, на врегулювання механізму відшкодування пільг та субсидій, наданих населенню на оплату житлово-комунальних послуг, таким учасникам розрахунків як ОСББ.

Для пільговиків, які мешкають у багатоквартирних будинках, у яких створено об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, Управління праці та соціального захисту населення розраховує щомісяця до 10 числа самостійно розмір пільги на сплату внесків на управління багатоквартирним будинком, на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій за попередній місяць виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, членів сім’ї, на яких поширюється пільга відповідно до статті 51 Бюджетного кодексу України, та з урахуванням встановлених державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування, а також розміру внесків.

У разі зміни розміру внесків на управління багатоквартирним будинком, на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, об’єднання співвласників багатоквартирних будинків подають до 3 числа наступного місяця Управлінню праці та соціального захисту населення інформацію про новий розмір таких внесків.

Казначейство перераховує протягом місяця, але не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітним періодом, субвенцію для виплати пільг та житлових субсидій населенню на оплату квартирної плати (утримання будинків і споруд та прибудинкових територій), управління багатоквартирним будинком, які відшкодовуються об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків.

Розрахунки за надані пільги та субсидії з об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків в частині відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком, утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, здійснюються позачергово та у повному обсязі на поточні рахунки, відкриті в банківських установах.

Під час здійснення розрахунків з ОСББ Управління праці та соціального захисту населення подають ОСББ списки одержувачів пільг та житлових субсидій, у яких обов’язково зазначаються: прізвище, ім’я та по батькові одержувача, номер особового рахунка, сума фактично оплачених пільг та житлових субсидій.

Кошти, які надійшли на рахунки ОСББ зараховуються ними як сплата відповідних внесків одержувачами пільг та житлових субсидій.

Спеціалістами Управління праці та соціального захисту населення розраховано розмір пільги на сплату внесків на управління багатоквартирним будинком, на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій для пільговиків, які мешкають в ОСББ за січень, лютий і березень 2018 року. Субвенція для виплати пільг надійшла за січень 2018 року і була перерахована на рахунки ОСББ. Після надходження субвенції для виплати пільг за лютий, березень 2018 року кошти будуть перераховані на рахунки ОСББ протягом двох операційних днів.

Управління праці та соціального захисту населення