РЕАЛІЗАЦІЯ ГРАНТОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЗА ФІНАНСУВАННЯ АГЕНТСТВА США З МІЖНАРОДНОГО РОЗВИТКУ (USAID) «ДОБРІ СУСІДИ – ОДНА КРАЇНА»

08-10-2021

Відповідно до підписаного Меморандуму у рамках грантової діяльності «Добрі сусіди – одна країна», що впроваджується Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» за підтримки Проєкту USAID «Демократичне врядування у Східній Україні» (Проєкт), 7 – 8 жовтня 2021р. у м. Сєвєродонецьк проведений дводенний навчальний семінар для керівників ОСББ та активу об’єднань співвласників міст-партнерів Проєкту. щодо окремих аспектів діяльності ОСББ з урахуванням ситуації у конкретному місті та спільного вирішення місцевих завдань.

Тема семінару «Як навести лад у будинку, зберігаючи добросусідські відносини і душевний спокій» за участі представників міст Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Старобільськ.

На семінарі обговорювались питання соціальних технологій встановлення порядку в ОСББ, проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи, визначення і вирішення комунікативних проблем та профілактики професійного вигорання через управління емоціями.

Профільні спеціалістки проєкту Кадрія Сафуліна та Свєженцева Юлія провели роботу у групах, під час якої допомогли присутнім на практиці визначити і вирішити наступні питання:

• методи та технології проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи в ОСББ;
  • визначення і вирішення комунікативних проблем у діяльності ОСББ;
  • як полюбити свій будинок: соціально-технологічні та психологічні аспекти зміни ставлення до будинку;
  • конфлікти та способи управління ними. Безконфліктне спілкування (методи і засоби попередження й конструктивного розв’язання конфліктів; співпраця як альтернатива конфлікту у будинку);
  • маніпулювання: як розпізнати та не стати жертвою;
  • сучасні онлайн інструменти для взаємодії та комунікації;
  • профілактика професійного вигорання та управління емоціями.

Директор комунального підприємства «Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку» Роман Красюк розповів присутнім про основні напрями діяльності підприємства в сфері підтримки ОСББ, надання консультацій, проведення зустрічей, семінарів та інших заходів з розвитку громади, розробці проєктних заявок, програм та інших документів з підтримки ОСББ. Повідомив про стан реалізації Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у м. Сєвєродонецьк «Формування відповідального власника житла» на 2021 рік та Програми «Тепла оселя» на 2021-2023 роки щодо відшкодування з місцевого бюджету відсотків за кредитами, залученими об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків на території Сєвєродонецької громади, які беруть участь у програмах державної установи «Фонд енергоефективності», зокрема у програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».

Роман Красюк поділився з присутніми перспективами підтримки ОСББ на наступні роки, а саме  про тісну співпрацю з СМВЦА щодо розробки на 2022 рік нових інновацій у Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) у м. Сєвєродонецьк та намірів внести зміни до Програми «Тепла оселя» на 2021-2023 роки, яка бере участь у програмах державної установи «Фонд енергоефективності.

Сєвєродонецьке агентство інвестицій та розвитку